اجاق گازهای جدید ال جی بدون نیاز به روغن غذای سرخ‌کردنی می‌پزند

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
ال جی سری جدید اجاق‌گازهای خود را در CES 2021 معرفی کرد. این اجاق‌گازها قابلیت‌های ویژه‌ای نظیر Air Sous Vide و Air Fry دارند.

ال جی در نمایشگاه CES 2021 چندین وسیله‌ی خانگی جدید رونمایی کرد و گفت با آن‌ها قصد دارد زندگی در خانه را راحت‌تر کند. براساس گزارش خبرگزاری سی‌نت، ال جی افزون‌بر جاروبرقی هوشمند و مدل جدید یخچال‌های سری InstaView و ماشین لباس‌شویی جدید،‌ اجاق‌گاز جدیدی نیز معرفی کرده است. ال جی فِرهایی در خانواده‌ی LG InstaView Range دارد که از قابلیت‌هایی هوشمند برای پخت‌و‌پز استفاده می‌کنند. جدیدترین مدل از فرهای ال جی از حالت پخت‌و‌پز Air Sous Vide، قابلیت Air Fry و پنل InstaView بهره‌مند هستند. 

اجاق‌گازهای جدید ال جی ۰٫۱۷ مترمکعب فضا اشغال می‌کنند و روی دَرِ خود قابلیت InstaView دارند که پیش‌تر نمونه‌ی آن را در یخچال‌فریزهای ال جی دیده بودیم. بدین‌ترتیب، اگر دو بار روی درِ اجاق‌گاز ضربه بزنید، فضای داخلی آن روشن می‌شود تا محتویات را مشاهده کنید. ال جی می‌گوید فرهای جدیدش دکمه‌هایی دارند که روی آ‌ن‌ها چراغ LED دیده می‌شود و همین دکمه‌ها ظاهری آینده‌نگرانه به فرهای جدید ال جی بخشیده‌اند. کاربر می‌تواند درصورت تمایل، اجاق‌گاز را با اپلیکیشن ThinQ ال جی کنترل کند. 

Air Sous Vide مهم‌تری قابلیت فرهای جدید ال جی است. این قابلیت به‌‌طور ویژ‌ه‌‌ای غذاها را می‌پزد. ال جی می‌گوید اجاق‌های جدیدش غذا را درون کیسه‌هایی می‌پزند که هوا به درون آن‌ها نفوذ نمی‌کند؛ ولی این کیسه‌ها به‌همراه اجاق‌گاز ارائه نمی‌شوند. فرایند پخت غذا درون این کیسه‌ها در دماهای پایین دقیق و ازطریق جریان کنترل‌شده‌ی هوا انجام می‌شود. طبق ادعای ال جی، قابلیت Air Sous Vide باعث می‌شود عطر و طعم غذاها در بهترین حالت ممکن باشد و هر بار که غذایی ازطریق این قابلیت می‌پزید، احساس کنید آن غذا را آشپزی حرفه‌ای پخته است. ال جی Air Sous Vide می‌تواند بدون نیاز به آب به‌طورمداوم ۴۸ ساعت هر دمایی در بین ۳۸ تا ۹۶ درجه‌ی سلسیوس را حفظ کند.

در سال‌های اخیر، وسایل هوشمند آشپزخانه روی سرخ‌کردن موادغذایی ازطریق هوا تمرکز کرده‌اند و چنین سیستمی در قالب قابلیت Air Fry درون اجاق‌گازهای جدید ال جی هم به‌چشم می‌خورد. برای استفاده از حالت Air Fry نیازی نیست اجاق‌گاز را پیش‌تر گرم کرده باشید.

به‌لطف قابلیت مذکور، فرهای جدید ال جی می‌توانند بدون نیاز به روغن غذا را طرد بپزند. ال جی نخستین شرکتی نیست که قابلیت Air Fry را درون فر قرار می‌دهد؛‌ زیرا پیش‌تر شرکت‌های Frigidaire و سامسونگ و جنرال الکتریک نیز چنین کاری انجام داده‌اند. 

صفحه‌ی بالایی اجاق‌گازهای سری LG InstaView Range به دو آتش‌خان BTU بیست‌ودوهزار مجهز است و ال جی می‌گوید سطح آن با استفاده از فناوری EasyClean ساخته شده است. آب را روی فر اسپری کنید و گزینه‌ی EasyClean را بزنید و پس از ۱۰ دقیقه، تمامی جرم‌ها را پاک کنید.

اجاق‌گازهای جدید ال جی ازطریق اپلیکیشن ThinQ با دستیارهای صوتی هوشمند گوگل اسیستنت و آمازون الکسا سازگار هستند. درون این اپلیکیشن می‌توانید به دستور پخت‌های جدید دست پیدا کنید. در اپلیکیشن می‌توانید غذای مدنظر خود را انتخاب و اطلاعات آن را به اجاق‌گاز بفرستید تا اجاق‌گاز دما و تنظیمات لازم را براساس آن غذا تعیین کند. 

ال جی تاکنون قیمت و تاریخ عرضه‌ی اجاق‌گازهای سری InstaView Range را اعلام نکرده است. 

مطالب مشابه

نظرات