واکوم ۳۵ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد

واکوم ۳۵ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد

شرکت ژاپنی واکوم، بزرگترین تولیدکننده قلم‌های نوری امسال ۳۵ سال خلاقیت و رهبری تکنولوژی را جشن می‌گیرد.

شرکت واکوم، پیشرو در فناوری قلم‌های نوری در سال ۱۳۶۲ (۱۹۸۳) در ژاپن تأسیس شد. واکوم که بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده قلم‌های نوری در جهان است وارد ۳۵‌-امین سال تأسیس خود شد. این شرکت ۳۵ سال خلاقیت‌، رهبری و پیشرو بودن را به همراه مدیران، همکاران و مشتریان خود جشن می‌گیرد. در این جشن شرکت جهت تشکر از مشتریان وفادار و خلاق خود پیشنهاد‌ها و فرصت‌های خرید خوبی ارائه داده است.

واکوم اولین شرکت ارائه دهنده‌ی ایده قلم‌های نوری و شرکت پیش‌گام در این زمینه بود. می‌توان گفت هنوز هم قلم‌نوری بهترین ابزار برای بیان خلاقیت بشر است. نوبوتاکا ایده مدیرعامل شرکت واکوم می‌گوید:

هدف ما این است که خلاقیت را به کمک قلم‌های نوری خود در سراسر جهان گسترش دهیم. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و آی‌تی، ما سعی‌ می‌کنیم که با ترکیب تجارب خود با تکنولوژی جدید بهترین قلم‌های نوری سه بعدی و پیشرفته جهان را تولید کنیم.

نوبوتاکا در ادامه توضیح داد در حال حاضر واکوم به عنوان رهبر تکنولوژی ابزار حرفه‌ای برای هنر و طراحی، به دنبال یافتن راه‌کارهای جدید در زمینه‌ی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت ترکیبی (MR) جهت ایجاد یک محیط کاری حرفه‌ای‌تر است.

وکوم(wacom)

در اوایل دهه‌ی ۶۰ (هشتاد میلادی) که رایانه‌ها سنگین بودند و فضای زیادی را اشغال می‌کردند و از قابلیت کاربری آسان و ساد‌ه‌ای برخوردار نبودند، شرکت واکوم به منظور رفع این مشکل و پر کردن این شکاف بین کاربران و رایانه‌ها، شروع به ایجاد ابزاری فراتر از صفحه کلید و ماوس کرد؛ یعنی طراحی یک دستگاه ورودی خلاقانه‌ با کاربری آسان. به این ترتیب اولین قلم و لوح دیجیتالی واکوم مبتنی بر فناوری EMR ساخته شد. نام واکوم، ترکیبی از واژگان ژاپنی «وا» به معنی هماهنگی و «کوم» برای رایانه است.

حال واکوم در ۳۵-امین سالگرد تولد خود، به نشانه‌ی تشکر از همکاران، متخصصان و مشتریان خود تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های فروش خوبی ارائه داده است. به عنوان مثال قیمت تک‌فروشی سری سینیتیک پرو ۱۳ واکوم برابر است با ۸۵۹.۹۰ یورو یا ۷۸۹.۹۹ پوند. ( قیمت قبلی دستگاه ۱۰۹۹.۹۰ یورو یا ۸۹۹.۹۹ پوند بوده است.) سینیتیک پرو از قابلیت اتصال به کامپیوتر و مک برخوردار است و بهترین تجربه کار با قلم واکوم را در اختیار شما قرار می‌دهد. این سری همچنین یک نمایشگر ۱۳ اینچی خیلی نازک و سبک و قابل حمل دارد.

وکوم(wacom)

واکوم تمرکز ویژه‌ای نیز روی سری اینتوس برای مبتدیان و علاقه‌مندان داشته است. این تبلت و قلم هر چیزی که کاربران برای خلاقیت به آن نیاز دارند مانند نرم‌افزارهای پیشرفته برای طراحی دیجیتال و ویرایش نقاشی و عکس، برایشان فراهم می‌کند.

این شرکت همچنین قیمت تک‌فروشی چندین مدل از سری موبایل استدیو پرو را نیز کاهش داده است. این سری با قلم منحصر به فرد خود این امکان را فراهم می‌کند که در هر مکانی از موبایل خود به راحتی برای ایجاد طرح‌های خلاقانه استفاده کنند. هنرمندان، طراحان و همچنین دانشجویان و متخصصان جوان در حال حاضر می‌توانند از ۳۰۰ یورو تخفیف ارائه شده برای مدل‌های پیشنهادی استفاده کنند. 

وکوم(wacom)

متخصصان، هنرمندان جوان وافراد علاقه‌مند، واکوم را به عنوان شریکی برای خود می‌بینند و می‌دانند که ابزارها و راه‌حل‌های خوبی را جهت حمایت از آرزوهای خلاقانه آن‌ها فراهم می‌کند. چشم‌انداز واکوم همواره این بوده است که مردم و تکنولوژی را به هم نزدیک‌تر کند. فائیک کارا اوغلو، معاون اجرایی واحد تجاری واکوم می‌گوید:

در طول ۳۵ سال گذشته این دیدگاه سبب شده است که ما بهترین تولیدکننده قلم نوری در جهان باشیم. ما افتخار می‌کنیم که در جامعه‌ای که خلاقیت در آن حرف اول را می‌زند نقش داشته باشیم و از محصولات ما برای ایجاد هنرهای هیجان‌انگیز دیجیتال، فیلم‌ها، جلوه‌های ویژه، مد و طراحی استفاده می‌شود. به تمامی دوستان و مشتریان خود این قول را می‌دهیم که هم‌چنان به ارائه تکنولوژی جدید و راه‌‌کارهایی بهتر برای تبدیل جهان به یک مکان خلاقانه ادامه خواهیم داد.

وکوم(wacom)

خلاصه‌ای از ۳۵ سال فعالیت شرکت واکوم

۱۹۸۳: شرکت واکوم در سیتامای ژاپن تأسیس شد.

۱۹۸۴: معرفی اولین تبلت گرافیکی و تکنولوژی دیجیتایز ، نمونه‌ای اولیه از تمام قلم‌های دیجیتال واکوم.

۱۹۸۸: نرم‌افزارهای ادوبی فتوشاپ و کورل روی تبلت‌ها نصب شدند

         - شرکت‌های نایک و فراری شروع به طراحی دیجیتال در تبلت‌های واکوم کردند.
         - شرکت واکوم گسترش یافت و دفاتری را در اروپا و آمریکا راه‌اندازی کرد.

۱۹۹۱: شرکت دیزنی برای ایجاد طرح‌های جانوران و همچنین طرح‌هایی با ظرافت زیاد شروع به استفاده از تکنولوژی واکوم کرد.

        - مدیر فناوری ارتباطات آمریکا اولین امضای دیجیتالی تاریخ را با قلم واکوم انجام داد.

۱۹۹۳: فیلم جنگ ستارگان قسمت‌های اولیه را با استفاده از فناوری واکوم به صورت دیجیتال بازسازی کرد.

۱۹۹۸: واکوم سری اینتوس از تبلت‌های دیجیتال را رونمایی کرد.

۱۹۹۹: در ایجاد جلوه‌های ویژه فیلم هری پاتر از محصولات واکوم استفاده شد.

۲۰۰۲: واکوم سری سینیتیک تبلت‌ها و قلم‌های نوری خود راه‌اندازی کرد.

۲۰۰۷: واکوم برند تجاری بامبو را برای دست‌یابی به مشتریان بیشتر راه‌اندازی کرد.

        - محصولات خلاق و حرفه ای واکوم به طور گسترده‌ای در هنر دیجیتال، تصویر، فیلم‌ها، جلوه‌های ویژه، مد و طراحی محصول مورد                    استفاده قرار می‌گیرد.

۲۰۱۰: واکوم، روش امضای دیجیتالی را برای سریع‌تر شدن تعاملات کاری معرفی کرد.

۲۰۱۳: واکوم، سری اینتوس‌پرو را برای افراد حرفه‌ای و خلاق معرفی کرد.

        - واکوم، سری اینتوس را برای افراد جوان و مبتدی معرفی کرد.
        - واکوم با قلم سری سینیتیک کامپونیون خود وارد دنیای تلفن‌های همراه شد.

۲۰۱۴: واکوم زبان WILL Ink Layer را به عنوان استاندارد صنعت معرفی کرد.

۲۰۱۵: اسمارت پد‌های بامبو، مرز بین نوشته‌های روی کاغذ و ذخیره آن‌ها در فضای دیجیتال را کم می‌کند.

۲۰۱۶: از سری موبایل استدیو پرو جهت راحتی کار طراحان و عکاسان حرفه‌ای با پشتیبانی کامل از برنامه‌هایی مانند فتوشاپ و ایلوستر رونمایی شد.

        - سری جدید تبلت سینیتیک پرو با صفحه نمایش ۱۳ و ۱۶ اینچی و وضوح تصویر 4k معرفی شد.

۲۰۱۷: واکوم سری دیگری از قلم‌های خود به نام اینتوس پرو را معرفی کرد.

۲۰۱۸: نسخه جدیدی از قلم‌های سری اینتوس برای کاربران تازه‌کار و افراد علاقه‌مند معرفی شد.

        - معرفی سینیتیک پرو ۲۴ و سینیتیک پرو انجین برای ایجاد فضا و محیطی مناسب کار کاربران.

واکوم، امروز همچنان مرزها را جابه جا می‌کند و مفهوم جدیدی برای واقعیت مجازی تعریف می‌کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده