حداقل هشت ماه تا تجربه سیری جدید با هوش مصنوعی اپل فاصله داریم

دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
لیست دستورات Siri
برای تجربه‌ی دستیار صوتی سیری با هوش مصنوعی اپل یعنی Apple Intelligence احتمالاً باید تا بهار ۲۰۲۵ صبر کنیم.
تبلیغات

آن‌طور که در گزارش بلومبرگ اشاره شده است، به‌نظر می‌رسد نسخه بازنگری‌شده‌ی دستیار صوتی سیری، همزمان با انتشار اولیه‌ی هوش مصنوعی اپل که با نام Apple Intelligence شناخته می‌شود، در پاییز امسال در دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت.

مارک گرمن در جدیدترین نسخه‌ی خبرنامه‌ی Power On خود اعلام کرد نسخه‌ی کامل و جدید سیری با به‌روزرسانی iOS 18.4 در بهار سال ۲۰۲۵ عرضه می‌شود و از آنجا که حدود ۲۵۵ روز تا آن زمان فاصله داریم، سیری جدید حداقل ۸ ماه دیگر دردسترس قرار خواهد گرفت و پیش از انتشار نهایی، دوره‌ی آزمایشی این دستیار صوتی از ژانویه‌ی ۲۰۲۵ (دی و بهمن ۱۴۰۳) آغاز خواهد شد.

در نسخه‌ی جدید سیری که از Apple Intelligence بهره خواهد برد، این دستیار صوتی کنترل بیشتری روی عملکرد اپلیکیشن‌ها خواهد داشت و می‌تواند با درک محتوای در حال نمایش روی نمایشگر دستگاه، دستورات کاربر را باتوجه‌به محتوای مذکور اجرا کند.

اگرچه نسخه‌ی کامل سیری در زمان انتشار اولیه‌ی Apple Intelligence در دسترس نخواهد بود، به‌گفته‌ی گرمن، برخی ویژگی‌های این دستیار صوتی ازجمله ظاهر جدید و یکپارچه‌سازی با ChatGPT در همان ابتدا قابل‌ استفاده خواهند بود.

گرمن قبلاً گفته بود هر دو ساعت هوشمند اپل واچ سری ۱۰ و اپل واچ اولترا ۳ به پردازنده‌ی جدیدی مجهز خواهند شد که جانشین تراشه‌ی S9 سال گذشته است. درحالی‌که این پردازنده‌ی جدید می‌تواند بستر را برای ارتقای هوش مصنوعی در آینده فراهم کند، اما Apple Intelligence را اجرا نخواهد کرد و ظاهراً اپل برنامه‌ای برای ارائه‌ی مجموعه‌ی کامل قابلیت‌های هوش مصنوعی خود روی اپل واچ ندارد.

طبق ادعای گرمن، Apple Intelligence سال آینده روی هدست واقعیت مجازی اپل یعنی ویژن پرو ارائه خواهد شد. از طرف دیگر، به‌نظر نمی‌رسد هوم‌پاد در فهرست دستگاه‌های دریافت‌کننده‌ی این ویژگی‌های جدید باشد و ظاهراً اپل تصمیم دارد ربات رومیزی مبتنی‌بر هوش مصنوعی خود را به‌عنوان جایگزین جدید هوم‌پاد معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات