کنفرانس فین‌تک ایران ۱۳ و ۱۴ شهریور برگزار می‌شود

کنفرانس فین‌تک ایران ۱۳ و ۱۴ شهریور در دانشگاه تربیت‌مدرس با هدف بررسی سهم فین‌تک در GDP کشور برگزار می‌شود.

در رویداد فین‌‌تک ایران که نوآفرینان و پایگاه خبری راه‌پرداخت برگزار می‌کنند، چهره‌هایی مانند مسعود خاتونی، عضو هیئت‌مدیره‌ی بانک ملی، سیدولی‌الله فاطمی، بنیان‌گذار توسن، رحمان بابازاده، مدیرعامل کارگزاری فارابی، علی چهارلنگی، رئیس هیئت‌مدیره‌ی خدمات رایانه‌ی امید، میثم رجبی، مدیر توسعه کسب‌وکار حصین، علی بدیعی، مدیرعامل فینوتک، علی عزیزی، مدیر کسب‌وکار فین‌تک فناپ، صادق فرامرزی، مدیرعامل فرابوم، مهدی عبادی، دبیر انجمن فین‌تک ایران، بهنام امیری، معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز تجارت الکترونیک، مصطفی نقی‌پورفر، مدیر مرکز نوآوری آزمایشگاه بلاکچین، یاشار راشدی، دبیر انجمن بلاکچین، حسین اسلامی، قائم‌مقام بنیاد ققنوس، فاطمه جعفری، مدیرعامل سهامیاب، جعفر محمدی، مدیرعامل سامانه‌نگار آتنا، محمدعلی مداح‌علی، مدیرعامل آزمایشگاه بلاکچین شریف و دیگر چهره‌های فعال در این حوزه حضور دارند.

چرا فین‌تک؟

فین‌تک، یعنی کاربرد نوآورانه‌ی فناوری در خدمات مالی. فین‌تک طیف وسیعی از کسب‌وکارها را شامل می‌شود؛ از قرض‌دهی گرفته تا ماینینگ همگی بخشی از فضای فین‌تک ایران هستند. نکته‌ی فراموش‌شده درباره این کسب‌وکارها نقشی است که در توسعه‌ی GDP ایران می‌توانند ایفا کنند. حجم مطالبی که درباره‌ی فین‌تک تولید شده، گاهی اوقات حساسیت ما را تحریک کرده و باعث شده است دربرابر آن گارد بگیریم. گاهی اوقات تصور می‌کنیم فین‌تک یک هایپ است و اغراق درباره آن بسیار زیاد است.

برخی تصور می‌کنند فین‌تک هم حبابی است مانند حباب‌های دیگر و دیر یا زود حبابش می‌ترکد. با این همه، درباره یک موضوع کمتر صحبت شده است: فین‌تک چه نقشی در توسعه‌ی ابعاد اقتصاد ایران ایفا می‌کند؟ به عبارت دیگر، فین‌تک باعث رشد چند درصد از GDP ایران خواهد شد؟ آیا فین‌تک توان این را دارد که حجم اقتصاد ایران را بزرگ‌تر کند؟ اگر این توان در فین‌تک وجود دارد، چقدر؟

 چرا کنفرانس فین‌تک ایران؟

در کنفرانس فین‌تک ایران پرسش اصلی این است که فعالان کسب‌وکارهای فین‌تک ایران چه می‌خواهند و چه می‌توانند برای اقتصاد ایران انجام دهند؟ در این کنفرانس، به این موضوع پرداخته می‌شود که فین‌تک چقدر توان افزایش حجم اقتصاد ایران را دارد و برای این امر کسب‌وکارهای فین‌تک چه نیازهایی دارند؟ چه مشکلاتی باعث شده کسب‌وکارهای فین‌تک ایران تابه‌امروز نتوانند نقش مؤثری در اقتصاد ایران ایفا کنند؟ آیا در آینده این روند تغییر خواهد کرد؟ در این رویداد و با حضور چهره‌های شناخته‌شده فین‌تک ایران به این موضوع پرداخته می‌‌شود که فین‌تک چه توانی در رشد GDP در ایران دارد. 

در این کنفرانس، سخنرانی‌هایی با موضوعاتی مانند «فین‌تک ایران چقدار توان افزایش GDP کشور را دارد؟»، «کسب‌وکارهای پرداخت چگونه به توسعه‌ی اقتصاد ایران کمک می‌کنند؟»، «کسب‌وکارهای فناوری‌های بانکی ایران چگونه به توسعه‌ی اقتصاد ایران کمک می‌کنند؟»، «چرا باید رگ‌تک را جدی گرفت؟» و «ولث‌تک چگونه به توسعه‌ی اقتصاد ایران کمک می‌کند؟» ارائه خواهد شد.

در روز اول این کنفرانس که به همایش اختصاص دارد، به‌جز سخنرانی‌های ذکرشده، دو پنل هم برگزار می‌شود. در پنل «آینده‌ی فین‌تک در ایران» مهدی عبادی، صادق فرامرزی، میثم رجبی، علی بدیعی و علی عزیزی حضور دارند. همچنین، پنل «بلاک‌چین و فرصت‌های آن برای ایران» نیز با حضور محمدعلی مداح‌علی، مصطفی نقی‌پورفر، امیرعباس امامی، یاشار راشدی و عباس آشتیانی برگزار خواهد شد و رضا جمیلی آن را مدیریت خواهد کرد.

روز دوم این رویداد به کارگاه‌های تخصصی اختصاص دارد. این کارگاه‌ها چهار سری هستند: سری اول به مبانی بلاک‌چین، رمزارز و ماینینگ اختصاص دارد. سری دوم مباحث مربوط به ولث‌تک هستند و مبانی ولث‌تک و مدیریت سرمایه، الگوریتم تریدینگ و معامله‌گری بر بستر شبکه‌های اجتماعی کارگاه‌های ولث‌تک به‌حساب می‌آیند. سری سوم این کارگاه‌ها درباره‌ی اینشورتک خواهد بود. مبانی اینشورتک، فناوری در بیمه و مدل‌های کسب‌وکار نوین در بیمه سری سوم را تشکیل می‌دهند. در سری چهارم نیز درباره مبانی لندتک، مدیریت مالی شخصی و تأمین مالی جمعی توضیح داده خواهد شد. هرکدام از کارگاه‌ها به‌وسیله یکی از فعالان متخصص در هرکدام از این حوزه‌ها تدریس خواهد شد.

علاقه‌مندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر درباره‌ی سخنرانی‌ها، پنل‌ها، ساعت‌بندی کارگاه‌ها و ثبت‌نام در کنفرانس فین‌تک ایران می‌توانند به صفحه این رویداد در ایوند مراجعه کنند.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات