اولین تصاویر از اجزای داخلی Humane AI Pin؛ گجتی که می‌خواهد جایگزین گوشی شود

سه‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گجت هیومین Humane AI Pin روی هودی سفید
اسناد ثبت‌شده در FCC، جزئیات دقیق‌تری از اجزای داخلی گجت هوش مصنوعی Humane AI Pin ارائه می‌دهتد.
تبلیغات

شرکت هیومین با معرفی Humane AI Pin وعده‌ی برقراری ارتباطی جدید با هوش مصنوعی مولد در دنیای واقعی را به کاربران داده است. این گجت کوچک که به‌راحتی به لباس کاربر وصل می‌شود، با دستورات صوتی کار می‌کند و پاسخ چت‌بات‌ها را روی هر سطحی مثل کف‌ِ دست نمایش می‌دهد. تاکنون اطلاعات زیادی درمورد اجزای داخلی محصول در دست نبود، اما حالا دید بسیار بهتری نسبت‌ به اجزای داخلی‌اش داریم.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) تصاویری از کالبدشکافی Humane AI Pin منتشر کرده است که واضح‌ترین نمای داخلی محصول مورد بحث را به‌همراه نمایی نزدیک از پردازنده‌ی اسنپدراگون آن به‌نمایش می‌گذارند. این تصاویر را حساب کاربری MaxWinebach در ایکس (توییتر سابق) به‌اشتراک گذاشت.

نمای داخلی گجت Humane AI Pin
نمای داخلی گجت Humane AI Pin

FCC وظیفه‌ دارد قبل‌ از عرضه‌ی عمومی گجت‌هایی که از ارتباطات بی‌سیم بهره می‌برند، آن‌ها را بررسی و از مطابقت ساختار دستگاه‌ها با قوانین مربوطه اطمینان حاصل کند. در فرایند تأییدیه‌ی این کمیسیون معمولاً شاهد کالبدشکافی گجت‌ها برای بررسی اجزای داخلی هستیم.

نمای داخلی گجت Humane AI Pin
نمای داخلی گجت Humane AI Pin

Humane AI Pin از پردازنده‌ی اسنپدراگون استفاده می‌کند، اما مدل دقیق تراشه‌ی مذکور تاکنون مشخص نبود. بر اساس تصاویر منتشرشده، به‌نظر می‌رسد این گجت از تراشه‌ی اسنپدراگون 720G استفاده می‌کند که با مصرف بسیار پایین انرژی، قابلیت اجرای هوش مصنوعی روی دستگاه‌های همراه را دارد.

با اینکه همچنان سؤالات زیادی درمورد کارایی و دلیل اصلی ساخت محصولی مثل Humane AI Pin وجود دارد، حالا حداقل می‌دانیم این گجت از تراشه‌ای بهره می‌برد که توانایی پردازشی کافی را برای اجرای چت‌بات هوش مصنوعی روی کف دست کاربر دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات