اپل فروش مجیک ماوس و مجیک کیبورد خاکستری فضایی را متوقف کرده است

اپل فروش مجیک ماوس و مجیک کیبورد خاکستری فضایی را متوقف کرده است

گفته می‌شود محصولات جانبی برند مجیک اپل با رنگ خاکستری فضایی (Space Gary) دیگر به‌ فروش نمی‌رسند.

چندی پیش اپل با به‌روزرسانی فهرست محصولاتش، گزینه‌های خرید برخی از پیکربندی‌های آی‌مک پرو را به‌شدت محدود کرد. گفته می‌شد این امر به‌ دلیل توقف تولید و فروش آخرین واحدهای آی‌مک پرو انجام شده است. حال شواهد حاکی از آن است که محصولات جانبی اپل با برند مجیک دیگر به رنگ خاکستری فضایی (Space Gary) در دسترس نخواهند بود.

اگر به خاطر داشته باشد، اپل سال ۲۰۱۷ در کنار معرفی آی‌مک پرو، از مجیک ماوس، مجیک کیبورد و مجیک ترک‌پد با رنگ خاکستری فضایی رونمایی کرد. اکنون گمان می‌رود توقف فروش هر دو محصول (آی‌مک پرو و لوازم جانبی) به منزله‌ی رونمایی از نسخه‌ی جدید این خانواده‌ی آی‌مک‌ باشد. اپل در رویداد اسپرینگ لودد از کامپیوترهای استاندارد آی‌مک با کالبد و قلب تپنده‌ای جدید رونمایی کرد و متعاقب آن، مجیک ماوس و مجیک کیبورد با رنگ‌های جدید به‌روز شدند؛ اما غول دنیای فناوری هیچ‌گونه اطلاعاتی در رابطه با نسخه‌ی حرفه‌ای آی‌مک‌ ارائه نداد.

طبق شایعات قبلی، اپل احتمالا در حال توسعه‌ی پردازنده‌ی گرافیکی مجزا است و این موضوع سبب شده معرفی آی‌مک‌های پرو به زمان دیگری موکول شود. احتمالا غول دنیای فناوری قصد دارد کامپیوترهای حرفه‌ای و چندمنظوره آی‌مک را به پردازنده‌ی گرافیکی ساخت خود آراسته کند.

در گذشته اخباری مبنی ‌بر احتمال معرفی پردازنده‌ی گرافیکی گسسته‌ی اپل در سال ۲۰۲۱ با اسم رمز لیفوکا (Lifuka) منتشر شده بود. با استناد به گفته‌های بلومبرگ، قوی‌ترین نسخه‌ی آی‌مک ۳۲ تا ۶۴ هسته‌ی گرافیکی را در بطن خود جای خواهند داد. ادعا می‌شود پردازنده‌ی گرافیکی اپل عملکردی بسیار بهتر از پردازنده‌های گرافیکی AMD در آی‌مک‌های اینتل ارائه می‌دهد و حتی با قوی‌ترین پردازنده‌های انویدیا رقابت خواهد کرد.

گفته می‌شود مشتریان با مراجعه به وب‌سایت رسمی اپل و ورود به صفحه‌ی مجیک کیبورد، مجیک ترک‌پد و مجیک ماوس با پیغام «while supplies last» مواجه شده‌اند. با توجه به پیام یادشده گمان می‌رود دیگر اپل لوازم جانبی کامپیوترهای مک را با رنگ اسپیس گری تولید نمی‌کند و این لوازم جانبی را تنها با یک گزینه‌ی رنگی سفید - نقره‌ای به فروش می‌رساند‌.

آی‌مک ۲۴ اینچی با لوازم جانبی برای هر هفت گزینه‌ی رنگی عرضه می‌شود. این بدان معنا است که تنظیمات لوازم جانبی اپل بسیار پیچیده‌تر شده و ممکن است این شرکت به‌ دنبال به اتمام رساندن موجودی‌ قدیمی باشد. اپل هنوز لوازم جانبی آی‌مک منطبق با رنگ‌های جدید را جداگانه به فروش نمی‌رساند؛ اما انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک این اتفاق رخ بدهد.

منبع APPLEINSIDER
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده