طراحی دفتر کار ادوبی؛ لندن

طراحی دفتر کار ادوبی؛ لندن

دفتر کار ادوبی در شهر لندن، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی Gensler طراحی شده است.

اطلاعات کلی
  • شرکت طراح: Gensler
  • کارفرما: ادوبی
  • متراژ: ۴۱۸۰ متر مربع
  • سال: ۲۰۱۷
  • محل: لندن

ادوبی یک شرکت بزرگ نرم‌افزاری است که دفتر مرکزی آن در شهر سن‌خوزه در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. طراحی دفتر جدید این شرکت در شهر لندن به‌تازگی به اتمام رسیده است و طراحان با ارائه‌ی یک طرح کاملا جدید و خلاقانه، باعث تقویت حس همکاری و مشارکت کارمندان شده‌اند. طراحی جدید دفتر، یک محیط مناسب برای یادگیری و کار سریع ایجاد کرده است؛ در واقع دفتر جدید طوری طراحی شده که با ویژگی‌ها و ماهیت خلاقانه‌ی شرکت Adobe کاملا متناسب و هماهنگ است. این دفتر کار در سه طبقه از یک ساختمان اداری در Old Street شهر لندن واقع شده است. طراحی جدید و خلاقانه‌ی این دفتر، تمام کارمندان را در یک محیط کار یکپارچه و منسجم جمع کرده و امکان بحث و گفتگو و تعامل بین گروه‌های کاری مختلف را به‌راحتی فراهم کرده است.

دفتر کار ادوبی

دو طبقه از این دفتر، فقط برای محل کار کارکنان اختصاص داده شده است. کارمندان در محل کار خود، میز و صندلی مشخص و اختصاصی دارند؛ البته در صورت نیاز، از هر یک از میز و صندلی‌های خالی به‌عنوان میز کار می‌توان استفاده کرد. دفتر جدید ادوبی در شهر لندن، اولین شعبه از این شرکت محسوب می‌شود که از این روش برای انعطاف محیط کاری استفاده کرده است.

دفتر کار ادوبی

در طبقه‌ی سوم در کنار آشپزخانه، یک سالن نسبتا بزرگ با مبلمان راحت برای استراحت کارکنان طراحی شده و علاوه بر این سالن، اتاقک‌های کوچکی نیز برای مطالعه و استراحت در نظر گرفته شده است.

دفتر کار ادوبی

در این طبقه، قسمتی از دفتر برای نمایش و معرفی محصولات جدید این شرکت اختصاص داده شده است که در این سالن جدیدترین محصولات به مشتریان و مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود. این سالن بزرگ کاربرد دیگری نیز دارد. دیوارها و درهای شیشه‌ای این سالن قابلیت جمع شدن و تا شدن در یک سمت دارند؛ بنابراین فضای داخلی این سالن بزرگ‌تر شده است و برای برگزاری کنفرانس‌ها و جشن‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر امکانات این دفتر کار به اتاق جلسات، اتاق ورزش و اتاق بازی‌های ویدئویی می‌توان اشاره کرد.

دفتر کار ادوبی

پلکان مرکزی این سه طبقه را به هم مرتبط می‌سازد؛ این پلکان چوبی و آهنی طراحی بسیار جالبی دارد. نرده‌ها و حفاظ‌های توری شکل و قرمزرنگ برای این پلکان چوبی انتخاب شده است. طراحان برای این قسمت از نورپردازی جالبی استفاده کرده‌اند؛ مکعب‌های نورانی که به وسیله‌ی سیم به هم متصل شده‌اند، همانند پیکسل‌هایی هستند که گویی از طبقات بالا به سمت پایین فرومی‌ریزند.

دفتر کار ادوبی

هر طبقه از دفتر دارای آشپزخانه‌ی کوچکی است که برای راحتی کارکنان طراحی شده؛ با انتخاب رنگ‌، طرح و متریال مناسب سعی شده است که این قسمت با سایر بخش‌ها هماهنگ باشد. یکی از نکات قابل توجه در طراحی دفتر کار ادوبی این است که از رنگ‌های متنوع و شاد و طرح‌های گرافیکی هندسی در قسمت‌های مختلف دفتر استفاده شده است. طرح‌ها و رنگ‌هایی که برای طراحی محل استراحت کارکنان استفاده شده، بسیار هماهنگ و متناسب انتخاب شده‌اند؛ طراحی‌ سقف با طرح‌های گرافیکی روی دیوار و چیدمان مبلمان هارمونی جالبی ایجاد کرده است.

دفتر کار ادوبی

دفتر کار ادوبی

منبع gensler
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده