فروشگاه شناور اپل در سنگاپور، ۲۰ شهریور افتتاح می‌شود

سه‌شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
اپل اعلام کرد روز بیستم شهریورماه امسال،‌ فروشگاه کروی‌شکل مارینا بی سندز را بازگشایی می‌کند. این فروشگاه که سومین فروشگاه اپل در سنگاپور به‌حساب می‌آید، روی آب شناور است.

اپل فروشگاه‌های حضوری بسیار جذابی در سراسر دنیا دارد که جدیدترینِ آن‌ها قرار است در سنگاپور بازگشایی شود. از بین فروشگاه‌های معروف اپل می‌توانیم به فروشگاه حاضر در ترمینال گراند سنترال نیویورک و همچنین فروشگاه این شرکت در دوبی با «بال‌های خورشیدی» اشاره کنیم که می‌تواند به شرایط محیطی، واکنش نشان دهد.

جدیدترین فروشگاه حضوری اپل در سنگاپور که به‌عنوان نخستین فروشگاه شناور این شرکت شناخته می‌شود، طراحی ظاهری عجیب و منحصربه‌فردی دارد و مدتی پیش در شبکه‌های اجتماعی به‌شدت موردتوجه قرار گرفت. اپل با انتشار بیانیه‌ای رسما تأیید کرد این فروشگاه قرار است روز ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰ (۲۰ شهریور ۱۳۹۹) افتتاح شود. این فروشگاه، ۵۱۲اُمین فروشگاه حضوری اپل در سراسر دنیا به‌حساب می‌آید.

فروشگاه موردبحث اپل که روی آب شناور است، سومین فروشگاه این شرکت در سنگاپور لقب می‌گیرد. فروشگاه موردبحث درون سازه‌ای کروی‌شکل در تفریحگاه مارینا بی سندز واقع شده. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تاریخ افتتاح نخستین فروشگاه اپل در سنگاپور به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد؛ این فروشگاه در نزدیکی مرکز خرید بزرگ نایتسبریج قرار دارد. اپل همچنین در ماه جولای سال گذشته‌ی میلادی (تیر و مرداد ۱۳۹۸) دومین فروشگاه حضوری خود را در فرودگاه جول چانگی احداث کرد.

فروشگاه شناور اپل، سازه‌‌ی گنبدی‌شکل شیشه‌ای است که طبق اطلاعات رسمی، از ۱۱۴ قطعه شیشه ساخته شده که توسط ۱۰ قطعه‌ی باریک عمودی به یکدیگر متصل هستند. این فروشگاه نمایی ۳۶۰ درجه از شهر سنگاپور ارائه می‌دهد. به‌علاوه در بخش بالایی سازه، حفره‌ای وجود دارد تا در طول روز درون فروشگاه با نور طبیعی روشن باشد. شب‌هنگام، پنل شیشه‌ای فروشگاه، جلوه‌ی نوری بسیار جذابی تولید می‌کند. فروشگاه مارینا بی سندز افزون‌بر اینکه نخستین فروشگاه شناور اپل به‌حساب می‌آید، نخستین فروشگاهی است که اتاق هیئت‌مدیره‌اش در زیر آب جای گرفته. کسب‌و‌کارها و توسعه‌دهندگان می‌توانند از این اتاق برای برگزاری جلسات با مقامات فروشگاه اپل استفاده کنند. 

فضای داخلی فروشگاه شناور اپل مارینا بی سندز

فروشگاه شناور اپل بیستم شهریورماه به‌صورت رسمی باز می‌شود و اهالی کوپرتینو قصد دارند نهایت احتیاط را در دستور کار قرار دهند تا این فروشگاه به محلی برای شیوع ویروس کرونا تبدیل نشود. در همین راستا اپل می‌گوید محدودیتی برای تعداد افرادی که می‌توانند به‌صورت هم‌زمان درون فروشگاه حضور داشته باشند تعیین کرده است. به‌علاوه تمامی افراد باید ماسک به‌صورت بزنند و الزامات بهداشتی را رعایت کنند. کسانی که به بازدید از فروشگاه علاقه دارند باید ابتدا وارد وب‌سایت رسمی اپل شوند و زمان مشخصی را برای این کار رزرو کنند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود