شارپ تولید پنل‌های IGZO و OLED را افزایش می‌دهد

گزارش‌ها حکایت از آن دارند که شارپ درصدد است تولید پنل‌های IGZO و OLED را افزایش داده و تولید پنل‌های a-Si و LTPS را کاهش دهد.

براساس گزارش‌های جدید، شارپ در نظر دارد تا در سال جاری میلادی تولید پنل‌های IGZO و OLED را افزایش دهد و از میزان تولید پنل‌های a-Si و LTPS بکاهد. اگرچه شارپ در حوزه‌ی گوشی‌های هوشمند، حضور پررنگی در بازارهایی نظیر ایالات متحده ندارد؛ اما برخی از تلویزیون‌های این شرکت را می‌توان یافت که از پنل IGZO بهره می‌برند، این پنل در تعدادی از گوشی‌های هوشمند از جمله ریزرفون نیز کاربرد دارد.

اگرچه در گزارش منتشرشده درباره‌ی افزایش تولید پنل، اشاره‌ای به تلویزیون‌ها نشده است؛ اما احتمالا ظرفیت افزوده‌شده به خط تولید پنل‌های IGZO به حوزه‌های مختلفی مانند تلویزیون‌ها و گوشی‌های هوشمند اختصاص خواهد داشت. ظاهرا شارپ در نظر دارد تا در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۸ برخی از خطوط تولید پنل‌های LTPS واحد 6G خود در شهر کامه‌یاما را به خطوط تولید پنل‌های IGZO بدل کند.

در صورت اتخاذ چنین تصمیمی توسط شارپ، احتمالا اوایل سال آینده‌ی میلادی، شاهد عرضه‌ی گسترده‌ی محصولاتی با پنل‌های IGZO نخواهیم بود، البته این موضوع به‌ صراحت در گزارش اخیر مطرح نشده و چنانچه تولید پنل‌های IGZO در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۱۸ هرچه‌ سریع‌تر آغاز شود، ممکن است دستگاه‌های مبتنی بر چنین پنلی تا پیش از پایان سال جاری میلادی روانه‌ی بازار شوند.

گفته می‌شود که شارپ تولید پنل‌های LTPS را از ۲۵ واحد به ۱۵ هزار واحد کاهش خواهد داد و این موضوع در ارتباط مستقیم با افزایش تولید پنل‌های IGZO است؛ چرا که شارپ قصد دارد تا ظرفیت ۱۰ هزارتایی کاهش‌یافته از خطوط تولید پنل‌های LTPS را به تولید پنل‌های IGZO اختصاص دهد. همچنین ظرفیت تولید پنل‌های a-Si شارپ تا پیش از سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال ۲۰۱۸ از ۳۰ هزار واحد به ۲۰ هزار واحد کاهش خواهد یافت.

شارپ در ادامه‌ی سال ۲۰۱۸ حدود ۵ هزار واحد دیگر از ظرفیت تولید پنل‌های a-Si کاهش خواهد داد و تا پایان سال، ظرفیت کلی آن را به ۱۵ هزار واحد خواهد رساند. گزارش‌های اخیر در خصوص برنامه‌های شارپ برای افزایش ظرفیت تولید پنل‌های OLED در ادامه‌ی سال ۲۰۱۸ نیز با خبرهای منتشرشده‌ در ماه ژانویه مبنی بر برنامه‌های شارپ برای سرمایه‌گذاری روی پنل‌های OLED در کنار ال‌جی و ژاپن دیسپلی هم‌خوانی دارد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید