زوم‌اپ: اپلیکیشن Shorty چیست و چه کاربردی دارد؟

در این قسمت از زوم اپ، قصد داریم اپلیکیشن Shorty را به زیر ذره‌بین ببریم و کمی با ویژگی‌ها و کاربردهای آن آشنا شویم.

امروزه اگر به گوشی هوشمند هر کاربری نگاه کوتاهی بیندازیم، با انبوهی از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف مواجه می‌شویم. علاوه‌بر‌آن، فایل‌هایی وجود دارد کاربر در طول روز به آن‌ها نیاز پیدا می‌کند. طبیعتا دسترسی به چنین فایل‌ها یا اپلیکیشن‌هایی زمان بسیاری از کاربر تلف می‌کند. 

در‌این‌میان، اپلیکیشن Shorty با ساختن میان‌برهای مختلف، دسترسی به اپلیکیشن و حتی فایل‌های مدنظر را سریع‌تر می‌سازد. درواقع با استفاده از اپلیکیشن Shorty، می‌توانید آیکونی در صفحه‌ی اصلی رابط کاربری بسازید تا امکان دسترسی آسان و سریع به اپلیکیشن و فایل و حتی لینکی از سایت مدنظرتان را داشته باشید.

پس از نصب برنامه، ابتدا باید وارد اپلیکیشن Shorty شوید. در صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن، راهنمایی کوتاه و مختصر برای توضیح نحوه عملکرد اپلیکیشن Shorty وجود دارد. در انتهای متن، آیکونی قرار گرفته است که ابتدا باید آن را انتخاب کنید. این اقدام باعث فعال‌شدن اپلیکیشن Shorty می‌شود و برای ساختن میان‌برهای بعدی، به انجام چنین کاری نیاز ندارید.

پس از فعال‌شدن برنامه، به اپلیکیشن‌ها یا فایل‌های مدنظر خود بروید و ازطریق قابلیت اشتراک‌گذاری یا Share موجود در اپلیکیشن یا قسمت اشتراک‌گذاری در بخش پوشه، میان‌بر جدید را بسازید.

پس از انتخاب اپلیکیشن Shorty در منو بازشده، صفحه‌ی جدیدی در اپلیکیشن Shorty بازمی‌شود که شامل گزینه‌های زیر است:

  • حالت پیش‌نمایش: قسمتی است که پیش‌نمایشی از آیکون میان‌بر را برایتان به‌نمایش می‌گذارد.
  • تگ: نام آیکون میان‌بر را می‌توانید انتخاب کنید.
  • Icon Style: شامل دو گزینه می‌شود: Thumbnail و Custom Text که هریک به تغییر ظاهر آیکون می‌انجامد.
  • رنگ پس‌زمینه‌ی آیکون: امکان تغییر رنگ پس‌زمینه به کاربر داده می‌شود.
  • درصورتی‌که فایل مدنظرتان عکس باشد، امکان انتخاب عکس به‌عنوان ظاهر آیکون وجود دارد.

پس از ساخت آیکون میان‌بر مدنظر، می‌توانید آن را تأیید کنید. میان‌بر جدید به صفحه‌ی اصلی رابط کاربری افزوده خواهد شد. چنین قابلیتی به کاربر اجازه می‌دهد انواع فایل‌ها نظیر متن ساده، PDF، موسیقی، فایل ویدئویی، اپلیکیشن و حتی لینکی از سایت دلخواه را به‌صورت میان‌بر به صفحه‌ی اصلی بیفزاید و در زمان لازم به آن دسترسی سریع و آسان داشته باشید.

برای اینکه صفحه‌ای از سایت دلخواهتان را به‌صورت میان‌بر به صفحه‌ی اصلی رابط کاربری اضافه کنید، ازطریق مرورگر به صفحه‌ی مدنظرتان بروید، سپس از منو سمت راست مرورگر، گزینه‌ی اشتراک‌گذاری یا Share را انتخاب کنید. در صفحه‌ی بازشده می‌توانید با انتخاب آیکون مرتبط با اپلیکیشن Shorty به صفحه‌ی مخصوص ساخت میان‌بر بروید و آیکون مدنظر برای میان‌بر جدید را شخصی‌سازی کنید.

با وجود امکانات جالبی که اپلیکیشن Shorty دارد، می‌توان به نقایصی نیز اشاره کرد. متأسفانه هر میان‌بر تنها شامل یک فایل یا اپلیکیشن می‌شود و امکان ساخت فولدری شامل چند گزینه وجود ندارد. درکنار آن، شخصی‌سازی آیکون میان‌برها با وجود سادگی در کار، گزینه‌های محدودی ارائه می‌دهد. اپلیکیشن Shorty به‌رایگان برای دستگاه‌های مبتنی‌بر اندروید عرضه شده است که می‌توانید ازطریق لینک‌های زیر آن را دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن Shorty
منبع Zoomit

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید