آشنایی با استادیوم بوریسوف در بلاروس

جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۱
مطالعه 5 دقیقه
معماری مدرن امروزی راه خود را به استادیوم‌های ورزشی نیز باز کرده است. در این مطلب به سراغ یکی از این استادیوم‌ها خواهیم رفت که به تازگی در کشور بلاروس افتتاح شده است.
تبلیغات

 گروه معماری OFIS، به تازگی ساخت استادیوم ورزشی بوریسوف (Borisov)، در بلاروس را به پایان برده است، ورزشگاهی که شبیه به حلقه‌ای متورم با حفره‌های متعدد است. ظرفیت این استادیوم 13.000 نفر بوده و قرار است به عنوان ورزشگاه خانگی تیم FC Bate، مورد استفاده قرار گیرد.

استادیوم ورزشی بوریسوف

از آنجایی که محل قرارگیری این ورزشگاه در نزدیکی جنگل بوده، سعی شده تا  تعداد بیشتری درخت در مجاورت آن باقی بمانند. این ورزشگاه همچنین دارای 620 جایگاه برای مهمانان ویژه، 100 جایگاه مناسب گزارشگران خبری و مطبوعاتی و پارکینگی با ظرفیت 800 خودرو است.

استادیوم فوتبال بوریسوف

 این ورزشگاه در حاشیه‌ی شهر و در نزدیکی جنگل واقع شده است.

کلیت نمای بیرونی این سازه از قابی فلزی از جنس آلومینیوم شکل گرفته که دارای حفره‌هایی حباب مانند است، حفره‌هایی که در اصل پنجره‌های این ورزشگاه را شکل می‌دهند.

استادیوم ورزشی بوریسوف
استادیوم ورزشی بوریسوف

این قاب فلزی همچنین تا نزدیکی زمین امتداد یافته و ورودی‌هایی این ورزشگاه را در برگرفته است.

ورزشگاه بوریسوف

 شکل ویژه‌ی این ورزشگاه زمینه ساز ورود هر چه بیشتر نور طبیعی شده و روشنایی فضای داخلی این سازه را به بهترین شکل ممکن تأمین نموده است.

ورزشگاه بوریسوف
ورزشگاه بوریسوف

نمایی از فضای داخلی این سازه، ظرفیت این استادیوم 13.000 نفر است.

ورزشگاه بوریسوف
ورزشگاه بوریسوف

شب هنگام، به لطف نورپردازی ویژه و همچنین این قاب آلومینیومی حفره‌دار، فضای داخلی این سازه، به زیبایی هر چه تمام‌تر خودنمایی می‌کند.

ورزشگاه بوریسوف

مصالح به کار رفته در ساخت این سازه شامل بتن، داربست فولادی و قاب آلومینیومی است. پروژه ساخت این بنا در سال 2010 آغاز شده و  عملیات احداث آن در سال 2014 به اتمام رسید.

ورزشگاه بوریسوف
ورزشگاه بوریسوف
ورزشگاه بوریسوف
ورزشگاه بوریسوف

شکل مدور و خاص این سازه همچنین در بهینه سازی و تقویت صدای تشویق تماشاگران و بالا بردن سطح شور و هیجان بازی نقشی مهم ایفا می‌کند. فضایی به وسعت 3.000 فوت مربع در اطراف این سازه و برای رفت و آمد تماشاگران و عموم در نظر گرفته شده است. همچنین برای راحتی هر چه بیشتر تماشاگران، مسیرهای متعددی برای عبور و مرور به پارکینگ این استادیوم که رو به سمت جنگل گسترده شده، تعبیه شده است.

ورزشگاه بوریسوف
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات