اپل ۳.۴ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه خود سرمایه‎گذاری کرده است

اپل با توجه ویژه‌ای که به فناوری واقعیت افزوده دارد، سرمایه‌گذاری خود را در بخش تحقیق و توسعه افزایش می‌دهد.

طبق معمول، اپل در طول سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸ سرمایه‌گذاری‌ خود را در بخش تحقیق و توسعه (R&D) افزایش داده و بیش از ۳.۴ میلیارد دلار در زمینه‌ی استخدام‌های جدید و ابتکاراتی در جهت رشد شرکت در بازارهای تکنولوژی هزینه کرده است. این رقم نسبت به سه‌ماهه‌ی منتهی به دسامبر ۲۰۱۷، ۴۱۰ میلیون دلار و در مقایسه با سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۷، ۵۳۶ میلیون دلار افزایش داشته است.

اپل روی بخش تحقیق و توسعه تأکید زیادی دارد و مهم‌ترین استراتژی این شرکت در چند سال اخیر، سرمایه‌گذاری در بخش توسعه محصولات و خدمات جدید و همچنین به‌روزرسانی خدمات قبلی بوده است.

شرکت اپل قصد دارد در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ میلیارد دلار به بخش تحقیق و توسعه خود اختصاص دهد؛ این رقم برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ به این بخش اختصاص داده شد و حدود ۵ درصد از درآمد خالص اپل را تشکیل می‌داد. اپل در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ سه درصد از درآمد خالص خود را در این بخش سرمایه‌گذاری کرد.

اپل در حال توسعه و گسترش فناوری واقعیت افزوده است

افزایش سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه مستلزم کار روی پروژه‌های نوآورانه و جدید است؛ همانند واقعیت افزوده که اکنون با استفاده از ARKit در محصولات اپل محقق شده. این امر ممکن است طی ماه‌ها یا سال‌های آینده، تغییرات سخت‌افزاری جدیدی در پی داشته باشد.

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، علاقه‌ی خود را برای توسعه فناوری واقعیت افزوده قبلا اعلام کرده و گفته است:

فناوری AR را بسیار عمیق می‌بینم. فناوری AR می‌تواند به‌جای به انزوا کشاندن انسان‌ها، توانایی‌های آن‌ها را تقویت کند. باور دارم واقعیت افزوده یک فناوری عظیم است. ما برای این تکنولوژی زمان و انرژی زیادی می‌گذاریم و خیلی سریع پیشرفت می‌کنیم.

اپل همچنین در بخش‌های دیگری از جمله پروژه «تایتان» که شامل ساخت پلت‌فرم خودروی خودران است، کارهای زیادی انجام داده و در حال حاضر به نظر می‌رسد قصد دارد این تکنولوژی را کم‌کم تکمیل کند و آن را به پروژه‌های کوچک‌تر مانند نرم‌افزار نصب‌شده در آزمایش لکسوس تقسیم کند.

اپل در کنار ابتکارات داخلی، در حال سرمایه‌گذاری در فناوری‌های خارجی و خرید شرکت‌های کوچک و ادغام آن‌ها است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اپل سال گذشته ۱۹ شرکت کوچک را خریداری کرده است.

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷، اپل سرویس موسیقی شازم را با مبلغ نامشخصی خرید. همچنین گزارش شده که ماه ژانویه اپل سرویس پشتیبانی Buddybuild را خریداری کرده است.

منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید