سرویس رایگان Meta AI رونمایی شد؛ تبدیل متن به عکس و وب‌گردی با بینگ

پنج‌شنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹
مطالعه 3 دقیقه
لوگو متا Meta از جنس یخ
متا سرویس هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده است که متن را به عکس تبدیل می‌کند و ازطریق بینگ وب‌گردی انجام می‌دهد.
تبلیغات

متا در جریان برگزاری کنفرانس Meta Connect 2023 رسماً تأیید کرد که وارد جنگ چت‌بات‌های هوش مصنوعی می‌شود. این شرکت دستیار هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرده است که شامل نسخه‌ی مجازی شخصیت‌های معروف است و دردسترس کاربران واتساپ، اینستاگرام و مسنجر (پیام‌رسان متا) قرار می‌گیرد.

سرویس‌های جدید متا برای کسانی که قبلا از ChatGPT یا سایر چت‌بات‌ها مثل Claude استفاده کرده‌اند، آشنا به نظر می‌رسد. متا می‌گوید دستیاری همه‌کاره بر پایه‌ی هوش مصنوعی توسعه داده است که هرآنچه بخواهید انجام می‌دهد؛ از برنامه‌ریزی برای سفر با دوستان تا پاسخ به سؤالاتی که معمولا از موتورهای جست‌و‌جو می‌پرسید.

پرسیدن سوال از هوش مصنوعی متا Meta AI
رابط کاربری چت بات هوش مصنوعی متا Meta AI

بر اساس بیانیه‌ی مطبوعاتی متا، دستیار هوش مصنوعی این شرکت برای پاسخ به سؤال‌های کاربران از موتور جست‌و‌جوی بینگ استفاده می‌کند. به‌لطف همکاری متا و مایکروسافت، دستیار هوش مصنوعی جدید می‌تواند داده‌ها را به‌صورت بلادرنگ از وب دریافت کند. این ویژگی باعث می‌شود دستیار متا از اکثر سرویس‌های رایگان هوش مصنوعی که هم‌اکنون در بازار موجود هستند متمایز شود.

دستیار هوش مصنوعی متا برای وب‌گردی از مایکروسافت بینگ استفاده می‌کند

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم Meta AI، توانایی ساخت عکس ازطریق دستور متنی است. این قابلیت، هوش مصنوعی متا را به سرویس‌هایی مثل Midjourney و DALL-E شبیه می‌کند.

افرادی که با هوش مصنوعی متا کار کرده‌اند، می‌گویند این سرویس در چند ثانیه تصاویری با وضوح بالا می‌سازد. سرویس تبدیل متن به عکس متا همچون سایر ابزارهای هوش مصنوعی جدید این شرکت، کاملاً رایگان است.

متا می‌گوید سرویس جدیدش بر پایه‌ی مدل زبانی بزرگ جدیدی تعلیم داده شده است که اشتراکات زیادی با Llama 2 دارد. Llama 2 در ماه‌های اخیر با استقبال گسترده مواجه شده است. بر اساس گفته‌ی متا، سرویس Meta AI به‌گونه‌ای طراحی شده است که پاسخ‌هایی بسیار کوتاه ارائه دهد.

ساخت عکس گربه با هوش مصنوعی متا Meta AI

متا در کنار دستیار هوش مصنوعی Meta AI از ۲۸ شخصیت هوش مصنوعی رونمایی کرده که اکثر آن‌ها نسخه‌ی مجازی افراد معروف هستند و به‌زودی وارد سرویس‌های پیام‌رسان متا می‌شوند.

اسنوپ‌داگ به اینستاگرام و واتساپ می‌آید

کندال جنر، مستربیست، اسنوپ‌داگ و پاریس هیلتون جزو معروف‌ترین افرادی هستند که در فهرست ۲۸ نفره‌ی متا دیده می‌شوند. سایر شخصیت‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که حس‌و‌حال مشابه کارمند آژانس مسافرتی به شما منتقل کنند.

متا می‌گوید شخصیت‌های هوش مصنوعی جدیدش تصویر پروفایل دارند. این تصویر پروفایل بر اساس محتویات چت یک‌سری تغییرات به خود می‌بیند تا پویابودنش را حفظ کند. جلوه‌ی بصری این تصاویر پروفایل بسیار جذاب‌ به نظر می‌رسد.

شخصیت های هوش مصنوعی متا شامل اسنوپ داگ و کندال جنر

بر اساس گفته‌ی مارک زاکربرگ، سرویس Meta AI بر پایه‌ی داده‌های عمومی کاربران در اینستاگرام و فیسبوک تعلیم داده نشده است. البته بعید نیست که به‌زودی از داده‌های کاربران نیز استفاده شود.

پلتفرم‌های مختلف متا هم‌اکنون از میلیاردها کاربر در سراسر دنیا میزبانی می‌کنند. همین تعداد کاربر، برگ برنده‌ی متا برای حضور در بازار هوش مصنوعی است. سرویس Meta AI از لحاظ تئوری می‌تواند در زمانی سریع دردسترس تعداد بسیار زیادی از افراد قرار بگیرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات