انویدیا و شرکتی قطری قرارداد جدیدی با محوریت هوش مصنوعی امضا کردند

دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۹
مطالعه 1 دقیقه
لوگو انویدیا Nvidia روی ساختمان آسمان آبی
انویدیا برای ارائه‌ی فناوری‌های هوش مصنوعی خود به Ooredoo، با این شرکت قطری به توافق رسید.
تبلیغات

انویدیا که یکی از غول دنیای پردازنده‌های گرافیکی به‌حساب می‌آید، با گروه مخابراتی قطری Ooredoo برای اشتراک‌گذاری فناوری هوش مصنوعی خود به توافق رسید. جزئیات دقیق این همکاری هنوز منتشر نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، توافق انویدیا با Ooredoo به طرف قطری اجازه می‌دهد از تجهیزات تیم سبز در مراکز داده‌ی خود در قطر، الجزایر، تونس، عمان، کویت و مالدیو استفاده کند.

رویترز در ادامه‌ی گزارش خود اشاره می‌کند توافق انویدیا با Ooredoo، اولین ورود گسترده‌ی این شرکت به منطقه‌ محسوب می‌شود که آمریکا محدودیت‌هایی را برای صادرات تراشه‌های پیشرفته به آن اعمال کرده است.

هدف از اعمال محدودیت‌ها، جلوگیری از دسترسی شرکت‌های چینی به جدیدترین فناوری‌های هوش مصنوعی ازطریق کشورهای خاورمیانه عنوان شده است.

رونی واشیشتا، معاون ارشد بخش مخابرات انویدیا به رویترز گفته است که فناوری‌های شرکت متبوعش به Ooredoo کمک می‌کند خدمات بهتری در حوزه‌ی برنامه‌های کاربردی مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد به مشتریانش ارائه دهد.

هنوز نمی‌دانیم دقیقاً چه بخش‌هایی از فناوری‌ هوش مصنوعی انویدیا در اختیار Ooredoo قرار خواهد گرفت و ارزش این قرارداد که در حاشیه‌ی برگزاری رویداد TM Forum در کپنهاگ و در تاریخ ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد ۱۴۰۳) امضا شده، چقدر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات