آیپد اپل با سیستم عامل جدید iPadOS از ماوس پشتیبانی می‌کند

اپل درنهایت به نیاز کاربران خود توجه کرد و آیپد با سیستم‌عامل جدید iPadOS کوپرتینویی‌ها از ماوس پشتیبانی می‌کند. 

یکی از نیازها و درخواست‌های کاربران دستگاه‌های اپل از این شرکت، پشتیبانی از استفاده‌ی ماوس بوده است. براساس اعلام یکی از توسعه‌دهندگان به‌نام استیون تروتن اسمیت، سیستم‌عامل جدید iPadOS اپل از ماوس USB درکنار Magic Trackpad پشتیبانی می‌کند. وی در توییتی اعلام کرد نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل iOS 13 از ماوس با قابلیت اتصال USB و با استفاده از گزینه‌ی AssistiveTouch در تنظیمات پشتیبانی می‌کند. 

تایپ سریع سیستم عامل آیپد / apple ipados quick path

درنتیجه، پشتیبانی از ماوس جزو ویژگی‌های گزینه‌ی AssistiveTouch است که در قسمت تنظیمات دستگاه قرار دارد. هنوز مشخص نیست آیا سیستم‌عامل جدید اپل از ماوس بلوتوثی هم پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؛ هرچند به‌نظر می‌رسد بخش دستگاه‌های بلوتوث در تنظیمات Pointing Devices قرار دارد. باتوجه‌به ویدئویی که اسمیت به‌اشتراک گذاشته، طراحی ظاهری مکان‌نما شبیه به دایره‌ی بزرگی است؛ ولی گزینه‌های دیگری نیز برای انتخاب طراحی مکان‌نما دراختیار کاربران قرار دارد.

پشتیبانی از ماوس در دستگاه‌های اپل باعث می‌شود کاربران بتوانند تنوع دسترسی و روش کارکردن با دستگاه خود را داشته باشند و از آیپد در کارهایی استفاده کنند که به ماوس نیاز دارد. بی‌شک برخی کارها با استفاده از ماوس، سریع‌تر از زمانی پیش می‌روند که از اپل‌پنسل یا تاچ کمک گرفته می‌شود.

شایان ذکر است نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل iPadOS امکان نمایش درایوهای حافظه‌های خارجی همچون فلش و کارت میکرو SD را فراهم می‌کند که به‌نظر می‌رسد آیپد را به دستگاهی کاربردی‌تر برای کاربران تبدیل خواهد کرد. 

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید