پروژه های عکاسی: هندوستانی از زاویه ای دیگر

هند سرزمینی پهناور و مملو از مناظر دیدنی است و در مجموع به دلیل همین امتیازات منحصربه‌فرد، مورد توجه گردشگران است و عکاسان را به سمت خود جذب می‌کند.

این بار عکاسی با فاصله گرفتن از چشم‌اندازهای متداول، هند را از زاویه‌ای دیگر به بیننده معرفی کرده است.

برای زمانی بسی طولانی، تصور عکاسی به نام «Neelima» از سرزمین پهناور هند، تصویری یکنواخت و تکراری از همان چیزهایی بود که اغلب ما نیز کشور هند را با آن‌ها می‌شناسیم. کشوری با فرهنگی غنی که گویی همه چیزش در پیوند با تاریخ، فرهنگ، مذهب، جشنواره‌های متعدد، مرتاض و البته حضور همیشگی گاوها تعریف شده است. در مجموع این خصوصیات اگرچه بسیاری از عکاسان را مجذوب خود می‌کند، اما برای «نیلیما» چه از نقطه‌نظر یک عکاس یا یک گردشگر جذابیت چندانی نداشت.

اما اوضاع به شکلی غیر منتظره تغییر کرد، آن‌هم زمانی که او در سال ۲۰۰۸ سفری به هیمالیا داشت و از قضا به چشم‌اندازی کاملا متفاوت از هندوستان دست پیدا کرد؛ چشم‌اندازی به دور از شلوغی و خفته در آرامش و سکوت. به همین دلیل او بار سفر بست و در سبک و سیاقی جدید به بازدید این کشور رفت. او در جستجوی خود تا جای ممکن از مردم و شلوغی فاصله گرفت و توجه خود را معطوف جذابیت‌های کمتر دیده‌شده‌ی هندوستان کرد و در نهایت این سفر او را به درکی جدید از این سرزمین رساند.

عکاسی از چشم اندازهای متفاوت کشور هند

عکاسی از چشم اندازهای متفاوت کشور هند

نظر شما در مورد سرزمین زیبای هندوستان چیست؟ کدام بخش بیشتر توجه شما را به خود جلب می‌کند؛ مناظر و چشم‌اندازها یا معماری و جلوه‌های فرهنگی و مذهبی یک کشور؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع boredpanda

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات