کیبورد بی‌سیم سامسونگ با پشتیبانی از DeX معرفی شد

کیبورد بی‌سیم سامسونگ با پشتیبانی از DeX معرفی شد

سامسونگ صفحه‌کلید بی‌سیم جدیدی معرفی کرده است که از حالت DeX پشتیبانی می‌کند و متکی‌بر باتری نیم‌قلمی است و کلید شخصی‌سازی‌شدنی دارد.

سامسونگ در سکوت خبری صفحه‌کلید بی‌سیم جدیدی به نام اسمارت کیبورد ترایو ۵۰۰ (Samsung Smart Keyboard Trio 500) معرفی کرده است. براساس اطلاعات فروشگاه رسمی سامسونگ، با صفحه‌کلید بی‌سیم جمع‌و‌جوری مواجه هستیم که طراحی‌اش به صفحه‌کلیدهایی نظیر مجیک‌ کیبورد اپل بسیار شبیه است.

صفحه‌کلید جدید از میانبر DeX بهره می‌گیرد تا امکان استفاده از رابط شبه‌دسکتاپِ آن با گوشی‌های سازگار سامسونگ وجود داشته باشد. DeX از زمان عرضه‌ی گوشی گلکسی S8 در سال ۲۰۱۷ تاکنون، دردسترس قرار دارد و امکان می‌دهد به شماری از اپلیکیشن‌های گوشی‌ها یا تبلت های سامسونگ در رابطی پنجره‌ای شبیه کامپیوترهای دسکتاپ دسترسی پیدا کنید. 

DeX به‌مرورزمان بهبودهایی تجربه کرده؛ اما هنوز نتوانسته است جایگزین مناسبی برای دسکتاپ باشد. اضافه‌کردن صفحه‌کلید ویژه به مجموعه‌ی DeX شاید نتواند شرایط را چندان دستخوش تغییر کند؛ ولی قدم مثبت شرکت کره‌ای به‌حساب می‌آید. 

میزی شامل چند دستگاه در کنار Smart Keyboard Trio 500 سامسونگ

صفحه‌کلید سامسونگ می‌تواند هم‌زمان به چند دستگاه متصل و در بین آن‌ها جابه‌جا شود

صفحه‌کلید Smart Keyboard Trio 500 به‌غیر از DeX مشخصه‌های مهم دیگری نیز دارد. در این صفحه‌کلید، از کلیدهای میان‌بر شخصی‌سازی‌شدنی استفاده شده تا اپلیکیشن‌های محبوب خود را بتوانید سریعا باز کنید. البته این قابلیت صرفا با آن دسته از گوشی‌های سامسونگ مجهز به One UI 3.1 وان و به‌روزرسانی مارس ۲۰۲۱ یا نسخه‌های بعد سازگاری است.

صفحه‌کلید سامسونگ را می‌توان با حداکثر سه دستگاه جفت کرد و با استفاده از کلید میان‌بر در بین دستگاه‌ها جابه‌جا شد. صفحه‌کلید بی‌سیم سامسونگ انرژی‌اش را از باتری نیم‌قلمی (AAA) دریافت می‌کند و این یعنی احتمالا Smart Keyboard Trio 500 شارژکردنی نیست. سامسونگ فعلا قیمت و تاریخ عرضه‌ی صفحه‌کلید بی‌سیم DeX را اعلام نکرده است. احتمالا در بخش جدید مراسم آنپکد در ۲۸ آوریل ۲۰۲۱ (۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) جزئیات بیشتری درباره‌ی صفحه‌کلید Smart Keyboard Trio 500 خواهیم فهمید. 

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده