Whill وسیله‌‌ نقلیه‌‌ الکتریکی شخصی خود را معرفی کرد

 شرکت Whill با رونمایی سامانه‌‌ی هدایت خودکار خود نشان داد که بازار مشتریان اسکوترها و دوچرخه‌‌ها را هدف گرفته است.

شرکت ویل (Whill) اولین وسیله‌‌ی نقلیه‌‌ی شخصی خود را در سال ۲۰۱۶ در ژاپن معرفی کرد. از آن زمان به‌بعد، این شرکت مدل‌هایی متنوع با کاربری‌‌های گوناگون ارائه کرده است. درخلال نمایشگاه CES 2019 نیز این شرکت سامانه‌‌ی هدایت خودکار یا ADS خود را رونمایی کرده است. همان‌‌طورکه از نام این محصول برمی‌‌آید، این سامانه شما را به مقصد دلخواهتان هدایت خواهد کرد. علاوه‌‌بر برخورداری از دوربین‌های جلو و عقب، سیستم هدایت خودران قادر خواهد بود در فضاهای عمومی (فضای باز یا بسته) به‌‌صورت مستقل مسیریابی کند.

به‌گفته‌ی یکی از سخن‌‌گویان ویل، سیستم ADS تا حدی راه‌‌حلی مناسب‌‌تر درمقایسه‌با اسکوترها و دوچرخه‌های ساخته‌‌شده‌ی شرکت‌‌هایی نظیر Lime and Bird محسوب می‌‌شود. برخلاف این محصولات که به تحرک کامل کاربر نیاز دارند، ویل برای کاربری همه‌‌ی افراد طراحی شده ‌است. Whill ضمن آگاهی از استقبال اخیر عموم از تجهیزاتی نظیر اسکوتر، این فرصت را به‌‌نحو احسن شناسایی کرده ‌است. با درنظرگرفتن تمامی جوانب، به‌‌راحتی می‌توان ویل را وسیله‌‌ی نقلیه‌‌ی چهارچرخی تصور کرد که صرفا رویکردی تازه را درقبال سایر مشتریان این نوع تجهیزات اتخاذ کرده است؛ یعنی افرادی که نمی‌توانند دوچرخه و اسکوتر را هُل دهند یا برانند یا روی آن بایستند.

وسیله نقلیه الکتریکی Whill

بااین‌حال، هنوز می‌‌توان تفاوت‌های آشکاری بین اسکوتری سبک‌‌وزن و وسیله‌‌ی نقلیه‌ای نسبتا قدرتمند نظیر ویل مشاهده کرد. مسلما در چنین محصولی، دیگر نمی‌‌توان سهولت کاربری مشاهده‌‌شده در محصولات شرکت‌هایی نظیر Lime and Bird را همچنان انتظار داشت؛ اما شرکت ویل به این موضوع واقف است و درعوض، محصولش را برای کاربری در محیط‌های کنترل‌شده‌‌تری نظیر فرودگاه‌‌ها و مراکز خرید پیشنهاد می‌کند. در‌حال‌حاضر، این شرکت با فرودگاه‌‌هایی نظیر لاگاردیا و اسکیپول و Heathrow همکاری می‌کند؛ اما همچنان امیدوار است کاربری ADS را به‌‌عنوان سرویس به فروشگاه‌‌های خُرده‌فروشی و پارک‌ها و فراتر از آن بتواند گسترش دهد. درمجموع، شاید یکی از مزیت‌‌های مهم سامانه‌‌ی هدایت خودکاری نظیر ویل این باشد که نهایتا دیگر دغدغه‌ای درباره‌ی محل پارک وسیله‌ی نقلیه‌ی خود نخواهید داشت؛ چراکه می‌‌توانید به‌‌واسطه‌‌ی اپلیکیشن‌‌های موجود، آن را به محلی فرا بخوانید که حضور دارید.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید