بوز سه عینک آفتابی مجهزبه اسپیکر رونمایی کرد

جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
عینک‌های جدید خانواده‌ی فریمز شرکت بوز که شامل تمپو و تنر و سوپرانو می‌شوند، از اسپیکر مجزا بهره‌مند هستند و با چندین عدسی به بازار عرضه می‌شوند.
تبلیغات

بوز (Bose) خانواده‌ای از عینک‌های آفتابی تحت عنوان فریمز (Frames) دارد که به اسپیکر مجهز هستند و می‌توانند در نقش هدفون هم ظاهر شوند؛ بیش از یک سال پس از معرفی دو مدل اولیه از خانواده‌ی فریمز، بوز سه عینک آفتابی جدید رونمایی کرده است تا تنوع عینک‌های این خانواده را افزایش دهد.

بوز از جدیدترین عینک‌های آفتابی سری فریمز با نام‌های تمپو (Tempo) و تنر (Tenor) و سوپرانو (Soprano) یاد می‌کند و می‌گوید این عینک‌ها نسبت‌به مدل‌های التو (Alto) و راندو (Rondo) دارای بیس قدرتمندتری هستند. کارشناسانی که عینک‌های التو و راندو را موردبررسی قرار دادند، می‌گویند این عینک‌ها عملا هیچ‌گونه بیسی ارائه نمی‌دادند.

عینک‌های جدید خانواده‌ی فریمز همچون دو مدل پیشین دارای اسپیکرهای کوچکی هستند. اسپیکر پخش‌کننده‌ی موسیقی در عینک‌های سری فریمز وارد گوش کاربر نمی‌شود؛ بنابراین حتی به‌هنگام گوش دادن به موسیقی، پادکست یا کتاب‌های صوتی نیز خواهید توانست صدای محیط اطراف را بشنوید. 

نمای جلو عینک بوز تمپو / Bose Tempo

Bose Frames Tempo

در مدل‌های جدید عینک‌های فریمز از سیستم میکروفون ارتقاءیافته استفاده شده است. این میکروفون بهبودیافته می‌تواند صدای باد و دیگر صداهای مزاحم محیط را فیلتر کند تا به‌هنگام تماس، طرف مقابل شما بتواند صدای‌تان را به‌وضوح بشنود. عینک‌های تمپو، تنر و سوپرانو از فرمان‌های لمسی برای کنترل شدت صدا پشتیبانی می‌کنند؛ به‌منظور افزایش و کاهش شدت صدا می‌توانید به‌سادگی انگشت خود را روی سمت راست قاب عینک به‌سمت جلو یا عقب بکشید. بدین ترتیب برای تنظیم صدا مجبور نیستید گوشی خود را از جیب دربیاورید. 

عینک آفتابی تمپو در دسته‌ی عینک‌های آفتابی اسپرت جای می‌گیرد و از ماده‌ای با نام TR90 ساخته شده است؛ TR90 نوعی ماده‌ی ترموپلاستیک است که می‌تواند دربرابر دماهای بسیار بالا و دیگر شرایط محیطی از خود مقاومت نشان دهد. در این عینک همچنین از پدهای کوچکی برای قسمت بینی استفاده شده است تا به‌هنگام راه رفتن، عینک از چشم نیافتد. مهندسان بوز اسپیکرهایی با درایور ۲۲ میلی‌متری درون قاب عینک جای داده‌اند. این شرکت می‌گوید اسپیکرهای عینک به‌حدی قدرتمند هستند که حتی اگر با سرعت ۲۵ مایل‌برساعت (۴۰ کیلومتربرساعت) مشغول دوچرخه‌سواری باشید، می‌توانید صدای موسیقی را بشنوید.

نمای جلو عینک بوز تنر/ Bose Tenor

Bose Frames Tenor

عینک تمپو با درگاه USB-C سازگاری دارد و با یک بار شارژ تا هشت ساعت دوام می‌آورد. همچنین این عینک چندین عدسی با مزیت‌های متفاوت دارد: عدسی ساده‌ی پلی‌کربناتی، عدسی Road Orange با توانایی کاهش تشعشعِ بیش‌از‌حد سطوح منعکس‌کننده‌ی نور، Trail Blue با توانایی افزایش کنتراست در محیط‌های دارای نور شدید و Twilight Yellow مخصوص استفاده در غروب.

ازطرفی دو عینک تنر و سوپرانو برای استفاده‌ی روزمره تولید شده‌اند؛ عینک اول طراحی مربعی‌مانند با گوشه‌های نسبتا تیز دارد و دومی با فرمی شبیه به چشم گربه طراحی شده؛ در هر دو عینک از اسپیکرهایی با درایور ۱۶ میلی‌متری استفاده شده است. به‌علاوه تنر و سوپرانو دربرابر خط‌و‌خش و شکستگی مقاوم‌اند و با یک بار شارژ تا ۵٫۵ ساعت شارژدهی می‌کنند. در این عینک‌ها نیز شاهد چند عدسی متنوع هستیم که شامل مدل‌های Mirrored Blue و Silver برای تنر و مدل‌های Rose Gold و Purple-fade برای سوپرانو می‌شود.

نمای جلو عینک بوز سوپرانو / Bose Soprano

Bose Frames Soprano

هر سه عینک جدید خانواده‌ی فریمز را می‌توان با شماره‌ی چشم هر کاربر تطبیق داد. علاقه‌مندان می‌توانند این عینک‌ها را از فروشگاه بوز و دیگر فروشگاه‌های منتخب با قیمت ۲۴۹٫۹۵ دلار خریداری کنند.

تصویر اصلی مقاله مربوط به عینک Tempo است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات