ایده‌هایی ناب برای فضاسازی داخلی

یک‌شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۳
مطالعه 8 دقیقه
صرف‌نظر از بحث زیبایی نمای هر سازه، طراحی و فضاسازی داخلی آن نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. افراد بیشتر اوقات خود را در این فضا سپری می‌کنند.  پس بی تردید اتمسفر و حال و هوای آن، تأثیری غیرقابل انکار بر روحیه‌ی فرد دارد. فضای اغلب منازل با دیوارهای آجری به فضاهای کوچک‌تر تبدیل شده، اما اگر به جای دیواری یک دست، عناصری خلاقانه به کار روند، هم خلوتگاه مناسب فراهم  شده و هم زیبایی بصری بیشتری به این فضا اضافه می‌گردد.
تبلیغات

فرقی نمی‌کند در یک منزل کوچک زندگی می‌کنید یا خانه‌ای با فضای قابل توجه، یک فضا‌سازی ایده‌آل و مبتکرانه می‌تواند هر محیطی را به دنیایی متفاوت تبدیل کند. حتی یک اتاق کوچک نیز به لطف این نوع تقسیم‌بندی هنرمندانه، دارای فضاهای متنوع و کاربردی‌تری خواهد شد.

طرح‌هایی که در ادامه برای شما آماده کردیم، از عنصر خلاقیت استفاده کرده و ضمن بهتر کردن شرایط  و افزودن امکانات بیشتر به محیط، فضاهای دنج و راحتی را مهیا کرده‌اند. در عین حال از نظر عناصر زیبایی‌شناسی نیز قابل‌توجه بوده و به زیبایی و چشم‌نواز بودن نمای کلی فضای منزل، کمک شایانی کرده‌اند.

با نگاهی کلی به این تصاویر می‌بینیم که طراحان مبتکر، دیواره‌های متفاوتی را ارائه داده‌اند که از مصالح و اشکالی مختلف بهره برده و به صورت کامل یا نیمه، فضای خاصی را از بقیه قسمت‌ها جدا کرده است. این تیغه‌ها، با صرف کمی وقت و ابتکار، در طرح‌های مختلفی ساخته شده‌اند، حتی از گلدان‌های گیاهان نیز به عنوان این نوع دیوار‌ه‌ها استفاده شده که به مراتب به طراوت و شادابی محیط افزوده است.

در پایان امیدواریم این طرح‌ها دست کم برای شما نیز الهام‌بخش بوده و به بهتر کردن فضای منزل کمک کنند.

 

منبع architecturendesign

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات