استفاده‌ خلاقانه از چوب در سقف بنا

پنج‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۰
مطالعه 7 دقیقه
استفاده از چوب، راه‌کاری مناسب برای افزودن حس گرما به محیط و تلطیف فضا است. معمولاً چوب به صورت مبلمان، کف‌پوش یا دیوار پوش در فضای داخلی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما این بار به سراغ ایده‌های خلاقانه استفاده از آن در سقف ساختمان‌ها آمده‌ایم.
تبلیغات

مصالح و مواد مختلفی در فضاسازی محیط داخلی منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. چوب از دیرباز یکی از متداول‌ترین موادی است که در ساخت منازل، طراحی فضای داخلی و ساخت مبلمان به کار رفته و تا کنون نیز مقبول و مورد توجه باقی مانده است.

شاید دلیل اصلی این محبوبیت در قالب ویژگی‌هایی ارزشمندی خلاصه شده است که نمی‌توان به سادگی از کنار آنها گذشت. امتیازاتی همچون تطبیق پذیری و دوام قابل توجه که در کنار حس آرامش و گرمی این ماده، تأثیری قابل توجه در این مقبولیت داشته‌اند.

استفاده از چوب، ناخودآگاه شما را به فضایی روستایی و خودمانی‌تر برده و به همین دلیل در ساخت کلبه‌های ییلاقی بسیار مورد استفاده است. در کنار این خصوصیات، چوب وقار و اصالتی خاص خود داشته و این احساسات را نیز به افراد منتقل می‌کند.

از چوب درخت توس گرفته تا ماهون، ساج، آبنوس و...هر کدام بسته به جنس و خصوصیات ظاهری خود، نقشی در طراحی دکوراسیون داخلی بنا بر عهده دارند. اما به هر صورت این حضور چه پر رنگ بوده و بر تمامیت کلی فضا سایه انداخته باشد و چه ظریف و دلپذیر، تنها بخشی از فضا را در حیطه‌ی خود داشته باشد، در نهایت جلوه و زیبایی بیش‌تری به محیط می‌بخشد.

این بار به مرور شماری از طراحی‌های جالب توجه سقف سازه‌ها خواهیم پرداخت که با استفاده از چوب، رنگ و جلایی دیگر یافته‌اند.

شما این فضا سازی را چگونه دیدید؟ نظر شما در مورد استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منازل چیست؟ شما چوب را در کدام نقش بیش‌تر ترجیح می‌دهد، به عنوان بخشی از مصالح یا مبلمان؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات