با توقف ثبت‌نام جدید، بازار فروش اکانت ChatGPT Plus داغ شد

جمعه ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
ربات چت جی پی تی ساخت Open AI
بازار خرید و فروش حساب‌های کاربری ChatGPT Plus در فروشگاه‌های آنلاین داغ شده‌ است.
تبلیغات

اشتراک ChatGPT Plus اخیراً شاهد افزایش تقاضا بوده که به توقف موقت ثبت‌نام‌های جدید منجر شده است. بر اساس صفحه‌ی فروش در فروشگاه ای‌بی این موضوع باعث شده تا برخی از کاربران، حساب‌های اشتراک ۲۰ دلاری ChatGPT Plus را با قیمت‌های پایین‌تر به فروش برسانند.

تصمیم برای توقف ثبت‌نام‌های جدید پس از اولین کنفرانس توسعه دهندگان OpenAI در سان فرانسیسکو در هفته‌ی گذشته گرفته شد، جایی که این شرکت طیف وسیعی از به‌روزرسانی‌ها و محصولات جدید را براساس مدل GPT خود اعلام کرد.

GPT Store، سرویس جدید OpenAI، به کاربران اجازه می‌دهد نسخه‌های سفارشی خود از ChatGPT و یک حفاظت‌کننده در برابر کپی‌رایت بسازند که از مشتریان دفاع می‌کند و در صورت مواجه شدن با ادعاهای قانونی در مورد نقض کپی رایت، هزینه‌هایی را پرداخت خواهد کرد.

این توقف به دلیل استقبال شدید کاربران پس از رویداد DevDay رخ داد. به گفته‌ی مدیرعامل OpenAI، این شرکت می‌خواهد پیش از ارائه‌ی اشتراک‌های بیشتر، اطمینان حاصل کند که همه‌ی کاربران تجربه‌ی خوبی دارند. اگرچه هیچ جدول زمانی مشخصی برای در دسترس بودن دوباره‌ی خرید اشتراک وجود ندارد، اما انتظار می‌رود که این توقف مدت زیادی طول نکشد.

در حالی که OpenAI مستقیماً درمورد فروش حساب‌های ChatGPT Plus در eBay اظهار نظری نکرده، اما احتمالاً وضعیت را زیر نظر دارد و ممکن است علیه کاربرانی که حساب‌های خود را می‌فروشند، اقدام کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات