سرعت‌ گیری خیره‌ کننده آئودی RS3 در اتوبان‌ های آلمان

آئودی RS3 سدان در آزمایش‌های اخیر ثابت کرده سریع‌تر از آن است که شرکت سازنده ادعا می‌کند. نکته‌ی جالب اینجاست که این سدان اسپرت حتی با لاستیک‌های زمستانی هم عملکرد بسیار عالی دارد.

خودروهای پنج‌سیلندر روزبه‌روز کمتر می‌شوند و امروزه، دیگر تعداد بسیار کمی خودرو با پیشرانه‌ی پنج‌سیلندر در بازار باقی مانده‌اند. بااین‌حال، آئودی یکی از خودروسازانی است که همچنان از پیشرانه‌های پنج‌سیلندر استفاده می‌کند و اگر به‌دنبال اسپرت‌ترین و جذاب‌ترین خودرو پنج‌سیلندر بازار باشید، مطمئنا آئودی RS3 بهترین گزینه برای شما است. شایان ذکر است این خودرو در دو نسخه‌ی سدان و اسپرت بک به بازار عرضه شده است. با‌توجه‌به اینکه در ابتدای سال جدید میلادی قرار داریم، اتوبان‌های آلمان معمولا خلوت هستند و زمان مناسبی است که RS3 سدان را به اتوبان برد و توانایی‌هایش را محک زد.

audi rs3

با اینکه خودروی آزمایش‌شده به لاستیک‌های زمستانی مجهز بود؛ اما شتاب صفر تا صد کیلومتربرساعت را سریع‌تر از عدد اعلام‌شده‌ی کارخانه ثبت کرد. زمانی‌که سیستم لانچ کنترل دینامیک این خودرو فعال می‌شود، در ۳.۷ ثانیه سرعتش را از صفر به صد کیلومتربرساعت می‌رساند. این زمان درمقایسه‌با عدد اعلام‌شده‌ی سازنده ۰.۴ ثانیه سریع‌تر است؛ چون آئودی شتاب این مدل را ۴.۱ ثانیه اعلام کرده بود.

audi rs3

داستان درادامه جالب‌تر هم می‌شود؛ چون در‌حالی‌که بیشتر خودروهای موجود در بازار می‌توانند در دوازده تا سیزده ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتربرساعت را ثبت کنند، RS3 سدان در چنین زمانی یعنی ۱۲.۸ ثانیه به سرعت دویست کیلومتربرساعت دست پیدا می‌کند.

در انتها نیز آئودی کوچک، ولی قدرتمند ما موفق شد به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتربرساعت دست یابد و برای رسیدن به این سرعت نیز فقط به ۲۶.۳ ثانیه زمان نیاز دارد. نتایج این آزمایش به‌صورت کامل در ویدئو انتهای مطلب قرار گرفته است. باتوجه‌به نتایج این آزمایش به‌نظر می‌رسد اگر شرایط آزمایش بهتر بود و خودرو به لاستیک‌های بهتری مجهز می‌شد، می‌توانستیم انتظار داشته باشیم که RS3 شتاب دویست کیلومتر را نیز در زمانی حدود ۹.۱ ثانیه بتواند ثبت کرد.

درپایان، باید بگوییم این نکته جای تعجب دارد که برخی خودروسازان و بیشتر آلمانی‌ها درباره‌ی عملکرد محصولاتشان اعداد کمتری اعلام می‌کنند و این خودروها در عمل، بسیار سریع‌تر از آن هستند که شرکت‌های سازنده می‌گویند.

 

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید