تسلا برای خرید تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا بیش‌از ۳ میلیارد دلار هزینه می‌کند

چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
نمای نزدیک لوگو تسلا / Tesla در زیر باران رنگ مشکی و نقره‌ای
تسلا در سال ۲۰۲۴ برای خرید تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا هزینه‌ی هنگفتی می‌کند.
تبلیغات

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با انتشار پستی در ایکس خبر داد که این شرکت احتمالا در سال جاری میلادی بین سه تا چهار میلیارد دلار برای خرید تراشه‌‌های هوش مصنوعی از انویدیا هزینه خواهد کرد.

به‌گفته‌ی ماسک از ۱۰ میلیارد دلار هزینه‌ی سرمایه‌ای مرتبط با هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴، حدود نیمی از آن هزینه‌های داخلی خواهد بود.

ظاهراً ایلان ماسک در تلاش است تا خرید ۸۵٬۰۰۰ تراشه‌ی هوش مصنوعی را برای تسلا غیرمنطقی جلوه دهد تا بتواند تعداد زیادی از آن پردازنده‌ها را به ایکس و خصوصاً استارتاپ هوش مصنوعی xAI بفرستد.

در اولویت بودن ارسال تراشه‌های هوش مصنوعی تسلا برای ایکس ممکن است باعث عصبانیت سهام‌داران تسلا شود؛ چراکه آن‌ها به‌شدت روی وعده‌های ایلان ماسک برای تولید خودرو تماماً خودران حساب باز کرده‌اند و این موضوع می‌تواند روی تصمیم آن‌ها برای رای‌دادن به پرداخت پاداش به ایلان ماسک تاثیر بگذارد.

تسلا در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) پیش‌بینی هزینه‌های سرمایه‌ای خود را به مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد دلار در سال جاری تکرار کرد و گفت که انتظار دارد هزینه‌های سرمایه‌ای بین هشت تا ۱۰ میلیارد دلار در هر یک از سال‌های بعدی باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات