سامسونگ گوشی‌های پرچمدارش را با همکاری مایکروسافت به چت‌بات مجهز می‌کند

سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
چت بات هوش مصنوعی سامسونگ
سامسونگ با همکاری مایکروسافت، گوشی‌های پرچمدارش را به چت‌بات مجهز می‌کند و همچنین عملکردهای هوش مصنوعی آن به اینترنت نیاز ندارد.
تبلیغات

به‌جرئت می‌توان گفت هوش مصنوعی به ایجاد موج‌های بزرگ در صنایع مختلف کمک کرده است. گوشی‌های هوشمند پرچمدار تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده با هوش مصنوعی عرضه خواهند شد. از طرف دیگر، شرکت‌هایی مثل گوگل و سامسونگ را داریم که به‌طور دائم در تلاش‌اند تا دستگاه‌ها و محصولاتشان را به هوش مصنوعی مجهز کنند. اکنون گزارشی جدید نشان می‌دهد غول فناوری کره‌ی جنوبی برای توسعه‌ی چت‌بات جدید با مایکروسافت همکاری می‌کند.

براساس گزارش eDaily، به‌نظر می‌رسد سامسونگ برای توسعه‌ی هوش مصنوعی مولد داخلی با مایکروسافت همکاری می‌کند. هردو شرکت درکنار یکدیگر کار خواهند کرد تا آنچه را که درحال‌حاضر به‌عنوان چت‌بات سامسونگ شناخته می‌شود، بسازند.

طبق اطلاعاتی که دردسترس قرار دارد، چت‌بات سامسونگ قابلیت‌هایی مثل ترجمه و خلاصه‌سازی اسناد را انجام خواهد داد و بدین‌منظور از مدل زبانی بزرگ (LLM) شرکت OpenAI بهره خواهد گرفت.

اگر شما هم از ساخت ربات سامسونگ و مایکروسافت هیجان‌زده شده‌اید، باید گفت سؤالاتی هم در این‌ زمینه مطرح می‌شود؛ به‌عنوان مثال این چت‌بات‌ چگونه به کاربر کمک می‌کند؟ قطعاً دسترسی به هوش مصنوعی داخلی روی گوشی سامسونگ که نیازی به اتصال اینترنتی ندارد بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد اما مفید بودن چت‌بات نکته‌ی بسیار مهم‌تری است.

هنوز جزئیات خیلی دقیقی از همکاری سامسونگ و مایکروسافت در ساخت چت‌بات هوش مصنوعی دردسترس نیست؛ اما می‌دانیم که غول فناوری کره‌ای به‌همراه غول‌های بزرگ فناوری ازجمله اپل، گوگل و مایکروسافت مشتاقانه در انتظار تحقق دنیای هوش مصنوعی هستند. به‌لطف پردازنده کوالکام، دسترسی به هوش مصنوعی روی گوشی‌ هوشمند بدون نیاز به اینترنت به واقعیت نزدیک‌تر هم می‌شود و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد عرضه‌ی این محصولات به بازار باشیم؛ البته باید دید که قابلیت مذکور روی قیمت گوشی تأثیر چشمگیری خواهد داشت یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات