سنای آمریکا نقشه راه ۳۲ میلیارد دلاری برای تنظیم قوانین هوش مصنوعی معرفی کرد

پنج‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۶
مطالعه 1 دقیقه
سناتور آمریکایی
جمعی از سناتورهای آمریکا، پیش‌نویس نقشه‌ی راه قوانین حوزه‌ی هوش مصنوعی را ارائه دادند.
تبلیغات

چهار سناتور برجسته‌ی آمریکایی از پیش‌نویس نقشه‌ی راه تنظیم مقررات هوش مصنوعی رونمایی کردند و خواستار حداقل ۳۲ میلیارد دلار در سال برای نوآوری در حوزه‌ی هوش مصنوعی غیرنظامی شدند.

اعضای کارگروه هوش مصنوعی ایالات‌ متحده را چاک شومر، مایک راوندز، مارتین هاینریش و تاد یانگ تشکیل می‌دهند و پیشنهاد نقشه‌ی راه مقررات هوش مصنوعی را پس‌از ماه‌ها برگزاری جلسات درمورد هوش مصنوعی و با هدف مطلع‌کردن همکاران‌شان در مورد این فناوری منتشر کردند. در این رویدادها کارشناسان هوش مصنوعی، ازجمله سم آلتمن مدیرعامل OpenAI، سوندار پیچای مدیرعامل گوگل و همچنین رهبران دانشگاهی، کارگری و حقوق مدنی حضور داشتند.

نقشه‌ی راه ارائه‌شده ازطرف سنای آمریکا لایحه‌ای نیست که به سرعت قابل تصویب باشد. کارگروه در گزارشی ۲۰ صفحه‌ای، حوزه‌های کلیدی را که کمیته‌های مرتبط سنا باید در حوزه‌ی هوش مصنوعی روی آن‌ها تمرکز داشته باشند، تشریح می‌کند.

حوزه‌های مورد نظر در نقشه‌ی راه سنای آمریکا برای تنظیم مقررات هوش مصنوعی شامل این موارد می‌شوند: آموزش نیروی کار برای هوش مصنوعی، رسیدگی به محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی در زمینه‌های خاص و محتوای انتخابات، محافظت از اطلاعات شخصی و محتوای دارای حق نشر در برابر سیستم‌های هوش مصنوعی و کاهش هزینه‌های انرژی مرتبط با هوش مصنوعی.

به‌گفته‌ی شومر، نقشه‌ی راه پیشنهادی سنای آمریکا با هدف هدایت کمیته‌ها در تنظیم مقررات تدوین شده‌ است و قرار نیست به‌عنوان قانون کلی و گسترده‌ای برای همه‌ی جنبه‌های هوش مصنوعی درنظر گرفته شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات