۹ نفر به جرم فروش فناوری نمایشگرهای سامسونگ به شرکتی چینی محکوم شدند

دادستانی کره‌‌جنوبی علیه نُه نفر به‌دلیل لودادن فناوری نمایشگرهای سامسونگ به یکی از شرکت‌های چینی اعلام جرم کرده است.

دادستانی کره‌‌جنوبی روز سه‌شنبه‌ی گذشته از محکومیت نُه نفر و و دو شرکت به جرم لودادن فناوری نمایشگر منعطف سامسونگ به شرکتی چینی خبر دادند. دفتر دادستانی شهر سوون، مدیرعامل و هشت کارمند دیگر شرکت Toptec را محکوم کرده است. این شرکت یکی از تأمین‌کنندگان سامسونگ به‌شمار می‌آید. سه نفر از این افراد دستگیر شده‌اند که اتفاقا مدیرعامل Toptec هم جزو آن‌ها است. بنابر ادعای کره‌جنوبی، این افراد اوایل سال جاری میلادی اطلاعات مربوط به پنل‌های OLED شرکت Samsung را به شرکتی چینی در ازای دریافت مبلغی چشمگیر فروخته‌اند.

دفتر دادستانی شهر سوون طی اطلاعیه‌ای عنوان کرده این گروه نُه‌نفره شرکتی جداگانه تأسیس کرده‌اند و ازآن‌طریق، اطلاعات و طرح‌های به‌خصوصی درباره‌ی پنل‌های OLED سامسونگ را از یکی از زیرشاخه‌های این شرکت کره‌ای به‌نام سامسونگ دیپسلی (Samsung Display) دریافت کرده‌اند. آنان ازطریق شرکت خود برخی از اسناد محرمانه‌ی سامسونگ دیپسلی را به‌همراه فناوری «لمینیشن سه‌بعدی» در ازای دریافت ۱۳.۸۵میلیون دلار به یکی از شرکت‌های چینی فروخته‌اند. هویت این شرکت فعلا نامعلوم است.

گفتنی است شرکت Toptec که برخی از تجهیزات مربوط به پنل‌های موبایلی را تولید می‌کند، هرگونه اشتباه و خطای کاری را تکذیب کرده است. این شرکت طی بیانیه‌ای اعلام کرده هیچ‌گاه فناوری‌های صنعتی و رازهای تجاری سامسونگ دیپسلی را به شرکتی چینی ارائه نداده است.

سامسونگ گلکسی نوت 8 / samsung galaxy note 8

هویت این شرکت چینی فعلا نامعلوم است

Toptec گفته به‌صورت تمام و کمال از روند قانونی این فرایند حمایت می‌کند و همکاری‌های لازم را می‌کند تا حقیقت امر در دادگاه مشخص شود. گفتنی است در پی انتشار این خبر سهام Toptec با افتی ۲۰درصدی مواجه شد.

نماینده‌ای از سامسونگ دیسپلی می‌گوید:

این اتفاق تأسف‌برانگیز بود. شرکت ما تلاش‌هایش را برای حفاظت از فناوری‌های سامسونگ دوچندان خواهد کرد.

به‌گفته‌ی دادستانی کره‌جنوبی، سامسونگ دیپسلی درمجموع ۱۵۰میلیارد وون (معادل ۱۳۴میلیون دلار) را در مدتی بیش از شش سال برای توسعه‌ی فناوریِ افشاشده صرف کرده و ۳۸ مهندس خبره نیز به‌کار گرفته است. کره‌جنوبی این فناوری لورفته را نوعی «فناوری ملی» به‌شمار می‌آورد. 

نماینده‌ای از شرکت سامسونگ دیپسلی به وبگاه بلومبرگ چنین گفته است:

از نتایج تحقیقات دادستانی کره‌جنوبی متعجب شدیم. این اتفاقات درحالی به‌وقوع پیوسته‌اند که شرکت‌های دیگر رقابتشان را با ما تشدید کرده‌اند.

ذکر این نکته لازم می‌نماید که سامسونگ امروزه نبض بازار نمایشگرهای OLED کوچک و متوسط موجود در گوشی‌ها را دردست دارد و یکی از تأمین‌کنندگان اپل به‌شمار می‌آید. 

منبع engadget reuters

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید