طراحی دفتر کار نیسان، شعبه گورگاون هند

طراحی دفتر کار نیسان، شعبه گورگاون هند

دفتر کار نیسان واقع در شهر گورگاون (Gurgaon)، توسط شرکت معماری و دکوراسیون داخلی اولترا کانفیدنتیِل طراحی شده است.

اطلاعات کلی
  • شرکت طراح: الترا کانفیدنتیِل
  • کارفرما: شرکت خودروسازی نیسان
  • متراژ: ۱۵۸۰ متر مربع
  • سال: ۲۰۱۶
  • مکان: گروگاون، هند

شرکت خودروسازی نیسان در سال ۱۹۳۳ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر یوکوهاما در ژاپن واقع شده است. نیسان یکی از شرکت‌های بزرگ در صنعت خودروسازی است؛ از این‌رو در بخش‌های مختلف جهان اقدام به تأسیس دفتر کرده است. نیسان در سال ۲۰۱۳ بعد از شرکت‌های تویوتا، جنرال موتورز، گروه فولکس واگن، گروه هیوندای موتور و فورد به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز جهان شناخته شده است. شرکت نیسان در سال ۲۰۱۶ کار طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دفتر کار خود را به شرکت اولترا واگذار کرد؛ زیرا به یک محل کار مدرن نیاز داشت که نشان‌دهنده‌ی اهداف، ارزش‌ها و محیط کار این شرکت بزرگ باشد. نیسان به دنبال دفتری بود که بتواند کارآمد بودن و قدرت تجاری این شرکت را برای جذب مشارکت‌های بیشتر نشان دهد.

گورگاون دفتر نیسان

طراحی این شرکت شامل محوطه‌ و فضای باز، اتاق‌ها و دفتر کار مجزا و شخصی‌، طراحی اتاقک‌هایی که فقط از دو طرف محصور و بسته هستند، سالن اجتماعات برای برگزاری جلسات کاری و یک مکان خاص برای استراحت کارکنان می‌شود. در این دفتر، محلی برای استراحت کارکنان ایجاد شده است تا برای دقایقی از کار و فعالیت شغلی خود فاصله بگیرند، یک فنجان چای بنوشند یا با سایر همکاران یک گفتگوی دوستانه داشته باشند؛ بنابراین محل استراحت کارکنان به‌عنوان کانون انرژی در این شرکت عمل می‌کند که باعث نشاط و سرزندگی کارکنان می‌شود. نیسان این فضا‌ و محیط کاری را با هدف افزایش کارایی و بهره‌‌وری شرکت به معماران سفارش داده است. 

گورگاون دفتر نیسان هند

به‌طور کلی، در طراحی دفتر کار نیسان از سبک مینیمالیسم استفاده شده است تا ترکیبی هماهنگ و هارمونیک از نور و رنگ به نمایش بگذارد. محل استراحت کارکنان از ویژگی و طراحی خاصی برخوردار است. برای طراحی این قسمت از دفتر کار، به‌طور متعادل و متناسب از مصالح ساده و مواد طبیعی به همراه دیوار سبز مصنوعی استفاده شده است؛ طراحان این کار را برای ایجاد محیطی سرسبز و آرامش‌بخش انجام داده‌اند. آخرین مورد که البته از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است، قسمت سلف سرویس این شرکت است؛ برای طراحی این قسمت از رنگ‌های گرم، شاد و روشن استفاده شده است. از ویژگی‌های بارز و برجسته‌ی سلف سرویس دفتر نیسان می‌توان به دیوارهای آجری، میز و صندلی و اثاثیه‌ی چوبی آن اشاره کرد. 

در ادامه تعدادی از تصاویر گرفته‌شده از این دفتر کار را می‌بینیم:

نیسان گورگاون

نیسان گورگاون

نیسان گورگاون

نیسان گورگاون هند

نیسان گورگاون

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده