توضیحات سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در مورد حمله اینترنتی به این سامانه

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در پی حمله‌ی اینترنتی به سامانه‌ی این سازمان اعلام کرد امنیت کامل تمامی سامانه‌ها برقرار است و جای نگرانی نیست.

روز گذشته، یک گروه اینترنتی به سایت سازمان تأمین اجتماعی نفوذ کرد و اطلاعاتی مبنی بر خطر ورشکستگی سازمان تأمین اجتماعی را روی وب‌سایت این سازمان منتشر کرد. این ماجرا واکنش‌های گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت و عده‌ی زیادی از مردم نسبت به سرقت اطلاعات خود ابراز نگرانی کرده بودند؛ اما سرپرست سازمان تأمین اجتماعی  اعلام کرد جای هیچ نگرانی نیست و هکرها تنها به سایت خبری این سازمان دسترسی پیدا کرده‌اند.

محمد حسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با انتشار پستی در اینستاگرام خود در مورد حمله‌ی اینترنتی روز گذشته به وب‌سایت سازمان تأمین اجتماعی توضیحاتی را ارائه داد. وی ضمن تشکر از کارشناسان حوزه‌ی راهبری سیستم‌های سازمان تأمین اجتماعی و شرکت خدمات ماشینی تأمین اعلام کرد اطلاعات مربوط‌به تمامی سامانه‌ها، سوابق بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان ایمن است و جای هیچ نگرانی نیست.

به‌گفته‌ی وی کارشناسان فنی در کمترین زمان ممکن از این حمله آگاه شدند و بعد از بررسی کامل ابعاد فنی، اقدامات لازم را انجام دادند. وی گفت:

این گروه برای دقایق بسیار کوتاهی توانست به سایت خبری سازمان؛ تأکید می‌کنم سایت خبری، نفوذ کرده و اطلاعات مبهم و دستکاری‌شده‌ی خود را منتشر کند که بلافاصله با واکنش کارشناسان سازمان مواجه شد. خوشبختانه بررسی‌های دقیق تیم‌های فنی حکایت از صحت و سلامت تمامی سامانه‌ها، اطلاعات و سوابق بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان عزیز دارد و جای هیچ نگرانی نیست.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید