هرزه‌نگاری کودکان با هوش مصنوعی؛ مجرم احتمالا به «حبس ابد» محکوم می‌شود

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
تصویری از یک ربات انسان نما در پس زمینه سیاه و قرمز
یک مهندس و متخصص نرم‌افزار آمریکایی به‌دلیل هرزه‌نگاری کودکان با هوش مصنوعی دستگیر شد.
تبلیغات

یک مهندس نرم‌افزار به‌نام استیون اندرگ در ویسکانسین به اتهام توزیع هزاران تصویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی از موارد سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان، دستگیر شد.

اسناد دادگاه، اندرگ را به عنوان فردی «بسیار باهوش در حوزه‌ی فناوری و با سابقه در زمینه‌ی علوم کامپیوتر و نرم‌افزار» توصیف می‌کنند. اندرگ ۴۲ ساله متهم شده که هرزه‌نگاری‌های کودکان با هوش مصنوعی را از طریق اینستاگرام برای پسری ۱۵ ساله ارسال کرده است.

پلیس ویسکانسین می‌گوید بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از اینستاگرام، اندرگ در سال ۲۰۲۳ یک استوری شامل تصاویر هرزه‌نگاری کودکان به اشتراک گذاشته و بقیه را ترغیب کرده است که با مراجعه به تلگرام، بقیه‌ی تصاویر را ببینند.

اندرگ در پیام خصوصی با سایر کاربران اینستاگرام، از تمایلش برای برقراری رابطه‌ی جنسی با افراد زیر سن قانونی گفته بود. او به یکی از کاربران گفت که تعداد زیادی تصویر هرزه‌نگاری کودکان دارد که با هوش مصنوعی ساخته شده‌اند.

به گفته‌ی دادستان، هنگامی که کامپیوتر اندرگ جست‌وجو شد بیش از ۱۳٬۰۰۰ عکس شامل صدها تصویر برهنه از کودکان زیر سن بلوغ پیدا شد. اندرگ این تصاویر را از طریق هوش مصنوعی Stable Diffusion، محصول Stability AI، تولید کرده بود.

ماه گذشته، چندین شرکت بزرگ فناوری از جمله گوگل، متا، OpenAI، مایکروسافت و آمازون گفتند که داده‌های آموزش هوش مصنوعی خود را برای جلوگیری از هرزه‌نگاری از کودکان بررسی خواهند کرد. شرکت‌ها از جمله Stability AI متعهد به مجموعه‌ای از اصول جدید هستند که شامل مدل‌های «آزمایش استرس» می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که مدل‌هایشان تصاویر نامناسب ایجاد نمی‌کنند.

اگر اندرگ مجرم شناخته شود، با ۷۰ سال زندان مواجه خواهد شد؛ اگرچه دادستان‌ها می‌گویند «مجازات توصیه‌شده ممکن است حبس ابد باشد.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات