این برنامه با هوش مصنوعی چهره فرزند آینده‌تان را به تصویر می‌کشد

شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
تصویر کودک تولید شده با هوش مصنوعی remini ai
با آپلود کردن عکس خود و همسرتان در این برنامه، تصویری از ظاهر فرزند آینده‌‌تان دریافت می‌کنید!
تبلیغات

شبکه‌ی تلویزیونی ABC7 شیکاگو اعلام کرده برنامه‌ای به‌نام Remini منتشر شده که از هوش مصنوعی بهره می‌برد و چهره‌ی فرزند آینده‌ی شما را نشان می‌دهد.

اگرچه خروجی برنامه‌ی Remini برای کاربران بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است اما همان‌طور که اپلیکیشن‌ مذکور اسکن چهره را انجام می‌دهد مطمئناً این سؤال مطرح می‌شود که آیا باید داده‌های خود را ارائه دهید تا تصویری از فرزند آینده‌تان دریافت کنید؟

روند کار Remini بسیار ساده به‌نظر می‌رسد. کاربران عکسی از خود و همسرشان آپلود می‌کنند و سپس برنامه با بهره گرفتن از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، تصویری از ظاهر فرزند آینده‌ی آن‌ها ارائه خواهد داد.

افرادی که از Remini استفاده کرده‌اند به عملکرد بسیار چشمگیر آن اشاره دارند. یکی از اینفلوئنسرهای تیک‌تاک به‌نام ملیسا مک‌دافی که حدود ۲۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد به ABC7 گفت: «من در سنی هستم که ازدواج کرده و آماده‌ی بچه‌دار شدن هستم. فکر کنم جالب است به‌ جلو برویم و ببینیم فرزندمان چه‌ شکلی خواهد شد.»

به‌هرحال، کارشناسان امنیتی اشاره می‌کنند هر برنامه‌ای که به داده‌های بیومتریک نیاز دارد، باید به‌طور دقیق بررسی شود و در این مورد، حداقل از نظر تئوری داده‌هایی که به Remini ارائه می‌دهید می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

دیوید بارتون، مدیر ارشد فناوری در شرکت امنیت سایبری High Wire Networks به ABC7 اعلام گفت: «نکته‌ی ترسناک درمورد Remini این است که چقدر دقیق کار می‌کند. تصویر خود را به این اپلیکیشن می‌دهید و سپس چهره‌ی فرزندتان را به‌ شما نشان می‌دهد و این کمی ترسناک است.»

درحال‌حاضر اطلاعت بسیار کمی از داده‌های تولیدشده با هوش مصنوعی دراختیار داریم و مشخص نیست در آینده چه استفاده‌ای از این اطلاعات خواهد شد. البته محتاط بودن در ارائه‌ی اطلاعات شخصی به ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند اقدامی عاقلانه باشد.

بارتون به ABC7 گفت: «اگر می‌خواهید چنین کاری انجام دهید باید خطرات آن را بپذیرید. در نهایت ما با هوش مصنوعی، زندگی خود را درمعرض خطرات جدید قرار می‌دهیم.»

البته سازندگان Remini با انتشار بیانیه‌ای به شبکه‌ی ABC7 اعلام کردند که محافظت از داده‌ها و حریم‌خصوصی کاربران برای آن‌ها بسیار جدی است و پروتکل‌های بسیار قدرتمندی برای اطمینان از حقوق افراد دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات