قابلیت مشابه Recall ویندوز ۱۱ وارد گوشی‌های موتورولا می‌شود

سه‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگوی موتورولا در پنل پشتی موتورولا اج ۳۰ پرو
موتورولا قابلیت جدیدی را وارد گوشی‌هایش می‌کند که در نگاه اول شباهت بسیار زیادی به Recall ویندوز ۱۱ دارد.
تبلیغات

موتورولا ساعاتی پیش گوشی‌های تاشدنی سری ریزر ۲۰۲۴ را رونمایی کرد و هر دو دستگاه قرار است رقابت هیجان‌انگیزی با تاشدنی‌های نسل جدید سامسونگ انجام دهند. همان‌طور‌که انتظار می‌رفت، تاشدنی‌های سری ریزر ۲۰۲۴ توجه ویژه‌ای به هوش مصنوعی کرده‌اند و به مجموعه‌ قابلیت‌هایی با عنوان Moto AI مجهز خواهند شد. یکی از ویژگی‌هایی که در قالب سرویس Moto AI ارائه می‌شود، تا حد زیادی ما را یاد ویژگی جنجالی Recall ویندوز ۱۱ می‌اندازد.

بر‌اساس گزارش Android Authority، ویژگی جدید گوشی‌های موتورولا با دستور صوتیِ «این را به خاطر بسپار» کار می‌کند. پس از گفته‌شدن این دستور، گوشی اطلاعات روی صفحه را به خاطر می‌سپارد و با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، توضیحاتی برای آن‌ها می‌نویسد. اطلاعات مذکور روی دستگاه ذخیره می‌شوند تا بعداً به‌سادگی بتوان آن‌ها را فراخوانی کرد.

ویژگی جدیدی که وارد مدل‌های تاشدنی گوشی موتورولا می‌شود، بی‌شک پیچیدگی کمتری از Recall ویندوز ۱۱ دارد و به‌صورت خودکار تمامی اطلاعات را ذخیره نمی‌کند؛ چون به دستور مستقیم کاربر وابسته است. ظاهراً قابلیتی که موتورولا ارائه می‌دهد، برخلاف Recall ویندوز ۱۱ شامل تایم‌لاین نیست.

ویژگی Recall جنجال بسیار زیادی به‌پا کرده و مایکروسافت مجبور شده است انتشار آن را تا زمانی نامشخص به تعویق بیندازد. بسیاری از متخصصان حریم خصوصی نگران‌اند که اطلاعات ذخیره‌شده ازطریق Recall به‌راحتی برای هکرها دردسترس باشند. روشی که موتورولا ارائه می‌دهد، در نگاه اول امنیت بیشتری دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات