سرقت اطلاعات بانکی کاربران از وب‌سایت رسمی وان‌ پلاس

اخیراً عده‌ای از خریداران گوشی‌های وان‌پلاس از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت، از سرقت اطلاعات بانکی‌شان خبر داده‌اند.

به‌تازگی یکی از خریداران گوشی‌های وان‌پلاس،  در انجمن رسمی وان‌پلاس یک نظرسنجی‌ منتشر کرده است و از کاربران درباره‌ی سرقت اطلاعات حساب بانکی‌ نظرخواهی می‌کند. بر اساس این نظرسنجی، بسیاری از خریداران آنلاین این گوشی‌ها با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. ۱۷۴ نفر از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یادشده عنوان کرده‌اند که پس از خرید گوشی وان‌پلاس از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت، متوجه معاملات جعلی از طریق حساب‌ بانکی‌شان شده‌اند.

بر اساس گفته‌ی یکی از خریداران، این موضوع توسط بانک به او اطلاع داده شده است؛ اطلاعات سرقت‌شده از او باعث شده بود شخصی به‌صورت غیرمجاز محصولی به ارزش ۷۹۰ دلار از والمارت خریداری کند.

وان‌پلاس در واکنش به این موضوع سکوت نکرده و به‌توضیح پروتکل‌های امنی که برای رمزگذاری اطلاعات بانکی کاربران استفاده می‌کند، پرداخته است. با این حال تحلیلگران فیدوس که در زمینه‌ی امنیتِ پرداخت فعالیت دارند، این موضوع را واکاوی کرده و از وجود حفره‌ای کوچک در مرحله‌ی قبل از رمزگذاری خبر داده‌اند؛ بر این اساس، قبل از رمزنگاری اطلاعات بانکی، مهاجمان می‌توانند به اطلاعات بانکی کاربر دسترسی داشته باشند.

حال این شرکت از آغاز تحقیقات خود برای یافتن حفره‌های موجود خبر داده است.

امنیت اطلاعات یکی از موضوعات بسیار مهم است و همواره جزو اولویت‌های بالای شرکت قرار دارد.

وان‌پلاس به خریداران صدمه‌دیده توصیه کرده است که هرچه سریع‌تر برای جلوگیری از حملات بعدی و بازپرداخت پولشان به بانک مربوطه مراجعه کنند.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید