مدیر تلگرام: نسخه‌های غیر رسمی تلگرام ناامن هستند

پاول دورف، مؤسس تلگرام، در چند توییت مختلف در رابطه با نسخه‌های غیر رسمی تلگرام اظهار نظر کرد و آن‌ها را ناامن دانست.

پاول دورف در چند توییت مختلف و در پاسخ به کاربران در خصوص نسخه‌های غیررسمی تلگرام مانند موبوگرام اظهار نظر کرد. او با انتشار توییت زیر، موبوگرام و دیگر اپلیکیشن‌های مشابه را ناامن دانست و گفت استفاده از آن‌ها را توصیه نمی‌کند.

وی در ادامه، در رابطه با برخی امکانات این اپلیکیشن‌ها مانند Ghost Mode یا همان حالت روح (خواندن پیام‌ها بدون خوردن تیک دوم) نیز واکنش نشان داد و آن را نقص قوانین حریم شخصی دانست و گفت این اپلیکیشن‌ها به‌زودی مجبور به حذف این ویژگی‌ها خواهند شد.

دورف در ادامه‌ی توییت‌های خود، اشاره کرد که تیم تلگرام مجددا قوانین را برای آن‌ها روشن خواهد کرد و در صورتی که تیم‌های توسعه‌دهنده قوانین را نادیده بگیرند، تلگرام برای دفاع از حریم شخصی کاربرانش اقدام خواهد کرد.

امن بودن یا نبودن نسخه‌های غیر رسمی تلگرام همیشه یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات در بین کاربران بوده است که اظهار نظر پاول دورف، می‌تواند تکلیف آن را مشخص کند.

نظر شما چیست؟ آیا ریسک امن بودن یا نبودن نسخه های غیررسمی را به خاطر امکانات مضاعف و کاربردی آن ها به جان می خرید یا ترجیح می دهید از نسخه ی رسمی و امن تر تلگرام استفاده کنید؟

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید