اپل افت عملکرد مک بوک پرو 2018 در دماهای بالا را تایید کرد

اپل ضمن تایید افت عملکرد مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ در دماهای بالا، اعلام کرد که امروز یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای حل این مشکل منتشر خواهد کرد.

طی هفته‌ی گذشته، گزارش‌های متعددی درباره‌ی عملکرد مک‌بوک‌ پروهای جدید اپل در دماهای بالا منتشر شد و سرمنشاء تمام این گزارش‌ها، ویدیویی بود که دیو لی، یوتیوبر مشهور درباره‌ی افت عملکرد مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی جدید کوپرتینونشین‌ها حین اجرای ادوبی پریمیر منتشر کرد. ظاهرا دمای لپ‌تاپ‌های جدید در پردازش‌های سنگین به‌اندازه‌ای بالا می‌رفت که به‌موجب آن، فرکانس کاری پردازنده‌های قدرتمند نسل هشتمی اینتل در دل آن‌ها به زیر فرکانس پایه می‌رسید.

اپل ضمن اقرار به مشکل عملکرد مک‌بوک پروهای ۲۰۱۸، اعلام کرد که بروز این مشکل به‌دلیل یک باگ نرم‌افزاری است. کوپرتینونشین‌ها یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری نیز برای رفع این باگ آماده کرده‌اند که امروز منتشر خواهد شد. اپل در بیانیه‌ی خود از «تمام کاربرانی که با سیستم‌های جدید خود، عملکردی کمتر از حد بهینه تجربه کرده‌اند»، عذرخواهی کرده است.

مک بوک پرو اپل / Apple MacBook

کوپرتینونشین‌ها مدعی هستند که آن‌ها پس از انتشار ویدیو دیو لی، باگ نرم‌افزاری مک‌بوک‌های جدید را یافته‌اند؛ چرا که این ویدیو نتایجی را نشان می‌داد که اپل در تست‌های خود با آن‌ها مواجه نشده بود. در ابتدا سخن‌گویان اپل مدعی شده بودند که افت عملکرد لپ‌تاپ‌های جدید تنها تحت بارهای پردازشی سنگین و به‌خصوصی نمایان می‌شود و از این رو شرکت متبوع آن‌ها پیش از عرضه‌ی محصول، متوجه وجود باگ نرم‌افزاری مورد بحث نشده است.

باگی که سخن‌گویان اپل در مورد آن صحبت می‌کنند، تمام مک‌بوک پروهای جدید این شرکت، شامل هر دو مدل ۱۳ و ۱۵ اینچی با تمام پردازنده‌های اینتل را شامل می‌شود؛ اما بر نسل‌های پیشین تأثیری ندارد. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی کامل اپل در این خصوص را مطالعه کنید:

پس از اجرا تست‌های عملکردی شدید تحت بارهای پردازشی متعدد، متوجه نبود یک کلید دیجیتال در فرم‌ور [لپ‌تاپ‌ها] شدیم که سیستم مدیریت حرارتی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند فرکانس‌ کاری پردازنده را تحت بارهای حرارتی سنگین کاهش دهد. به‌روزرسانی مکمل امروز macOS High Sierra نسخه‌ی ۱۰.۱۳.۶ یک رفع باگ را شامل می‌شود که [دانلود و نصب آن] توصیه می‌شود. ما از تمام کاربرانی که با سیستم‌های جدید خود، عملکردی پایین‌تر از حد بهینه را تجربه کرده‌اند، عذرخواهی می‌کنیم. کاربران از این پس می‌توانند دست‌مانند آنچه نتایج تست‌ها در وب‌سایت ما نشان می‌دهد، ۷۰ درصد عملکرد بهتر در مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی و دو برابر عملکرد بهتر با مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی با تاچ‌بار جدید را تجربه کنند.

اپل از ارائه‌ی توضیحات بیشتر در خصوص ماهیت کلید دیجیتال یادشده، خودداری کرده است. کوپرتینونشین‌ها باز هم به آمارهای اولیه‌ی خود درباره‌ی عملکرد مک‌بوک پروهای جدید نسبت به نسل گذشته تأکید دارند و نمودارهای بنچمارک بیشتری را نیز به صفحه‌ی رسمی مک‌بوک پرو در وب‌سایت خود اضافه خواهند کرد.

طی هفته‌ی گذشته، گزارش‌ها و ویدیو‌های متعدد و متناقضی درباره‌ی عملکرد هر دو نسخه‌ی Core i9 و Core i7 مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی در فضای مجازی منتشر شد که هرکدام نتیجه‌ی متفاوتی را از تست‌های دیگر به نمایش می‌گذارد. برخی تست‌ها حکایت از عملکرد سریع‌تر نسخه‌ی i9 نسبت به i7 داشتند و برخی دیگر نیز عملکرد پایین‌تر از حد انتظار بالاترین نسخه‌ی مک‌بوک پرو را نشان می‌دادند. در هر صورت پس از انتشار بسته‌ی به‌روزرسانی اپل، باز هم شاهد انتشار طیف جدیدی از گزارش‌ها خواهیم بود.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید