با دستگاه تصفیه هوا شیائومی Air Purifier 2S آشنا شوید

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
شیائومی Air Purifier 2S ازجمله دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای مقرون‌به‌صرفه با کاربری مناسب است. درادامه نگاهی کوتاه به آن خواهیم انداخت.
تبلیغات

شیائومی پس از حضوری موفق در دنیای گوشی‌های هوشمند، کسب‌و‌کارش را گسترش داد و در‌حال‌حاضر، سبد گسترده‌ای از انواع محصولات خانه‌ی هوشمند را عرضه می‌کند. تنوع محصولات شیائومی در حدی است که کاربران می‌توانند تمام نیاز‌های خود را در این بخش تأمین کنند. 

تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

یکی از محصولات شیائومی برای تأمین نیاز‌ کاربران خانگی، دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا است که گزینه‌‌ای کاربردی برای شهر‌هایی با سطح بالای آلودگی است. این دستگاه که با نام Mi Air Purifier 2S شناخته می‌شود، به‌تازگی با قیمت تقریبا دومیلیون‌تومانی و با گارانتی تسک میران وارد بازار کشورمان شده است و فروشگاه‌های مختلف مانند می ایران آن را عرضه می‌کند که درادامه نگاهی مختصر به قابلیت‌های آن خواهیم انداخت. دستگاه‌های تصفیه‌ی هوای خانگی در فصول مختلف کاربرد‌های گوناگونی خواهند داشت تا بتوان از آن‌ها به‌عنوان محصولی چهارفصل نام برد. در‌این‌زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فصل بهار: جلوگیری از آلرژی و حساسیت‌های فصلی
  • فصل تابستان: پاک‌سازی هوا از ذرات معلق و آلودگی‌های آن
  • پاییز و زمستان: پاک‌سازی آلودگی‌های ناشی از پدیده‌ی وارونگی هوا 
تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

شیائومی در تولید دستگاه تصفیه‌ی هوا نیز از خط‌مشی همیشگی خود پیروی کرده است. این موضوع به‌معنای تولید دستگاهی با قابلیت‌های مناسب و کاربردی درکنار قیمتی مقرون‌به‌صرفه است. پس از استقبال گسترده‌ی کاربران از این دستگاه، به‌‌ویژه در بازار‌های چین و هند، شیائومی به‌سرعت نسخه‌های بهبودیافته‌ی آن را با نام‌های Air Purifier 2 و Air Purifier 2S به بازار عرضه کرد. مدل Air Purifier 2S به‌عنوان‌ جدید‌ترین محصول شیائومی در این بخش، چندی است وارد بازار کشور شده تا با رقبای توانمند خود اعم از ال‌جی، فیلیپس، مولکول و شارپ رقابت کند.

تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

شیائومی Air Purifier 2S از طراحی کلی مشابه نسل‌های پیشین خود بهره می‌برد. این موضوع به‌معنای بدنه‌ای مکعبی با ارتفاع ۵۰ سانتی‌متر است که فن قرار گرفته در بالای دستگاه، هوا را از منافذ تعبیه‌شده در بخش پایینی دمیده و پس از عبور از فیلتر، به محیط بازمی‌گرداند. یکی از تفاوت‌های Air Purifier 2S با نسل پیشین خود، نمایشگر دایروی و اولد دستگاه است که اطلاعاتی اعم از حالت کاری، وضعیت سلامت فیلتر، شرایط آلودگی هوای محیط، دما و میزان رطوبت آن می‌دهد. شدت روشنایی این نمایشگر باتوجه‌به میزان نور محیط اطراف تغییر می‌کند تا به‌عنوان مثال در بازه‌ی زمانی شب و حین خواب کاربر، با روشنایی زیاد خود مانعی برای استراحت آن‌ها نشود.

به‌گفته‌ی شیائومی، مهندسان این شرکت تلاش زیادی برای بهبود عملکرد جریان هوا در دستگاه تصفیه‌ی هوای Air Purifier 2S کرده‌اند. در طراحی موتور این دستگاه، از مهندسان صنایع هوافضا کمک گرفته شده تا با ایجاد جریان قدرتمند ۳۶۰ درجه‌ای هوا و عبور آن از فیلتر، در هر ساعت ۳۱۰ متر‌مکعب از هوای محیط را پاک‌سازی کند.

شاید بتوان از فیلتر موجود در دستگاه‌های تصفیه‌ی هوا به‌عنوان قلب تپنده‌ی آن‌ها نام برد که قابلیت‌های اصلی و کاربری دستگاه وابستگی زیادی به آن دارد. فیلتر استوانه‌ای Air Purifier 2S در بخش پایینی دستگاه قرار دارد و برای تعویض آن باید از دریچه‌ی پشت برای قرارگیری نمونه‌ی جدید اقدام کرد. عمر این فیلتر در شرایط عادی نیز ۶ ماه عنوان شده است.

تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

شیائومی فیلتر به‌کاررفته در Air Purifier 2S را این‌چنین تشریح می‌کند:

فیلتر استفاده‌شده در Air Purifier 2S طراحی ۳۶۰ درجه‌ای دارد و از سه لایه تشکیل می‌شود. لایه‌ی ابتدایی وظیفه‌ی جذب ذرات بزرگ‌تر مانند گرد‌و‌غبار، بافت پارچه مانند کتان و نخ، ذرات چوب و مو را به‌عهده خواهد داشت. لایه‌ی میانی با بهره‌گیری از فناوری H11 شرکت TORAY ژاپن، توانایی جذب ذرات میکرونی PM2.5 و PM0.3 معلق در هوا را دارد تا بدین‌ترتیب، باکتری‌های مضر در هوا پاک‌سازی شوند. لایه‌ی داخلی نیز از کربن فعال‌شده‌ی باکیفیتی ساخته شده تا گاز‌های مضر یا بودار مانند فرمالدئید (گازی سرطان‌زا با فرمول HCHO) و بنزن و آمونیاک را جذب کند تا هوای خروجی درکنار پاکیزگی، رایحه‌ی مطبوعی نیز داشته باشد. بدین‌ترتیب، این فیلتر توانایی جذب ۹۹.۹۹ درصد از ذرات PM2.5 را خواهد داشت. برچسب RFID موجود در فیلتر‌ها نیز برای تشخیص نمونه‌ی تقلبی و اصلی به‌کار گرفته شده است.
تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

شیائومی Air Purifier 2S برای بررسی شرایط هوای پیرامون خود، از حسگر لیزری بهره می‌برد که در بخش پشتی دستگاه و بالای دریچه‌ی فیلتر تعبیه شده است. این حسگر توانایی تشخیص میزان ذرات معلق در هوا تا ۰.۳ میکرومتر را دارد و نتیجه‌ی نهایی نیز به‌عنوان پارامتر AQI در نمایشگر مشاهده‌کردنی است.

شیائومی با پشتیبانی تمامی دستگاه‌های خانه‌ی هوشمند خود، در اپلیکیشن Mi Home، سعی می‌کند تجربه‌ای یکپارچه و ساده و البته کاربردی ارائه دهد و Air Purifier 2S نیز از این قاعده مستثنی نیست. کاربران به‌لطف اپلیکیشن می‌توانند علاوه‌بر نظارت بر عملکرد دستگاه و شرایط هوای محیط و تغییر حالت کاری دستگاه، از زمان لازم برای تغییر فیلتر نیز مطلع شوند. 

تصفیه هوا شیائومی / Xiaomi Air purifier 2s

شاید تنها نکته‌ی منفی درباره‌ی Air Purifier 2S را عملکرد پسیو آن و نبود فناوری یونیزه‌کننده‌ی هوا برای جذب بهتر ذرات معلق و باکتری‌ها دانست که در برخی رقبای گران‌قیمت‌تر آن وجود دارد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات