اپل پنسل ۲۰۲۴ قابلیت‌های هیجان‌انگیزی خواهد داشت

یک‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۹
مطالعه 1 دقیقه
قلم اپل پنسل آیپد پرو
در آستانه‌ی برگزاری رویداد Let Loose اپل، جزئیات هیجان‌انگیزی از نسل جدید قلم لمسی این شرکت فاش شد.
تبلیغات

اپل قصد دارد در رویداد ۷ می ۲۰۲۴ (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳)، علاوه‌بر عرضه‌ی مدل‌های جدید آیپد پرو و آیپد ایر، نسخه‌ی جدید مجیک کیبورد و اپل پنسل را نیز معرفی کند. براساس گزارش بلومبرگ، اپل پنسل جدید برای اولین‌بار شامل سیستم بازخورد لرزشی خواهد بود.

قابلیت بازخورد لرزشی اپل پنسل کار با این قلم لمسی را هیجان‌انگیزتر می‌کند و به کشیدن طرح‌های بهتر منتهی می‌شود. حالتی که کاربر در اپلیکیشن طراحی مدنظر خود انتخاب می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد. به‌عنوان مثال، انتخاب «حالت مدادشمعی» باعث می‌شود تا اپل پنسل احساس سنگین‌تربودن را به کاربر منتقل کند.

ظاهراً قرار است ژست‌های فشاری به اپل پنسل جدید اضافه شوند. برای نمونه، با استفاده از ژست فشاری فهرستی از متون به‌نمایش درخواهد آمد که براساس فعالیت فعلی کاربر تنظیم شده است. ژست فشاری به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌سرعت اقداماتی مانند افزودن شکل و استیکر و متن را نیز به بوم نقاشی انجام دهند.

خانواده‌ی تبلت اپل قرار است پس از ۱۸ ماه به‌روزرسانی شود. مدل‌های جدید آیپد پرو به نمایشگر‌ OLED و تراشه‌ی M4 مجهز خواهند بود. غول فناوری آمریکایی قصد دارد آیپد ایر ۲۰۲۴ را هم معرفی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات