محبوب ترین ها

شاخه: تلویزیون

هر آنچه در مورد LED TV باید بدانید و معرفی انواع مختلف آن

Sony LED TV Sony LED TV

اگر تصور می کنید تمام تلویزیون های LED یکسان هستند و LED TVها نوع جدیدی از HDTVها هستند، در اشتباهید. تولید کننده های تلویزیون های LCD برای مقابله با کیفیت تلویزیون های پلاسما فناوری جدیدی را معرفی کردند که به LED TV معروف شد. LED TV ها به چهار دسته متفاوت تقسیم بندی می شوند اما همگی در بازار به LED TV معروف هستند در ادامه با انواع تلویزیون های LED و تفاوت های آنها آشنا خواهید شد.

تمام تلویزیون های LED در واقع همان LCD های سابق هستند! تلویزیون های LCD به نور پشت پنل متکی هستند تا پنل کریستال مایع را روشن کند. معروفترین نوع LCD از نور فلورسنت در پشت پنل استفاده می کنند که به CCFL معروف هستند. اما نسل جدید تلویزیوهای LCD از LED برای ایجاد روشنایی استفاده می کنند. وقتی عبارت LED TV را در آگهی های مختلف مشاهده می کنید به این معنی است که با یک تلویزیون LCD با نور پس زمینه LED یا LED-Backlit مواجه شده اید. اما نکته مهم اینجاست این تلویزیون چه نوع تلویزیون LED است؟ و چه تفاوتی با LED TVهای دیگر می کند؟

بطور کلی LED TV ها به دو دسته FULL-LED و EDGE-LED تقسیم بندی می شوند و هر دو دسته می توانند دارای قابلیت Local Dimming باشند. Local Dimming باعث می شود روشنایی LED ها به نحوی کنترل شود تا روشنایی و تاریکی موضوعی امکان پذیر شود یعنی روشنایی قسمت های مختلف صفحه بصورت جداگانه و مستقل کنترل می شوند.

تاریکی موضعی یا Local Dimming

قابلیت تاریک کردن و یا روشن کردن موضعی صفحه باعث می شود رنگ سیاه، طبیعی تر و عمیق تر نمایش داده شود و در نتیجه نسبت کنتراست واقعی تصویر افزایش خواهد یافت. دو سری UNB8500 سامسونگ و LH8500 ال جی از نمونه های با کیفیت Local Dimming هستند.LED_demo

مهمترین مشکل Local Dimming یا همان تاریکی موضعی، Blooming نام دارد این مشکل باعث می شود نور نقاط روشن برروی نقاط تاریک تاثیر بگذارد یعنی نور تابیده شده به نقاط تاریک پخش می شود و بر تاریکی نقاط تاریک تاثیر می گذارد میزان و شدت این مشکل در تلویزیون های مختلف متفاوت است مثلا این مشکل در تلویزیون 46SV670U توشیبا قابل مشاهده است ولی به سختی می توان این مشکل را در سری 8500 ال جی و یا سامسونگ دید.

مشکل Blooming ارتباط مستقیم با تعداد نقاط یا منطقه های  Local Dimming دارد، چون تعداد منطقه های Local Dimming به تعداد LED ها نیست ولی تولید کننده ها این اطلاعات را منتشر نمی کنند.

در LCD های معمولی با نور پس زمینه CCFL و بسیاری از Edge-LED ها کل نورپس زمینه به یکباره تابیده می شود.

برخی از تلویزیون های Edge-LED ال جی و سامسونگ با فناوری شبیه Local Dimming عرضه شدند، سامسونگ برای مجزا کردن این فناوری از Local Dimming نام Precision Dimming را روی آن نهاده است این فناوری در تلویزیون های سری مدرن و گران قیمت سامسونگ مانند UNC8000 استفاده شده است. ال جی نیز فناوری خود را LED Plus نام گذاری کرده است و سری های LH5500 و LX6500 مجهز به فناوری LED Plus هستند. هیچ کدام از این دو فناوری به خوبی Local Dimming کار نمی کند.

انواع مختلف تلویزیون های LED

Full-array یا Full LED بدون تاریکی موضعی (بدون Local Dimming)

تعداد بسیار کمی از تلویزیون های  LED از این نوع پنل استفاده می کنند ولی بسیاری از مردم با مفهوم آن آشنا هستند این نوع تلویزیون ها شبیه تلویزیون های LCD اصلی هستند با این تفاوت که بجای CCFL نور پس زمینه توسط LED ایجاد می شود. در Full-array یا Full LED تمام LED  ها در سرتاسر پشت پنل LCD چیده شده اند.

کیفیت تصویر: تغییر چندانی با تلویزیون های استاندارد LCD ندارد.

نمونه: LC-46LE700UN شارپ

Edge-lit یا Edge-LED بدون تاریکی موضعی (بدون Local Dimming)

اکثر تلویزیون های LED امروزی از این نوع هستند اولین مدل Edge-LED یا Edge-lit در سال 2009 توسط سامسونگ معرفی شد مشخصه اصلی این نوع تلویزیون های LCD باریک بودن آنها است (کمتر از یک اینچ ضخامت دارند). وزن این تلویزیون ها نیز بسیار کم است و آنها را مناسب نصب برروی دیوار می کند. برخلاف Full-LED ها در Edge-LED تمام LED ها در در لبه های پنل قرار دارند و در سرتاسر پشت پنل گسترده نشده اند اما LED ها قادرند نور را به مرکز و سطوح دیگر صفحه بتابند این عمل را Light Guide می نامند.

کیفیت تصویر: برتری زیادی نسبت به LCD های معمولی ندارند و برخی از این مدل ها مشکلاتی نظیر عدم تابش یکسان به نقاط مختلف صفحه را دارند یعنی روشنایی تصویر درلبه ها بیشتر و در وسط صفحه کمتر است.

نمونه : سری Samsung UNC6500

Full-array یا Full-LED با تاریکی موضعی(با Local Dimming) 

در حال حاضر بهترین نوع تلویزیون های LED به شمار می روند و در واقع بهترین انتخاب LED است، LED ها در تمام سطح پشتی پنل چیده شده اند اما شدت روشنایی و یا تاریکی هر نقطه از صفحه توسط LED ها بصورت جداگانه قابل کنترل است.

کیفیت تصویر: سطح رنگ مشکی بسیار بالاتر و بهتر است و تصاویر با کیفیت بهتری نسبت به LCD ها نمایش داده می شوند. اما در برخی موارد روشنایی نور LEDها پخش می شود و یا بیشتر از حد تابیده می شوند و در نتیجه تاثیر منفی بر نقاط کناری می گذارد و برخی نقاط مشکی را خاکستری تیره نمایش می دهد البته این مشکل در مدل های مختلف شدت کم و زیاد دارد و در بسیاری از مدل های امروز آنقدر کم است که اصلا قابل تشخیص نیست.

سونی تلویزیون های Full-Array با Local Dimming خود را Intelligent Peak LED Backlight نام گذاری می کند.

نمونه: Vizio XVT3 یا Sony XBR-HX909

Edge-lit یا Edge-LED با تاریکی موضعی (با Local Dimming) 

این نوع LED TV ها در سال 2010 معرفی شدند در حال حاضر برخی از مدل های سامسونگ، ال جی و سونی با پنل Edge-lit با Local Dimming عرضه شده اند. ایده بکار گرفته شده در این تلویزیون ها امکان خاموش کردن برخی از قسمت های صفحه بصورت مجزا و مستقل است البته بدون استقاده از LED در پشت آن منطقه ها چون در Edge-lit یا Edge-LED ال ای دی ها فقط در لبه های پنل قرار دارند.

کیفیت تصویر: مشکل یکسان نبودن روشنایی و شدت نور در سرتاسر پنل در این نوع از Edge-LED ها نیز وجود دارد و لبه های تلویزیون روشن تر از وسط صفحه است و کیفیت تصویر نیز به خوبی Full-LED با تاریکی موضعی نیست. مشکل عدم یکنواختی نور در Edge-LED واقعه کاسته شده است و به راحتی قابل تشخیص نیست.

سونی تلویزیون های Edge-LED با Local Dimming خود را Dynamic Edge-LED نام گذاری می کند.

نمونه: Samsung UNC8000 و LG LE5500

نکاتی که در مورد LED TV ها باید بدانید

Edge-lit ها واقعا باریک هستند ولی مشکل عدم یکنواختی تصویر دارند

مهمترین مزیت Edge-lit یا همان Edge-LED ها این است که تولید کننده ها می توانند تلویزیون های فوق العاده باریک و زیبا طراحی و تولید کنند ولی مشکل Edge-LED ها عدم یکنواختی تصویر است چون LED ها در لبه های پنل قرارداده شده اند و نور از لبه ها به تمام سطح صفحه تابیده می شود این موضوع باعث می شود لبه های پنل روشن تر از وسط پنل باشد و در برخی موارد مشکی بصورت خاکستری تیره نمایش داده شود شدت این مشکل در Edge-lit های مختلف متفاوت است و در برخی مدل ها به سختی تشخیص داده می شود.

مشکل زاویه دید LCD TV ها در LED-Backlit ها نیز وجود دارد

برخلاف پلاسما یکی از مشکلات LCD  TV ها تنزل کیفیت تصویر در زمانی  است که در کنار تلویزیون نشسته باشید، این مشکل زمانی که از پایین و یا  بالا به تلویزیون نگاه کنید نیز وجود دارد. برای آزمایش روبروی تلویزیون LCD بنشینید، یک تصویر خاص را برروی صفحه در نظر بگیرید و سپس شروع به حرکت به سمت چپ یا راست کنید متوجه تغییر رنگ ها در تصویر خواهید شد.  LED Backlit  ها نیز مشکل زاویه دید را دارند و در برخی موارد زاویه دید LED-Backlit ها بدتر هم شده است.

کیفیت تصویر نمونه های خوب LED TV به Plasma رسیده است 

LCD TV ها برای مدت طولانی از نظر سطح رنگ سیاه و نمایش تصاویر در مقابل Plasma شکست خورده بوده اند ولی با معرفی LED TV ها با خاموشی موضعی (Local Dimming) جریان فرق کرد و امروزه مدل های برتر LED TVها قادرند رنگ مشکی را به خوبی Plasma ها نمایش دهند و کیفیت تصویر آنها نیز به خوبی پلاسماست. البته با این تفاوت که مصرف انرژی LED TV ها واقعا کمتر از Plasma TV ها است. 

یک برتری Plasma هنوز وجود دارد آن هم زاویه دید مناسب پلاسما و ضعف LCD TV ها در آن است. با Plasma در هر زاویه که دوست داشتید می توانید بنشینید و تصاویر را با کیفیت یکسان مشاهده کنید. البته معمولا همه از روبرو به تلویزیون نگاه می کنند ولی به هر حال این یکی از برتری های Plasma به شمار می رود (جهت اطلاع از مقایسه پلاسما و ال ای دی به مقاله ای که پیش تر تحت عنوان "Plasma یا LCD: کدامیک بهتر است؟" منتشر شده بود مراجعه کنید)

از طرفی تفاوت چندانی بین Edge-LED با و بدون Local Dimming  وجود ندارد و در برخی موارد کیفیت LCD TV های CCFL از Edge-LED ها بهتر است. البته کیفیت تصویر مدل با مدل متفاوت است ولی نباید انتظار تصویر بسیار متفاوتی را از Edge-LED ها داشته باشید.

اگر تلویزیون خود را درست تنظیم نکنید LED با CCFL تفاوتی نخواهد داشت.

شما می توانید بهترین تلویزیون HDTV دنیا را با جدیترین فناوری های دنیا داشته باشید ولی اگر آن را درست تنظیم نکنید تصویر خوبی را نخواهید داشت برای کالیبره کرده تلویزیون خود به راهنمایی که پیش تر تحت عنوان "5 راه برای تنظیم تصویر تلویزیون" منتشر شده بود مراجعه نمایید.

پس LED TV همان LCD TV هستند با این تفاوت که بجای نور فلورسنت از LED برای ایجاد نور استفاده می شود.

میانگین مصرف LED TV ها کمتر از LCD های معمولی است بصورت میانگین LED TV ها حدود 101 وات و LCD TV ها حدود 111 وات برق مصرف می کنند و هر چه روشنایی تصویر بیشتر شود انرژی بیشتری مصرف می شود در مجموع مقدار مصرف انرژی در LED TV ها خیلی بیشتر از LCD های معمولی نیست ولی زمانی که LCD TV ها را با Plasma TV ها مقایسه کنید اختلاف قابل ملاحظه است و Plasma TV ها تقریبا دو برابر LCD TV ها برق مصرف می کنند.

منابع: CNET | Wikipedia | AV Forum | Maximum PC

امتیاز دهید
(87 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

مهدی
24 1
لینک مهدی 1389-10-24 08:31
با تشکر . مطالب آموزشی در مورد فناوری ها همیشه خواندنی تر و مفید تر از بقیه مطالب می باشد. به این ترتیب ما می توانیم بهترین کالا ها را خود بشناسیم(از لحاظ نظری و تئوری). همیشه ماهیگیری یاد دادن بهتر از ماهی دادن است.
حمیدرضا
4 1
لینک حمیدرضا 1389-10-24 09:12
سلام لطفا در مورد پدیده Black crush در LED های local dimm صحبت کنید در سایت p30world جناب alucard یک مقاله زیبا در این باره نوشته بودن ولی من پیدا نکردم که لینک کنم.
پدیده ای که باعث از دست رفتن جزئیات در نماهای تاریک میشه.
amirinline
2 1
لینک amirinline 1389-10-24 13:15
سلام ،با تشکر از توضیحات شما، خواهشمند است در مورد RGB LED TV که سونی تولید کرده بود که خیلی گرانقیمت هم بود توضیح و مقایسه نمائید.
با تشکر.
محمد
12 3
لینک محمد 1389-10-24 16:32
2X2=4 پس بخونید

بهترین led یای local dimm در حال حاضر 512 تا منطقه برای نوردهی دارن در حالیکه پلاسماها بالای دو میلیون تا منطقه برای نوردهی دارن ( به تعداد پیکسلها)
برای خرید یک led local dimm باید بالای 5 میلیون تومن پول از جیب مبارک پرداخت کنید در حالیکه برای یه پلاسمای خوب 2 میلیون تومن یعنی سه میلیون تومن کمتر
مصرف برق پلاسماهای جدید پانی متوسط 200 وات هست یعنی اگه روزی 10 ساعت کار کنن میشه 2 کیلو وات!
پول برق بدون یارانه کیلو واتی 45 تومن هست یعنی هر پلاسما روزی 90 تومن برق مصرف میکنه که میشه ماهی 2700 تومان به عبارتی سالی 32400 تومن در حالیکه در این مدت یه led نزدیک 16000 تومن برق مصرف میکنه اگر 100 سال یه پلاسما روشن بمونه بازم پول برقش در مقابل یه led مجانی در میاد تازه من سود پولم حساب نکردم.
شهریار
6 2
لینک شهریار 1389-10-25 09:10
ممنون مقاله جالبی بود

به نقل از محمد:
2X2=4 پس بخونید

بهترین led یای local dimm در حال حاضر 512 تا منطقه برای نوردهی دارن در حالیکه پلاسماها بالای دو میلیون تا منطقه برای نوردهی دارن ( به تعداد پیکسلها)
برای خرید یک led local dimm باید بالای 5 میلیون تومن پول از جیب مبارک پرداخت کنید در حالیکه برای یه پلاسمای خوب 2 میلیون تومن یعنی سه میلیون تومن کمتر
مصرف برق پلاسماهای جدید پانی متوسط 200 وات هست یعنی اگه روزی 10 ساعت کار کنن میشه 2 کیلو وات!
پول برق بدون یارانه کیلو واتی 45 تومن هست یعنی هر پلاسما روزی 90 تومن برق مصرف میکنه که میشه ماهی 2700 تومان به عبارتی سالی 32400 تومن در حالیکه در این مدت یه led نزدیک 16000 تومن برق مصرف میکنه اگر 100 سال یه پلاسما روشن بمونه بازم پول برقش در مقابل یه led مجانی در میاد تازه من سود پولم حساب نکردم.

ممنون جالب بود
علی رضا جعفری
لینک علی رضا جعفری 1389-10-25 09:59
من LED ها رو ترجیح می چون واقعا به زیبایی و باریکی تلویزیون اهمیت می دم کیفیت هر دو رو هم تو بازار از نزدیک دیدم واقعا فرقی نمی کنند
البته LED های سونی که کیفیت شون واقعا بهتر از پلاسما هم هست

درسته که پلاسما ارزونه ولی من یک بار بیشتر قرار نیست تلویزیون بخرم رفت تا چند ساله دیگه پس ترجیح می دم یک LED خوشگل و سبک بخرم

مصرف دو برابر هم بلاخره دو برابر حالا کم و زیاد نداره
Daryush
2 4
لینک Daryush 1389-10-30 08:32
با سلام، ضمن تشكر از مطلب مفيد بالا من به جديدا يه تلويزيون شارپ FULL LED خريدم و به نظرم مي رسه واقعا تصويرش با برندهاي ديگر تفاوت داره سئوال اصلي من اينكه چرا اين تفاوت ايجاد شده و چرا برندهي ديگر نتوانستند اين كيفيت را به مصرف كننده بدهند و ديگه اينكه تكنولوژي جديد شارپ چه تفوت هاي عمده اي با اين مدل داره؟ (LE700)
مسعود یوسف نژاد
3 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-10-30 12:13
اولا شارپ جزء معدود تلویزیون هایی که پنل اش ژاپنی و من خودم به شخصه اعتقاد خاصی به کالای ژاپنی دارم دوما تجربه شخصی من اینه که رنگ تلویزیون یک مورد سلیقه ای که باید دید و پسندید
به هر حال من به انتخاب تون تبریک می گم با توجه به اینکه شارپ تبلیغات کمتری داره نسبت به برند های دیگه ولی تلویزیون هاش واقعا خوب و با کیفیت هستند.
در مورد تکنلوژی جدید شارپ فکر کنم منظورتون کواترون Quattron باشه؟ اگر منظورت اینه
در تلویزیون های امروزیه از سه رنگ اصلی (آبی، قرمز و سبز) برای ساختن تمام رنگ ها استفاده می شه ولی در سری جدید شارپ رنگ زرد هم به سه رنگ اصلی اضافه شده و باعث شده تا تصاویر به رنگ زرد خیلی شارپتر نمایش داده شوند و کلا در کیفیت تصویر تاثیر گداشته است
حالا سعی می کنیم در آینده یک مقاله در مورد این فناوری جدید شارپ بنویسیم
ممنون
فرید
0 6
لینک فرید 1389-11-06 14:42
با سلام.
راستش من چند سالی هست که اتفاقات شیرین اتفاق افتاده در دنیای تلویزیون را در نظر دارم و به شدت در این زمینه حساس هستم.همیشه با یکی از دوستانم که یک فروشگاه بزرگ تلویزیون داره تمام برندها را کنار هم می کذاریم و مقایسه چشمی می کنیم.به نظرم برند سامسونگ از همه برندهایی که در ایران رایج هست تصویر بهتری داره ومرجوعی های کمی داره.البت این بحث زا فقط برای تلویزیون مطرح کردم
امير
لینک امير 1389-11-12 03:38
سلام، با تشكر از اطلاعات ارائه شده، من تقريبا يك هفته پيش يه تلويزيون ال اي دي خريدم كه به نظر تا تجربه و تفاوت را از نزديك لمس نكنيد به درستي نميشه قضاوت كرد. اولا در مقايسه با ديدن ال سي دي ديگه از آزار چشم خبري نيست ضمن اينكه واقعا نميشه ال اي دي به ويژه فول ال اي دي رو با پلاسما مقايسه كرد چون حس بسيار بهتر و متفاوتي از تصوير تو ال اي دي به شما خواهد داد و البته يه توصيه ديگه اگه قصد انتخاب دارين ال اي دي بخرين حتما فول ال اي دي انتخاب كنيد چون خليي متفاوته و پشيمون نميشيد.( تو بازار فقط شارپ و ال جي فول ال اي دي دارن و بقيه برندها فقط ادعا مي كنن)
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-11-12 05:48
امیر جان ممنون که تجربه شخصی خودتان رو با ما در میان گذاشتید
یکی از مهمترین عوامل تو انتخاب تلویزیون سلیقه است واقعا رنگ و نحوه نمایش تصاویر تلویزیون باید به چشم مخاطب زیبا بیاد بعضی ها رنگ های طبیعی دوست دارند بعضی ها اصلا دوست دارند رنگ ها طبیعی نباشند و برعکس خیلی هم براق و رنگی تر از حالت طبیعی باشند. درکل با صحبت های شما موافق هستم
رامین
2 1
لینک رامین 1389-12-16 18:43
مطالبی که منتشر می کنید بسیار جامع و کامل هستند. من که فکر می کنم شما یه مهندس در زمینه صوت و تصویر باشید.
واقعا اطلاعاتی که هیچ جایی گیر نمیاد در اینجا پیدا میکنم.
ممنون
behsan
1 2
لینک behsan 1389-12-22 08:47
یه سوال در مورد Edge Led آیا تلویزیونهای جدید سونی مانند ex710 که به این تکنولوژی مجهزند غیر از مصرف برق کمتر از نظر تصویر هم بر lcd معمولی برتری دارند من سایز 40 میخوام بگیرم و نمیخوام full Led بگیرم چون خیلی گرون هستند ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید
عارفه امینی
3 1
لینک عارفه امینی 1389-12-22 16:17
جناب آقاي بهسان عزيز

اگر شما يكي از سري هاي جديد LCD كه مشخصات فني خوبي دارد تهيه كنيد و آن را به درستي تنظيم كنيد ، تفاوت خيلي زيادي با LED نخواهد داشت.(همانطور كه آقاي يوسف نژاد هماين مطلب را در مقالشون به وضوح گفتن:
اگر تلویزیون خود را درست تنظیم نکنید LED با CCFL تفاوتی نخواهد داشت.)

ولي اگر LCD انتخابي شما كيفيت پنل خوبي نداشته و يا از سري هاي قديمي باشد مي توان تفاوت آن را با LED كاملا مشاهده كرد. زيرا كنتراست اين دو خيلي با هم اختلاف دارند.

مثلا كيفيت تلويزيون B470 سامسونگ كه از ال سي دي هاي قديمي تر سامسونگ است ، با كيفيت تصوير LED هاي آن كاملا واضح و مشهود است و LED ها كيفيت بسيار بالاتري دارند

اگر شما مدل LCD كه ميخواهيد تهيه كنيد را هم براي بنده بگيد ، به شما خواهم گفت كه اين مدل با LED انتخابي شما يعني EX710 خيلي تفاوت دارد يا خير

ضمنا اگر هزينه LED براتون خيلي مهم نيست ، پيشنهاد ما اين هست كه LED بگيريد چون ممكن است در بعضي تصاوير كيفيت بهتري به نمايش گذارد.

با تشكر از كامنت شما
امین
لینک امین 1390-01-08 01:15
بسیار مفید و ارزنده بودم نهایت استفاده رو بردم;-)
دامسكي
1 3
لینک دامسكي 1390-01-09 19:09
با سلام وتشكراز زحمات شما.
علي رغم مطالعه مطالب فوق من نتوانستم به يك جمعبندي نهايي برسم.من ميخواهم ال اي دي سوني بخرم وحداكثرتا 2 ميليون هزينه كنم لطفا" مراراهنمايي كنيد.
مسعود یوسف نژاد
3 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-10 10:39
نقل قول:
علي رغم مطالعه مطالب فوق من نتوانستم به يك جمعبندي نهايي برسم.من ميخواهم ال اي دي سوني بخرم وحداكثرتا 2 ميليون هزينه كنم لطفا" مراراهنمايي كنيد.

اگر بهترین کیفیت رو در LED می خواهید باید بدنبال "Full-array یا Full-LED با تاریکی موضعی(با Local Dimming) " باشید که در سونی حدود 4 میلیون تومان خرج داره
hamid novin
لینک hamid novin 1390-01-11 04:22
سلام با توجه به Full LED بودن کدام مدل این مزایا را دارد شارپ 46 اینچ LE820M یا سونی 46 اینچ EX700 کدام برتر است ضمنا در برند سونی فرق EX700 با EX710 در چیست؟ با تشکر
مسعود یوسف نژاد
3 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-11 13:26
EX700 و LE820M هر دو Edge LED بدون Local Dimming هستند
کمیل
لینک کمیل 1390-01-11 22:00
LE820 کیفیتش خیلی بالاتر از LE700 هست. تکنولوژی این تلویزیون خیلی پیشرفته تر از LE700 هست. ولی قیمتش هم خیلی زیاده
ولی LE700 هم کیفیت خوبی داره
hamid novin
لینک hamid novin 1390-01-13 03:59
با سلام
جناب مهندس بنده قصد دارم به بانه بروم لطف کنید تلویزیون ال ای دی 46 یا 47 اینچ که local drimm دارد را به بنده معرفی کنید مارکش مهم نیست بنده خودم شارپ 820 ام یا سونی ای ایکس 700 را انتخاب کرده بودم که فرمودید این سیستم را نداره. با تشکر
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-13 10:07
نقل قول:
قصد دارم به بانه بروم لطف کنید تلویزیون ال ای دی 46 یا 47 اینچ که local drimm دارد
لطفا یک نگاه به این مقاله بندازید:
www.zoomit.ir/.../348-ces-hdtv-wrap-up
 hamid novin
1 2
لینک hamid novin 1390-01-15 02:11
سلام
آقای مهندس مقاله را خواندم ولی باز هم در آخر به نتیجه نرسیدم چون هنوز مارک ویزیو به ایران نیامده حالا نظر شما بین اینهمه برند و مدلهای مختلف چیه که ال ای دی local drimm باشه ضمنا 3 بعدی هم نمیخوام 46 یا 47 اینچ میخوام اگر راهنمائی کنید از بانه تهیه کنم با تشکر
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-15 09:05
این ها تلویزیون های هستند که Local Dimming دارند

Vizio XVT553SV
LG INFINIA 55LX9500
Samsung UN55C8000
LG INFINIA 55LE8500
Sony Bravia KDL55HX800
LG 55LH90
Vizio VF551XVT
Toshiba 55SV670U
عارفه امینی
0 1
لینک عارفه امینی 1390-01-15 09:23
آقاي حميد نوين
از مدل هايي كه آقاي يوسف نژاد معرفي كردند ، مدل sony HX800 يا vizio vt5 قوي تره. چون علاوه بر اينكه local dim هستند ، full array هم هستند.

ساير مدل هاي local dim و edge led هستند. لطفا بعد از خريد اعلام كنيد كدام مدل را با چه قيمتي تهيه كرديد
hamid novin
2 1
لینک hamid novin 1390-01-16 03:20
با سلام
آقای مهندس بسیار ممنونم که این مدل ها را معرفی کردید ولی من سایز 46 یا 47 اینچش را در نظر دارم بخرم میشه لطف کنید مدل ها را اعلام کنید ضمنا برند Visio اصلی ساخت کدام کشور است؟ با تشکر
hamid novin
2 1
لینک hamid novin 1390-01-16 03:32
جناب مهندس نظر من تلویزیون 3 بعدی نیست ال ای دی غیر از 3 بعدی میخوام لطفا راهنمائی کنید 46 یا 47 اینچ. با تشکر مجدد
مسعود یوسف نژاد
2 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-16 08:22
دوست عزیزم، تلویزیون های بسیار جدید و مدرن مجهز به فناوری Local Dimming هستند و تقریبا همه مدل هایی که معرفی شدند سه بعدی هستند
عارفه امینی
2 1
لینک عارفه امینی 1390-01-16 09:51
جناب آقاي نوين
1- برند Vizio براي امريكا هست.
2- اگر local dim غير سه بعدي مي خواهيد: vizio xv3 و سوني HX800
سوني HX800 سه بعدي نيست، 3D ready هست يعني اگر بخواهيد مي تونيد transmitter هم بخريد و به سه بعدي تبديلش كنيد

3- چرا روي local dim اصرار داريد؟ ممكن است اصلا نتوانيد تلويزوين local dim را از معمولي تشخيص بديد؟ من متوجه نمي شم دليل خاصي داره كه حتما local dim ميخواهيد؟
hamid novin
لینک hamid novin 1390-01-17 04:20
با سلام
جناب امینی طبق مقاله ای که آقای یوسف نژاد در سایت گذاشته بود مبنی براینکه تلویزیون های local drim سیستم پخش نور یکسان در پنل دارند بنده هم تصمیم به این گرفتم در صورتیکه خودم انتخاب اولیه ام شارپ 46 اینچ 820 ام یا سونی 46 اینچ ای ایکس 700 را داشتم که قیمتی مناسب هم داشتند ضمنا 3بعدی هم نبودند و به این دلیل 3 بعدی نمیخوام چون چشم را زود خسته میکنند. حالا شما پیشنهاد بدهید فقط ال ای دی باشد که پخش تصویر خوب و روشنی داشته باشه و دارای امکانات دیجیتالی و پخش ویدئو وعکس وحتی الامکان بلوتوث هم باشه. با تشکر فراوان از راهنمائی شما
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-17 08:38
نقل قول:
به این دلیل 3 بعدی نمیخوام چون چشم را زود خسته میکنند.
دوست عزیز، تلویزیون های سه بعدی همه دو بعدی های خوبی هم هستند یعنی لزوما وقتی یک تلویزیون سه بعدی دارید همه تصاویر سه بعدی پخش نمی شوند که موجب سردرد یا مشکلات دیگه بشوند.

پیشنهاد می کنم این مقاله رو مطالعه بفرمایید:
www.zoomit.ir/.../357-everything-you-should-know-about-3d-tv

نقل قول:
حالا شما پیشنهاد بدهید فقط ال ای دی باشد که پخش تصویر خوب و روشنی داشته باشه و دارای امکانات دیجیتالی و پخش ویدئو وعکس وحتی الامکان بلوتوث هم باشه. با تشکر فراوان از راهنمائی شما
در حال حاضر تلویزیون هایی که مجهز به Local Dimming هستند واقعا کمند دو تا انتخاب خودتون هم انتخاب هایی خوبیند
hamid novin
1 0
لینک hamid novin 1390-01-18 04:02
با سلام وتشکر از راهنمائی شما
از مدلهائی که فرمودید sony HX800 & LG LX8500 &Samsung C8000 هست شما بین این 3 مدل کدام را بهتر میدانید میخوام کیفیت تصویرش واضح وشفاف باشه با تشکر مجدد
hamid novin
1 0
لینک hamid novin 1390-01-18 05:47
سلام مجدد ضمنا میخواستم بعرضتان برسانم که فروشنده اعلام کرده که سونی HX 800 سه بعدیه و نیاز به transmitter نداره وهمراه با دوعینک هم هست حالا بین برند سونی سری HX بهتره یا سری NX700 یا NX 710 با تشکر
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-18 08:36
من سونی رو انتخاب می کردم ولی شما برید از نزدیک هر دو رو ببنید هر چی هم فروشنده ها گفتند، همون لحظه فراموش کنید
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1390-01-18 19:27
نقل قول:
سلام مجدد ضمنا میخواستم بعرضتان برسانم که فروشنده اعلام کرده که سونی HX 800 سه بعدیه و نیاز به transmitter نداره
دوست عزیز
1- دقیقا با صحبت آقای یوسف نژاد که فرمودند حرف فروشنده را گوش نکنید موافقم. اگر حرف بنده را قبول ندارید حرف سایت سونی را قبول دارید؟
پس لیینک سونی را مشاهده کنید:
sonystyle.com/.../...

قسمت Feature
3D Sync Transmitter and 3D Active Glasses, both sold separately
معنیش اینه که ترنسمیتر و عینک را جداگانه باید بخرید چون این دستگاه 3d ready هست

این تلویزیون دو بعدی را هم به خوبی نمایش می ده .
pouya
1 0
لینک pouya 1390-01-19 00:07
سلام
امروز رفته بودم بزار برای خرید led تو دو مدل ex710 , c6960 گیر کردم هر دو تقریبا یه قیمت دارن
متاسفانه هیچ جا هم نتونستم این دو مدل رو کنار هم دیگه ببینم که راحت تر بشه انتخاب کرد!
حالا به نظر شما کدوم یکی رو انتخاب کنم!؟ اصلا این دو مدل از نظر شما با کیفیت هستن؟
hamid novin
لینک hamid novin 1390-01-19 05:39
با سلام مجدد نحوه نصب transmitter به چه شکل است وهزینه آن چقدر است واگر اینطوره بهتر نیست سری NX بخرم یا همان HX بهتره؟ یا سری EX 710 یا 700 هم هست که قیمتش هم مناسبه ؟
ضمنا برند Vizio را از هر فروشگاهی میپرسم ندارند و برخی اصلا نمیشناسند با تشکر فراوان از راهنمائی شما
???? ????
1 0
لینک ???? ???? 1390-01-19 23:32
سلام خسته نباشید اگه ممکن هست منو در مورد تلویزیون EX710 راهنمایی کنید که چطور باید متوجه تصویر انالوگ یا دیجیتال بشویم یا با کدوم قسمت کنترل می تونیم این حالت را به همدیگر تبدیل کنیم با تشکر فروان.
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-20 11:04
نقل قول:
سلام خسته نباشید اگه ممکن هست منو در مورد تلویزیون EX710 راهنمایی کنید که چطور باید متوجه تصویر انالوگ یا دیجیتال بشویم یا با کدوم قسمت کنترل می تونیم این حالت را به همدیگر تبدیل کنیم با تشکر فروان.
من دقیقا متوجه منظور شما از این سئوال نشدم ولی کلا تصویر آنالوگ رو از طریق ورودی RF تلویزیون که توسط کابل به آنتن وصل شده دریافت می کنید و تصویر دیجیتال رو از طریق ریسیور یا گیرنده دیجیتال دریافت می کنید. شاید اینجوری راحت متوجه بشید، اگر تلویزیون رو مستقیما به آنتن وصل کردید تصویرتون آنلاوگه و اگر از طریق پلیر یا ریسور تصویر گرفتید دیجیتاله، حالا اگر از روی تصویر می خواهید این موضوع رو تشخیص بدید باید از طریق وضوح تصویر یا رزولوشن این موضوع رو تشخیص بدید اگر قبلا دیده باشید کاملا قابل تشخیص چون وضوح تصویر تصاویر آنالوگ حدود 320 و مشخصه
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-01-20 12:17
نقل قول:
با سلام مجدد نحوه نصب transmitter به چه شکل است وهزینه آن چقدر است واگر اینطوره بهتر نیست سری NX بخرم یا همان HX بهتره؟ یا سری EX 710 یا 700 هم هست که قیمتش هم مناسبه ؟
ضمنا برند Vizio را از هر فروشگاهی میپرسم ندارند و برخی اصلا نمیشناسند با تشکر فراوان از راهنمائی شما
جناب نوين:
در مورد سري NX ، خيلي زيباست. ولي زاويه ديد خوب ندارد. از نظر كيفيت تصوير، EX كيفيت تصوير بهتري دارد

بين HX و EX هم: سري HX فركانس 200 هرتز داره و سري EX فركانس 100 هرتز داره. يعني اگر بخواهيد بازي كنيد يا تصوير پرسرعت را مشاهده كنيد، HX قدرت بيشتري در پخش دارد. ولي اگر هدفتون مشاهده فيلم هاي bluray معمولي با hd player هست و زياد به اين موارد دقيق نمي شيد، EX710 هم كيفيتت تصوير بسيار خوبي دارد

نهايتا NX مي تونه يك دكور بسيار زيبا+تصوير قابل قبول ارائه كنه
HX مي تونه بين مدل هايي كه فرموديد تصاوير پر سرعت و مخصوصا تصاوير بازي هاي ps3 و صحنه هاي اكشن را بدون مشكل پخش كنه و كيفيت تصاوير عالي دارد
EX هم در توليد تصاوير به صورت 100 هرتز بسيار خوب عمل مي كند و كيفيت بسيار خوبي داره
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-01-22 09:43
نقل قول:
سلام
امروز رفته بودم بزار برای خرید led تو دو مدل ex710 , c6960 گیر کردم هر دو تقریبا یه قیمت دارن
متاسفانه هیچ جا هم نتونستم این دو مدل رو کنار هم دیگه ببینم که راحت تر بشه انتخاب کرد!
حالا به نظر شما کدوم یکی رو انتخاب کنم!؟ اصلا این دو مدل از نظر شما با کیفیت هستن؟
سلام خدمت شما، دوست عزيز هر دو مدلي كه فرموديد خيلي با كيفيت و عالي هستند و اگر از نظر كيفيت تصوير مي خواهيد بدونيد نمي توان گفت يكي بر ديگري كاملا برتري دارد.
از نظر زيبايي به نظر بنده 6960 شيك تر هست. ضمن اينكه usb اين مدل كاملا كاربدي هست و فيلم ها رو با فرمت هاي زيادي پخش ميكند. ولي ظاهرا كابران ex710 در مورد usb اين مدل خيلي راضي نبودند

در عوض ex710 هم برندش ژاپني هست و شما مطمئن هستيد كه تلويزيوني با عمر بسيار طولاني خواهيد داشت.
بنده شخصا به زيبايي تلويزيون و كارايي هايي كه داره(مانند usb) خيلي اهميت مي دم. ولي نميشه از اين حرف آقاي يوسف نژاد گذشت كه ميگن: به برند ژاپني اعتقاد دارند.
hamid novin
1 0
لینک hamid novin 1390-01-24 04:05
با سلام آقا فروشنده سونی 46 اینچ HX800 را میگوید 3بعدیه وهمراه با سینما خانگی 3 بعدی هم هست ضمنا قطعات ژاپن و مونتاژ مالزیه و میگوید اصلی و جدیده هرچی من میگم نیاز به transmitter داره میگه نه اینها سری جدیده و 3 بعدیه. چکارکنم که متوجه بشم یا اصلا قیدش را بزنم و مدل EX700 or EX710 بخرم ضمنا آیا میدونید فرق این دو نوع مدل 700 با 710 در چیه؟ با تشکر از راهنمائیتان
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-24 08:30
نقل قول:
ا سلام آقا فروشنده سونی 46 اینچ HX800 را میگوید 3بعدیه وهمراه با سینما خانگی 3 بعدی هم هست ضمنا قطعات ژاپن و مونتاژ مالزیه و میگوید اصلی و جدیده هرچی من میگم نیاز به transmitter داره
دوست عزیز ما هر جا رو که گشتیم ندیدم و نخواندیم که HX800 سه بعدی باشه همه جا کفته شده که 3D Ready هست:
reviews.cnet.com/8301-1_7-20007192-237.html
sonystyle.com/.../...
در جاهای مختلف ذکر شده که ترسمیتر و عینک رو باید جدا تهیه کنید شاید اینی که به شما پیشنهاد داده شده این دو رو به همراه تلویزیون به شما می دهند.
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-01-24 08:37
آقاي نوين از فروشنده بپرس، عينك با تلويزيون هست؟يا جداگانه عرضه مي شود؟
ضمنا مگه شما امكان تست و بررسي اين مدل را نداري؟بگيد تلويزوين رو براتون باز كنند و تست كنيد و ببينيد از transmitter استفاده كرده يا نه

در مورد 710 و 700 :‌ فرق زيادي ندارند مخصوصا از لحاظ كيفيتتصوير. ولي به دلايلي كه سوني اعلام نكرده، توليد 700 متوقف شده و به جاش 710 توليد ميشه. يعني 710 جايگزين 700 هست. بنابراين يا 700 ايرادي داشته يا، 710 ارتقا يافته 700 هست. پس دليل ندارد شمابه مدل 700 فكر كنيد
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-01-24 08:41
ضمنا اگر فروشنده تاكيد مي كنه مدل 700 بهتره مطمئن باشيد به همين دليل هست كه عرض كردم. اين مدل قديمي تر هست و به نفع فروشنده است كه آن را بفروشد
hamid novin
1 0
لینک hamid novin 1390-01-25 05:02
سلام مجدد آقای امینی و یوسف نژاد بسیار تشکر از راهنمائیتان بفرمائید transmitter به چه شکل است و چطوری توسط فروشنده ارائی میشود آیا روی پنل تلویزیون نصب میشه یا طوری دیگره چون من آشنائی ندارم ضمنا مجددا به فروشنده گفتم ایشان مصرانه میگه 3 بعدیه بهمراه 2 عینک و سینما خانگی 3 بعدی HX800 هم همراهش هست. لطفا شما اطلاعات transmitter و طرز استفاده از آن را بفرمائید تا بدانم چکار کنم. با تشکر فراوان
hamid novin
1 0
لینک hamid novin 1390-01-25 05:27
فروشنده مشخصات زیر را به من گفته عینا زیر کپی میکنم شما هم ببینید
کنتراست وامکانات بالا همرا 2عینک وسینماخانگی3D
USB.HDMI.HIGH INTERNET
Motionflow™ 240Hz PRO

Backlight Module Dynamic LED

Live Colour™ Yes

Deep Color Yes

P True Cinema™ Yes 24

Intelligent Picture Yes

) Audio Output Power 20W (10W x 2

Other FeaturesBRAVIA Sync Yes

PC Power Management Yes

Energy Saving Switch Yes

Viewing Angle 178°

3D Comb Filter Yes

PictureDisplay Resolution Full HD 1080 (1920 x 1080

Stereo System NICAM, A2

2عدد عینک 3بعدی و سینما خانگی 3 بعدی HX800
هوشمند
1 0
لینک هوشمند 1390-01-25 10:23
سلام
از راهنماییتون ممنون
یک سوال داشتم اینکه در بعضی از مدلهای LG در کنار نام اونها جمله ای با نام single layer عنوان می شود که برای بنده نامفهوم می باشد می خواستم بدونم منظور از این عبارت چیست ؟
و یک سوال دیگر هم داشتم و آن هم اینست که آیا مدل LG LED5600 از فناوری Local Dimming استفاده می کند یا نه ؟ کلا نظرتان درباره این مدل چیست ؟
e.m
1 0
لینک e.m 1390-01-31 10:40
سلام آقای یوسف نژاد و خانم امینی
من تفاوت کیفیت ساخت و تصویر مدلهای ex710,nx710 سونی با سامسونگ c7770 و شارپ le700 میخواستم بدونم و اینکه شما کدوم رو پیشنهاد میکنید. درسته که سونی چینی وقطعات در ایران سوار میشن؟؟
مساله دیگه بحث اینترنت روی tv هست مثلا youtube،skype یا جستجوی ویدئو واقعا قابل استفاده ما هستند با وجود فیلترینگ یوتیوب و اسکایپ
متشکرم
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1390-01-31 13:44
سلام خدمت شما
در مورد اينترنت TV و skype و Youtube شما مي تونيد درحاليكه روي pc با vpn به اينترنت متصل شديد، اينترنت تلويزيون را از PC يا Laptop بگيريد . به اين ترتيب بحث فيلتر را نخواهيد داشت. البته ممكن است كمي دچار دردسر بشيد

در مورد تلويزوين هايي كه فرموديد، شما 4 مدل كه هر كدام به نوبه خود يكي از بهترين ها هستند را انتخاب و معرفي كرديد و درخواست مقايسه داريد
LE700 شارپ Full LED هست و كيفيت تصوير بسيار خوبي دارد. ولي امكانات بسيار كمي دارد. مثلا usb يا internet و لذت استفاده از دنياي مجازي را نخواهيد داشت
C7770 سامسونگ سه بعدي هست و كيفيت دو بعدي بي نظيري دارد و قابليت هاي خيلي خوب و زيادي هم دارد
EX710 يكي از با كييفيت ترين تصاوير را در بين تلويزيون هاي سوني دارد
NX710 هم كيفيت تصوير خوبي دارد. ولي بيشتر به دليل زيبايي تلويزيون ، خريداري مي شود

اگر هدف فقط كيفيت تصوير هست بنده EX710 و C7770 و LE700 را پيشنهاد مي دهم.
اگر كيفيت تصوير و قابليت هاي TV را در نظر بگيريد، بنده C7770 را پيشنهاد مي كنم

ولي اگر روي برند ژاپني تعصب داريد و ظاهر TV هم براتون خيلي مهم هست(مثل بنده) بهتر است كه NX710 تهيه كنيد
اگر قيمت هم جزو گزينه هايي است كه به آن اهميت مي دهيد به شما LE700 پيشنهاد مي كنم
e.m
لینک e.m 1390-02-03 14:50
یعنی شارپ full arrayاست و بقیه edge-lit یا edge-LED؟؟ و اینکه پنل سونی های موجود ساخت کجاست؟
سوال دیگه اینکه آیا امکاناتی مثل netflix و vudu یا pandora روی tv قابل استفاده هستند برای ما؟ پولیه یا حق اشتراک داره؟

ممنون از توجه شما
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-02-03 15:29
نقل قول:
یک سوال داشتم اینکه در بعضی از مدلهای LG در کنار نام اونها جمله ای با نام single layer عنوان می شود که برای بنده نامفهوم می باشد می خواستم بدونم منظور از این عبارت چیست ؟
اینطور که من متوجه شدم Single Layer یک قابلیت در تلویزیون های پلاسمای LG که باعث شده پنل خیلی باریک بشه و قطرش به 2.5 میلیمتر کاهش بیابد

نقل قول:
و یک سوال دیگر هم داشتم و آن هم اینست که آیا مدل LG LED5600 از فناوری Local Dimming استفاده می کند یا نه ؟ کلا نظرتان درباره این مدل چیست ؟
خیر
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-02-04 16:13
نقل قول:
یعنی شارپ full arrayاست و بقیه edge-lit یا edge-LED؟؟ و اینکه پنل سونی های موجود ساخت کجاست؟
سوال دیگه اینکه آیا امکاناتی مثل netflix و vudu یا pandora روی tv قابل استفاده هستند برای ما؟ پولیه یا حق اشتراک داره؟
دوست گرامي
LE700 همون طور كه عرض كردم Full Array هست و ساير مدل هايي كه شما فرموديد Edge هست. حالا بعضي اعتقاد دارن كيفيت تصوير full array بهتر از Edge lit هست و دماي دستگاه هم كمتر از دمايي است كه رقبا توليد مي كنند.
بعضي هم معتقدند كه كيفيت ها فرقي نداره
اينو ديگه خودتون بايد مقايسه كنيد. به نظر من كيفيتش خوبه

در مورد netflix: شما بايد كارت اعتباري داشته باشيد كه فيلم ها رو كرايه كنيد و ممكنه نياز به آنتي فيلتر هم داشته باشيد. اگر اين ها رو داشته باشيد با سرعت اينترنتي كه داريم براي گرفتن هر فيلم 12 تا 24 ساعت زمان نياز هست. در اين صورت مي تونيد فيلم را مشاهده كنيد(در واقع به صورت غير مستقيم بهتون گفتم كه اين سرويس ها در ايران قابل استفاده نيستند) :-*;-)
آرمین
لینک آرمین 1390-02-11 20:34
جناب آقای یوسف نژاد
با سلام
لطفا" بفرمائید که چه تفاوتی بین تلویزیون های Full-array LED backlight با تلویزیون های Intelligent Peak LED وجود دارد؟ و آیا تکنولوژی Intelligent Peak LED همان Full-array LED است ؟ یا کیفیت آن بالاتر میباشد ؟ ضمنا" چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص قابلیتها و ویژگیهای تلویزیون سونی مدل HX 925 دارید اطلاع رسانی نمائید ممنون میشوم .با تشکر از زحمات شما .
ÌH3A F˜/
1 0
لینک ÌH3A F˜/ 1390-02-11 21:14
نقل قول:
Intelligent Peak LED
این فناوری که سونی در برخی از تلویزیون های LED-Backlit از نوع Full-array داره و باعث افزایش عمق رنگ مشکی می شود.
e.m
لینک e.m 1390-02-14 15:21
خانم امینی / آقای یوسف نژاد
با سلام

اگه ممکنه در مورد 3D transmiter های سونی راهنمایی کنید که میارزه مدلی بگیریم که ترانسمیتر جدا داشته باشه که هروقت نیاز به سه بعدی داشته باشیم استفاده کنیم همچنین آیا در مورد زاویه دیدعینک های سونی مشکلی وجود داره؟
همینطور یه مقایسه اجمالی بین سونی HX800 وسه بعدی سونی مثل C7000 سامسونگ
با تشکر
آرمين
1 0
لینک آرمين 1390-02-14 17:33
جناب آقای یوسف نژاد
با سلام
همچنان منتظر پاسخ جنابعالی در خصوص تفاوت بین سیستم های Full-array LED backlight با سیستم Intelligent Peak LED هستم و آیا تکنولوژی Intelligent Peak LED همان Full-array LED است ؟ یا کیفیت و تکنولوژی آن بالاتر میباشد ؟ ضمنا" چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص قابلیتها و ویژگیهای تلویزیون سونی مدل HX 925 دارید اطلاع رسانی نمائید ممنون میشوم .با تشکر از زحمات شما .
یوسف نژاد
2 0
لینک یوسف نژاد 1390-02-14 20:39
نقل قول:
اگه ممکنه در مورد 3D transmiter های سونی راهنمایی کنید که میارزه مدلی بگیریم که ترانسمیتر جدا داشته باشه که هروقت نیاز به سه بعدی داشته باشیم استفاده کنیم همچنین آیا در مورد زاویه دیدعینک های سونی مشکلی وجود داره؟
هیچ فرقی نمی کنه دوست من ترنسمیتر فقط به عینک اکتیو شاتر دستور می ده کار خاصی انجام نمی ده پنل تلویزیون باید به اندازه کافی خوب باشه


نقل قول:
همچنان منتظر پاسخ جنابعالی در خصوص تفاوت بین سیستم های Full-array LED backlight با سیستم Intelligent Peak LED هستم و آیا تکنولوژی Intelligent Peak LED همان Full-array LED است ؟ یا کیفیت و تکنولوژی آن بالاتر میباشد ؟ ضمنا" چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص قابلیتها و ویژگیهای تلویزیون سونی مدل HX 925 دارید اطلاع رسانی نمائید ممنون میشوم .با تشکر از زحمات شما .
دوست من دو تا کامنت بالاتر من پاسخ دادم
Intelligent Peak LED
نقل قول:
این فناوری که سونی در برخی از تلویزیون های LED-Backlit از نوع Full-array داره و باعث افزایش عمق رنگ مشکی می شود.
آرمين
لینک آرمين 1390-02-16 10:09
با سلام

دوست عزیز آنچه که شما در یک خط توضیح دادید بنده خیلی بیشتر از آن میدانم ضمنا" چند سوال مطرح کردم و شما فقط به یکی آنهم ناقص پاسخ دادید ( دقت بفرمائید )دوستان اگر مقاله ای سراغ دارند در زمینه تکنولوژی و تفاوت های مشخصات فنی Intelligent Peak LED Backlight Technology با تکنولوژی Full array لطفا" معرفی بفرمائید . کدام بهتر است ؟ و چرامدل HX925 از تکنولوژی Intelligent Peak LED Backlight استفاده میکند اما مدل HX929 از سیستم Full array ؟؟؟
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-02-16 10:40
آرمین عزیز
سعی می کنم بیشتر به شما توضیح بدهم اول از همه این ذهنیت رو از دهنت بیرون کن که Intelligent Peak LED یک نوع مجزا از LED ها است انواع مختلف LED ها همین هایی هستند که در این مقاله آماده است
حالا سونی روی برخی از تلویزیون های جدید LED اش مانند HX923 فناوری Intelligent Peak LED رو اضافه کرده که باعث می شه عمق رنگ مشکی افزایش پیدا کنه این یک قابلیت بیشتر روی LED های سونی است نه یک نوع از LED ها ظاهرا این فناوری روی اکثر تلویزیون های Full LED سونی ارائه شده است.
آرمين
لینک آرمين 1390-02-17 07:02
با سلام
خیلی متشکرم از پاسخ شما ، فقط می خواهم مطمئن شوم مدل( خاورمیانه و آسیایی ) HX925 سونی Full led با Local Dimming است یاخیر ؟
چونکه در هیچکدام از سایتهای سونی اشاره ایی به Full led بودن و Local Dimming این مدل نکرده است .
با توجه به صحبت شما آیا میتوان صد در صد نتیجه گرفت که سونی به تلویزیون Full LED با Local Dimming خود فناوریی به نام Intelligent Peak LED Backlit (کنترل هوشمند حداکثر شدت نور LED) را اضافه کرده است ؟؟؟ !!!
پس هر مدلی که از این فناوری استفاده کرده قطعا" Full Led Wilh Local Dimming است ؟ ( منتظر پاسخ شما می مانم ) ممنون .
سامان دلنواز
لینک سامان دلنواز 1390-02-17 10:29
با اجازه آقای یوسف نژاد
آقای آرمین
اطلاعات شما هم در مورد TV خیلی خوبه هاا8)
اول باید بگم که مطلبی که فرمودید دقیقا درسته:
نقل قول:
Sony's Intelligent Peak LED Backlight Technology gives viewers full array local dimming
که به زبان خودمون:
Local Dimming+ Full Array = Peak LED Backlight

در مورد اینکه آیا در ایران هم همین تکنولوژی هست: شاید در ایران، پنل ها ساخت کشور دیگه ای باشند ولی تصور نمی کنم تکنولوژی دستگاه را کلا عوص کنند. ضمن اینکه Intelligent Peak LED Backlit به معنی Full Array + local dim هست بنابراین جای نگرانی نیست
آرمين
لینک آرمين 1390-02-17 11:40
با سلام
دوست عزیز آقای سامان دلنواز خیلی ممنون از پاسخ شما.
چقدر میشه به این موضوع اعتماد کرد که :
Local Dimming + Full Array = Intelligent Peak LED Backlit
تعجب من از اینست که در سایتهای آسیایی واروپاآمریکایی سونی روی موضوع فوق الاشاره هیچ جا تاکید نشده بلکه برای مدل HX929 ( اروپا و آمریکا )از لفظ Full LED با Local Dimming استفاده کرده اما برای مدل HX925 ( آسیا و خاورمیانه ) فقط به فناوری Intelligent Peak LED Backlit اشاره نموده و هیچ اسمی از Full LED بودن آن نکرده،همین موضوع موجب سردرگمی شده است .
آیا مقاله ایی حتی به زبان انگلیس در تائید صحبتتون دارید ؟
سامان دلنواز
لینک سامان دلنواز 1390-02-17 12:38
آقا آرمین
تو سایت سونی آسیا گفته که اگر تلویزیون Edge LED باشه و Local Dim داشته باشه اسم تکنولوژیش هست: Dynamic Edge LED
ولی Full LED + Local Dim میشه Intelligence peack backlight
این رو می تونید تو این لینک ببینید:
www.sony-asia.com/.../intelligent-picture-plus

این هم سایت سونی آسیا HX925 که میگه این تلویزیون intelligence peak backlight داره:
www.sony-asia.com/.../intelligent-peak-led

اینم سایت cnet.asia که باز میگه local dim+ full array هست:
asia.cnet.com/.../...
سامان دلنواز
لینک سامان دلنواز 1390-02-17 12:40
آقا آرمین
تو سایت سونی آسیا گفته که اگر تلویزیون Edge LED باشه و Local Dim داشته باشه اسم تکنولوژیش هست: Dynamic Edge LED
ولی Full LED + Local Dim میشه Intelligence peack backlight
این رو می تونید تو این لینک ببینید:
www.sony-asia.com/.../intelligent-picture-plus

این هم سایت سونی آسیا HX925 که میگه این تلویزیون intelligence peak backlight داره:
www.sony-asia.com/.../intelligent-peak-led

اینم سایت cnet.asia که باز میگه local dim+ full array هست:
asia.cnet.com/.../...
سامان دلنواز
1 0
لینک سامان دلنواز 1390-02-17 12:41
آقا آرمین
تو سایت سونی آسیا گفته که اگر تلویزیون Edge LED باشه و Local Dim داشته باشه اسم تکنولوژیش هست: Dynamic Edge LED
ولی Full LED + Local Dim میشه Intelligence peack backlight
این رو می تونید تو این لینک ببینید:
www.sony-asia.com/.../intelligent-picture-plus

این هم سایت سونی آسیا HX925 که میگه این تلویزیون intelligence peak backlight داره:
www.sony-asia.com/.../intelligent-peak-led

اینم سایت cnet.asia که باز میگه local dim+ full array هست:
asia.cnet.com/.../...
آرمين
لینک آرمين 1390-02-20 20:35
جناب دلنواز
با سلام و تشکر .
vahid
لینک vahid 1390-02-21 00:23
zemne salam va tashakore farvan az maghalehaie besiar mofideton bande az recivere dreambox 800 se va sharing estefade mikonam.shabake haie 3d ro aksaran baz mikone(sky 3d+cinema 3d+...),ama nemidonam aya ghabele pakhsh roie led haie 3D hast ya na.chon ghasde kharide yeki az 3 modele SAMSUNG c7000 -SONY nx710 va ya modele gheyre 3D 6960 ro daram.lotfan ham dar morede soale aval va ham dar morede keifiate in LED ha bande ro rahnamaie konid.sorce tasvir ro ham az tasavire sd va ham hd estefade mikonam.

mamnoon az mohabatetoon.ag ar moredi joz in LED ha ro mipasandid ke ba bodjeie 2.500.000 tomani man bekhoone khoshhal misham rahnamaie konid.albate in modele sharp LC-40LE820M inja hast ke albate bedone zemanat name hast.

baz ham motshakeram
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-02-21 09:27
Venniz عزیز من این مطلب رو مطالعه کردم

www.sky.com/shop/tv/3d/faq/#5

با خیال راحت هر نوع تلویزیون سه بعدی که دوست دارید و خرید کنید چه Passive 3D و چه Active 3D قادرند تصاویر سه بعدی ارسال شده از کانال های سه بعدی رو نمایش دهند.;-)
vahid
لینک vahid 1390-02-21 10:12
واقعا لطف کردید.بین سونی nx710 و samsung c7000 و c8000 بانه ای کدوم رو پیشنهاد میکنید.در مورد مدلهای بانه ای این دو ال ای دی آیا پیشنهاد میکنید بگیرم؟نمایندگی های سونی و سامسونگ میگن اینا تقلبی هستن.
NeeDoor
لینک NeeDoor 1390-02-26 22:01
آقا واقعا ممنونم از راهنمايي تون. من سال 82 يه مانيتور LCD LG خريدم خيلي هم راضيم اما چون ديگه قديمي شده خواستم عوضش كنم. مانيتور LED تصوير sharp ي داره كه افرادي كه چشماشون استيكماته (مثه من) يكم اذيت ميشن! ميشه كاريش كرد ؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-02-27 07:52
نقل قول:
آقا واقعا ممنونم از راهنمايي تون. من سال 82 يه مانيتور LCD LG خريدم خيلي هم راضيم اما چون ديگه قديمي شده خواستم عوضش كنم. مانيتور LED تصوير sharp ي داره كه افرادي كه چشماشون استيكماته (مثه من) يكم اذيت ميشن! ميشه كاريش كرد ؟
سلام Brightness تصویر و کم و زیاد کنید تا به تصویر مطلوبتون برسید.
ali
لینک ali 1390-03-08 02:50
سلام.میتونید بگید از تلویزیون های جدید سونی کدوم مدلها full led هستند و اینکه برا نمایش فیلم سه بعدی کدوم یکی از این حالات که بالاتر گفتید از همه بهتره؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-08 03:00
نقل قول:
سلام.میتونید بگید از تلویزیون های جدید سونی کدوم مدلها full led هستن
99 درصدشون Full HD هستند

نقل قول:
و اینکه برا نمایش فیلم سه بعدی کدوم یکی از این حالات که بالاتر گفتید از همه بهتره؟
حالت های بالا ربطی به سه بعدی نداره بهترین حالت یعنی Full-Arry با Local Dimming از همه بهتره
ali
لینک ali 1390-03-08 04:29
ممنون ولی من گفته بودم full LED نه فول اچ دی.
نفیسه امینی
1 0
لینک نفیسه امینی 1390-03-08 05:50
اونایی که تو کاتالوگ یا تو سایت نوشته که تکنولوژی Sony Intelligent Peak LED Backlight Technology دارند، یعنی هم فول ال ای دی هستند و هم local dim یعنی بهرتین tv های سونی همین مدل هایی هستند که Sony Intelligent Peak LED Backlight Technology دارند
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1390-03-08 05:53
دقیقا درسته
اگر peak backlight داشته باشه یعنی بهترنی حالت ممکن با مشکی عمیق و بدون clouding
البته ابن نامی هست که سونی انتخاب کرده و در مورد بقیه برند ها صدق نمی کنه علی جان.
رضا
لینک رضا 1390-03-18 07:05
سلام ممنون از مقاله بسیار عالیتون
من قصد خرید ال ای دی دارم ولی نمی دونم چه برندی
اگه ممکنه چند مدل با قیمتشون رو بگید ...مدل هایی که به نظرتون واقعا خوبن
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-03-18 16:36
سلام خدمت شما آقای رضا
لطفا بفرمایید تا چه قیمتی نیاز دارید. و آیا برند براتون مهمه یا نه؟ و کدام برند را بیشتر می پسندید.
اگر کیفیت تصویر بیشتر براتون اهمیت دارد، بهتون LE710 را پیشنهاد می کنم که از LED های خوب بازار است
اگر هم می خواهید Local dim + Full Array باشه ، بهتون گزینه LE8600 را معرفی می کنم که کیفیت بی نظیری دارد
محمد
لینک محمد 1390-03-26 04:02
دوستان بالاخره صبرم سر رسید و بعد از دو سال و نیم بالاخره تصمیم گرفتم تا سه چهار روز دیگه یه 42 اینچ lw5700 بخرم از این سایز بزگتر برام امکان پذیر نیست هم به دلیل بودجه محدود هم به دلیل اینکه تو خونه ما بزرگتر از این سایز راه نداره بازم دوستان اگر رهنمودی به نظرشون میرسه از بنده حقیر دریغ نکنند
محمد
لینک محمد 1390-03-26 04:10
دوستان این یعنی چی یعنی سه بعدی کامل نیست

LG 42LW5700 42" 3D Ready 1080P 120Hz LED TV with SmartTV
تام
لینک تام 1390-03-26 09:21
سلام.
با یه میلیون دیویست هزار شما چه تلوزیون ال ای دی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم بابت مطلب جالبتون.
محمد
لینک محمد 1390-03-26 10:17
دوستان بالاخره صبرم سر رسید و بعد از دو سال و نیم بالاخره تصمیم گرفتم تا سه چهار روز دیگه یه 42 اینچ lw5700 بخرم از این سایز بزگتر برام امکان پذیر نیست هم به دلیل بودجه محدود هم به دلیل اینکه تو خونه ما بزرگتر از این سایز راه نداره بازم دوستان اگر رهنمودی به نظرشون میرسه از بنده حقیر دریغ نکنند
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-26 17:18
نقل قول:
دوستان بالاخره صبرم سر رسید و بعد از دو سال و نیم بالاخره تصمیم گرفتم تا سه چهار روز دیگه یه 42 اینچ lw5700 بخرم از این سایز بزگتر برام امکان پذیر نیست هم به دلیل بودجه محدود هم به دلیل اینکه تو خونه ما بزرگتر از این سایز راه نداره بازم دوستان اگر رهنمودی به نظرشون میرسه از بنده حقیر دریغ نکنند
مبارکه انتخاب خوبی کردید وقتی خریدید و استفاده کردید هم لطفا نظرتون و بگید تا بقیه استفاده کنند
آی‌سهیل
لینک آی‌سهیل 1390-03-26 23:10
سلام یه LG 42LE5300 گرفتیم.
این دستگاه گیرنده‌ی وایرلسش رو آیا باید جداگانه تهیه کنم؟ یا معمولاً تو خود بسته باید باشه (که تو مال ما نیست!!)..
قیمتش چنده؟ و ممکنه که هر مارکی رو بخریم یا باید یه چیز خاصی باشه؟؟
آی‌سهیل
1 0
لینک آی‌سهیل 1390-03-26 23:24
با سلام، تلوزیون LG 42LE5300 گرقتیم ولی قطعه‌ی Wireless تو قوطیش نبود!
آیا باید جداگانه خریداری کرد؟ چه مارکی یا مدلی باید خریداری کرد؟
این پُرت ورودی کارت شبکه‌ی بی‌سیمش USB معمولی نیست؟!!
ممکنه بهم کمی اطلاعات بدید، سپاسگذارم.
مسعود یوسف نژاد
2 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-26 23:27
نقل قول:
با سلام، تلوزیون LG 42LE5300 گرقتیم ولی قطعه‌ی Wireless تو قوطیش نبود!
قطعه واریلس منظورتون چیه ؟


نقل قول:
این پُرت ورودی کارت شبکه‌ی بی‌سیمش USB معمولی نیست؟!!
اون پورت USB برای وصل کردن حافظه های فلش و هارد های اکسترنال نه برای شبکه بی سیم الان مشکل شما چیه؟ شبکه بی سیم یک چیز خارجی نداره داخل خود تلویزیون قرار داره

راستی مبارکه
آی‌سهیل
لینک آی‌سهیل 1390-03-27 06:50
سلام، ممنون بابت تشکر :-)
تو تصویر اول پُرت USB و HDMI نمایش داده شده:
isoheil.net/Files/Pic/1.JPG
تو تصویر دوم پُرت Wireless نمایش داده شده:
isoheil.net/Files/Pic/2.JPG
تصویر بعدی همون دستگاه گیرنده رو نشون می‌ده که من دنبالش هستم:
isoheil.net/Files/Pic/4.JPG
آقای یوسف‌نژاد ممنونم بابت پاسخ.
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-03-27 17:43
نقل قول:
دوستان این یعنی چی یعنی سه بعدی کامل نیست

LG 42LW5700 42" 3D Ready 1080P 120Hz LED TV with SmartTV
محمد عزیز
سه بعدی کامل نیست یا 3D Ready یعنی: شما باید یه Transmitter جداگانه به همراه عینک برای تلویزیون تهیه کنید. Transmitter جداکانه هم براتون هزینه داره و بدون اون نمی تونید تصاویر را سه بعدی مشاهده کنید
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-03-27 17:49
نقل قول:
سلام.
با یه میلیون دیویست هزار شما چه تلوزیون ال ای دی رو پیشنهاد میدید؟
ممنونم بابت مطلب جالبتون.
دوست عزیز
این هزینه برای خرید ال ای دی کم است و می تونید با این هزینه تلویزیون ال ای دی Xvision تهیه کنید.
ولی اگر قصدتون خرید برند های سامسونگ و ال جی هست ی باید LCD بخرید و LED را فراموش کنید و یا هزینه را بالاتر ببرید
با 1200 می تونید LCD های خوبی بخرید
محمد
لینک محمد 1390-03-27 20:14
سه بعدی کامل نیست یا 3D Ready یعنی: شما باید یه Transmitter جداگانه به همراه عینک برای تلویزیون تهیه کنید. Transmitter جداکانه هم براتون هزینه داره و بدون اون نمی تونید تصاویر را سه بعدی مشاهده کنید


پس این همه تبلیغ تو این همه کانال الکیه Transmitter چنده و بعدش اگر روش سوار کنیم میشه بهترین تصویر سه بعدی رو دید اگر براتون ممکنه همین امروز پاسخ بنده رو بدید
ممنون
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-03-28 01:16
نقل قول:
پس این همه تبلیغ تو این همه کانال الکیه Transmitter چنده و بعدش اگر روش سوار کنیم میشه بهترین تصویر سه بعدی رو دید اگر براتون ممکنه همین امروز پاسخ بنده رو بدید
ممنون
نه دوست عزیز الکی نیست.
تلویزیون های Active shutter سه بعدی دو نوع هستند:sad:البته نه passive چون) تلویزوین های LG جدید Passive هستند که همه full 3d هتسند
Full 3D که نیاز به Transmitter نداره و تلویزیون هایی که تلویزیون تبلیغ می کنه معمولا Full 3D هستند

3D Ready که به قول شما 3D کامل نیستند و برای اینکه کامل یا Full 3D بشن نیاز به Transmitter دارند

اگر Transmitter تهیه کنید (که شامل ترنسمیتر و عینک هست) کیفیت با تلویزیون های سه بعدی فرقی نخواهد داشت

در مورد قیمت : حدودا با عینک 250 هزار تومان(البته حدودا قیمت دقیق را اطلاع ندارم)
تاکید می کنم اینا همه مربوط به Atctive shutter هستند
passive ها همه full 3d هستند
YALDA
لینک YALDA 1390-03-30 21:00
دوستان با توجه به قیمت های زیر کدام مدل رو پیشنهاد می کنید؟
SONY HX800:40":1480
SONY NX710:40":1590ب ا پایه آلومینیومی
SONY NX720:40":1720
SONY NX720:46":2400
SONY EX720:40":1430
SONY EX720:46":2000
SAMSUNG:
D6000:40":1500
D6000:46":1750
D6600:46":2050
vahid
لینک vahid 1390-03-31 17:22
با سلام
یلدا جان از قرار معلوم قیمت ها مربوط به ایران نیست.سونی درسری nx بیشتر روی دیزاین کار کرده و من توی برند سونی توصیه میکنم برید سراغ hx البته اگر کیفیت تصویر گزینه اول انتخاب برای شماست.و اگر میتونید بیشتر هزینه کنید hx929 یکی از بهترین هاست.در مورد سامسونگ سری d بنده اطلاعی ندارم.(آقای یوسف نژادجسارت بنده رو ببخشین)
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-31 17:39
نقل قول:
یلدا جان از قرار معلوم قیمت ها مربوط به ایران نیست.سونی درسری nx بیشتر روی دیزاین کار کرده و من توی برند سونی توصیه میکنم برید سراغ hx البته اگر کیفیت تصویر گزینه اول انتخاب برای شماست.و اگر میتونید بیشتر هزینه کنید hx929 یکی از بهترین هاست.در مورد سامسونگ سری d بنده اطلاعی ندارم.(آقای یوسف نژادجسارت بنده رو ببخشین)
وحید جان ممنون که زحمت کشیدید و اطلاع رسانی کردید.
زومیت روی یک پروژه جدید داره کار می کنه که اگر عملی بشه تلویزیون های برنده های دیگه رو از نزدیک بررسی خواهیم کرد.
vahid
لینک vahid 1390-03-31 17:58
جسارت بود جناب یوسف نژاد عزیز.
بنده در پست مربوط به کالیبره کردن یک تقاضااز شما داشتم .اگر ممکن هست بهترین تنظیمات برای کالیبره کردن samsung 46c6960 را برای بنده بگذارید.تنظیمات ی که مشکل ابری شدن و باندینگ رو کمتر نشون بدن.هم برای شبکه های hd و هم sd میخوام رنگهای زنده داشته باشم
ممنون میشم.
YALDA
لینک YALDA 1390-03-31 18:56
قیمت ها مربوط به بانه است:
banehmarket.com
yahya
لینک yahya 1390-04-06 10:36
با سلام.چند تا سوال داشتم:
بنده قصد خرید tv سامسونگ مدل c695 در سایز 55 را دارم.مزایا و معایب این tv را عنوان کنید ممنون میشم.
در ضمن در فروشگاه وقتی این مدل در کنار مدلهای led سامسونگ و با همین سایز وجود داشت در کیفیت تصاویر هیچ تفاوتی نمیدیدم.ولی در تصاویر اکشن و سریع تمام مدل های سامسونگ چه led و چه lcd و حتی در سایز 46 هم شطرنجی میشد علت چیست؟؟؟
از بین مدل های سامسونگ در سایز 55 کدام گزینه را برتر میدانید؟؟؟
در کدام فروشگاه میتوانم تمام مدلهای tvاز هر برندی را در کنار هم ببینم؟؟؟با تشکر از سایت خوب و بی طرفتون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-06 17:57
نقل قول:
بنده قصد خرید tv سامسونگ مدل c695 در سایز 55 را دارم.مزایا و معایب این tv را عنوان کنید ممنون میشم.
در ضمن در فروشگاه وقتی این مدل در کنار مدلهای led سامسونگ و با همین سایز وجود داشت در کیفیت تصاویر هیچ تفاوتی نمیدیدم.ولی در تصاویر اکشن و سریع تمام مدل های سامسونگ چه led و چه lcd و حتی در سایز 46 هم شطرنجی میشد علت چیست؟؟؟
نقل قول:
در کدام فروشگاه میتوانم تمام مدلهای tvاز هر برندی را در کنار هم ببینم؟؟؟با تشکر از سایت خوب و بی طرفتون
تقریبا تو هیچ فروشگاهی این امکان وجود نداره ولی توی برخی از شعبه های بزرگ شهروند و یا هایپراستار اکثر برند ها حضور دارند

دلیل اینکه این مدل و انتخاب کردید پس چیه؟ لطفا این مقاله رو مطالعه بفرمایید:

zoomit.ir/.../...


نقل قول:
از بین مدل های سامسونگ در سایز 55 کدام گزینه را برتر میدانید؟؟؟
بستگی داره دنبال چی باشید مثلا دنبال تلویزیون LED یا LCD هستید؟ تلویزیون باید Smart TV باشه یا نه؟ اگر LED می خواهید Local Dimming می خواهید یا نه؟ فقط باید سامسونگ باشه؟
yahya
لینک yahya 1390-04-06 19:11
با سلام
lcd یا led بودن مهم نیست.سایز 50 تا 55 برام مهمه.سامسونگ و یا توشیبا.از نظر قیمت مقرون به صرفه تر.
در ضمن جواب این سوال را نگرفتم ::sad:بنده قصد خرید tv سامسونگ مدل c695 در سایز 55 را دارم.مزایا و معایب این tv را عنوان کنید ممنون میشم.
در ضمن در فروشگاه وقتی این مدل در کنار مدلهای led سامسونگ و با همین سایز وجود داشت در کیفیت تصاویر هیچ تفاوتی نمیدیدم.ولی در تصاویر اکشن و سریع تمام مدل های سامسونگ چه led و چه lcd و حتی در سایز 46 هم شطرنجی میشد علت چیست؟؟؟ )
اگر عامیانه تر تو ضیح بدهید ممنون میشم.
hamed
لینک hamed 1390-04-18 04:05
سلام دوستان
کسی قیمت این مدل رو داره
LG LE 42 LE8600
جعفر
لینک جعفر 1390-04-20 06:58
سلام خدمت همگی دوستان
می خوام ال ای دی بخرم ولی هنوز نتونستم به یک جمع بندی کلی برسم که چه مارکی رو بخرم
یکی میگه سونی
یک میگه سونی پول مارکش رو میگیره
از هر کی پرسیدم یه نظر داده الان موندم چی بخرم
قیمتش هم حدود یک و نیم میلیون باشه
دوو - سونی - سامسونگ - ال جی - شارپ و ...
راهنمایی کنید کدومش ؟
مسعود یوسف نژاد
0 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-20 16:52
جمع بندی شما براساس بودجه، سلیقه و دانشتون نسبت به یک محصول یا تکنولوژی باید شکل بگیره با مطالعه این مقاله شما می دانید اگر قرار LED خرید کنید باید دنبال چه نوع LEDهایی باشید پس در نتیجه با توجه به بودجه اتون به بازار مراجعه می کنید و تلویزیون هایی که فناوریهای مورد نظر شما را دارند از نزدیک می بینید و انتخاب می کنید
ehsan
لینک ehsan 1390-04-21 20:03
اگه ممکنه در مورد سری 20 سونی هم راهنمایی کنید ممنون میشم
منظورم EX720،CX720،NX7 20 و موتور جدید Xreality که آیا کیفیت سری جدید بهتر از سری 710 هست؟
در مورد عملکرد 3D چطور؟

با تشکر
نفیسه امینی
لینک نفیسه امینی 1390-04-21 20:10
احسان عزیز
بررسی ایت تلویزیون را در لینک زیر مشاهده کنید:

www.zoomit.ir/.../854-sony-ex-720-review
...
لینک ... 1390-04-22 17:07
سلام
اگه میشه راهنمایی کنید کدوم مدل ال ای دی سونی 32 اینچ رو بخرم ممنون می شم
جعفر
لینک جعفر 1390-04-24 02:51
مسعود جان
موندم حرف چه کسی رو قبول کنم
هر مغازه و نمایندگی که رفتم محصولات دیگران رو خراب می کنند نمیدونم کدومشون راست میگن و کدوم دروغ
در حد یک و نیم میلیون پیشنهاد شما چیه ؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-24 03:28
نقل قول:
هر مغازه و نمایندگی که رفتم محصولات دیگران رو خراب می کنند نمیدونم کدومشون راست میگن و کدوم دروغ
همشون دروغ می گن متاسفانه
نقل قول:
در حد یک و نیم میلیون پیشنهاد شما چیه ؟
چه سئوال سختی یکم بازه و کوچیک تر کنید لطفا LCD یا LED یا Plasma؟
جعفر
لینک جعفر 1390-04-24 04:37
مسعودجان
فقط LED
قیمت حدود یک و نیم میلیون
مارک همراه با مدلش
من LCD سونی مدل براویا رو پسندیدم اما برای LED نمیدونم چکار کنم
yahya
لینک yahya 1390-04-24 20:41
با سلام
بین انتخاب شارپ کواترون مدل lc-52LE820M و سامسونگ مدل c7000 سری led سایز 55 کدام را انتخاب کنم؟
آیا ریویو از این 2 مدل در سایت شما هست؟
آیا 3d بودن و اسمارت بودن سامسونگ را فدای کیفیت تصویر بالای شارپ کنم ؟؟
آیا سری جدید تلویزیون های smart tv را میتوان شاخص مهمی در خرید تلویزیون دانست؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-24 21:16
هر دو تلویزیون که انتخاب کردید جزء بهترین های بازار هستند تلویزیون شارپ مجهز به پنل ژاپنی و چهار رنگ RGBY یعنی تصاویری که آبی و زرد دارند و بسیار خوب نشان می ده c7000 سامسونگ هم واقعا کیفیت خوبی داره من نمی توانم یکی رو به شما معرفی کنم. پیشنهاد می کنم مراجعه کنید به بازار جمهوری و از نزدیک ببنید و انتخاب کنیدنقل قول:
آیا سری جدید تلویزیون های smart tv را میتوان شاخص مهمی در خرید تلویزیون دانست؟
در مورد این خودتون باید تصمیم بگیرید برای من شاید مهم باشه ولی شاید شما نیاز نداشته باشید این مقاله را مطالعه بفرمایید فکر می کنم راحت تر تصمیم بگیرید

zoomit.ir/.../802-everything-you-should-know-about-smart-tv
yahya
لینک yahya 1390-04-25 02:27
سلام مجدد وتشکر از سایت خوبتون
چگونه تلویزیون های smart tv به اینترنت وصل میشوند؟
کدامیک فول led است؟c7000 سامسونگ یا 820m شارپ؟
آیا مدل c7770سامسونگ همان c7000 میباشد؟
آیادرجه بندی این سایت alatest.com/reviews/tv-reviews/c3-33/
در مورد tv معتبر میباشد؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-25 02:56
نقل قول:
چگونه تلویزیون های smart tv به اینترنت وصل میشوند؟
از طریق کابل شبکه و یا شبکه بی سیم، این سئوال در همون مقاله ایی که بهتون لینک دادم پاسخ داده شده بود بهتر بود که اون کامل می خواندید

همه شون Edge LED هستند:
zoomit.ir/.../...


این سایتی که معرفی کردید و نمی شناسم نمی توانم فعلا در موردش اظهار نظر کنم وقتی وب سایت و بررسی کردم نظرم می گم
احسان
لینک احسان 1390-04-27 11:16
سلام

آیا سری های همسان دارای کیفیت تصویر(2D) و ساخت یکسانی هستند مثلا سری EX سونی یعنی مدل های EX710,720 و EX520 ؟ مثلا گفنه میشد 710 کیفیت قابل قبولی دارد آیا سری جدید این نقطه قوت را کماکان دارد ? در اصل برتری موتور Xreality بر Bravia چیه؟

با تشکر
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-04-27 14:35
مدل هایی که موتور پردازش X reality pro دارند، در واقع دارای یک پردازنده Dual Core هستند که می تونه کیفیت نمایش تصاویر را بهبود ببخشه . مثلا همون طور که گفته میشه تلویزیون های HighEnd دارای موتور پردازش X reality Pro تصاویر PS3 را خیلی بهتر از تلویزیون های Mid-End با موتور پردازش Bravia نمایش می دن
امیدوارم تونسته باشم جواب قانع کننده ای بهتون بدم
مسعود کیانی
لینک مسعود کیانی 1390-04-28 05:47
سلام آقای مسعود یوسف نژاد

لصفا این سوال من رو جواب بدین که برای راه اندازی وایرلس hdtv سونی حتما آداپتور وایرلس مخصوص خودش رو میخواد یا با یک یو اس پی وایرلس دیگری مثلا tp-link هم جواب میده؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-28 08:31
مسعود کیانی عزیز
بعضی از تلویزیون های آداپتور وارلیس رو بصورت Built-in دارند و نیازی به اضافه کردن هیچی ندارید و به راحتی به همون روتر یا Access Point می توانید باهاشو ن متصل شوید (اکثر تلویزیون های Smart TV امروزی همینطوری هستند) اما بعضی از مدل ها نیاز به آداپتور خارجی دارند تعداد این مدل های بسیار کمه و تقریبا بسیاری از تلویزیون ها اصلا از شبکه بی سیم پشتیبانی نمی کنند. پس اگر می خواهید امروز تلویزیون بخرید باید سعی کنید یک تلویزیون انتخاب کنید که خودش داشته باشه آداپتور واریلس.
اگر قبلا تلویزیون HDTV خریدیت و واریلس هم نداره امکان اینکه از آداپتور خارجی پشتیبانه کنه بسیار کمه
مسعود کیانی
لینک مسعود کیانی 1390-04-28 16:05
مرسی بابت پاسختون آقای یوسف نژاد

من حدود یکماه 40hx800 خریدم وایرلس رو ساپورت میکنه وای تو سایت سونی نوشته شده باید آداپتور وایرلس رو اختیاری بخری ویک مدل هم خودش معرفی کرده که تو ایران 45 هزارتومان قیمتشه حالا میخواستم بدونم اگه یک آداپتور وایرلس مار tp-lnk که ارزونتر هست روش جواب میده؟بعد اینکه با وصل کردن اینترنت به این مدل چه کارایی میشه باهاش انجام داد.مرسی
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-28 21:30
بله درسته روی آداپتور واریلس تون 802.11b/g/n نوشته باشه بهترین حالت اگر b/n باشه هم بد نیست ولی اگر b خالی باشه سرعت خیلی کمه البته با توجه به اینترنت کم سرعت کشور ما خیلی فرقی نمی کنه با وصل شدن به اینترنت هم باعث می شه امکانات اسمارت تی وی استفاده کنید.

لطفا از ارسال چندباره پیغام اجتناب کنید ما در اولین فرصت به پیغام ها پاسخ می دیم
سوشا
لینک سوشا 1390-04-29 01:18
دوستان من بین خرید 40hx800 و 46ex500 موندم؟به نظر شما ارزش داره کمی کیفیت بنتر 40hx800 رو فدای 6 اینچ بزرگی 46ex500 کنم؟اساتید لطفا جواب صریح بدن
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-04-29 08:33
جناب سوشای عزیز
این نظر شخصی هست. چون نهایتا خودتون باید انتخاب کنید. ولی لازم می دونم تجربه شخصیم رو بهتون بگم. به نظر من 46ex500 بگیرید بهتره
به دلایل زیر:
1- کیفیت HX ها خیلی خوبن ولی کیفیت ex هم خوبه و ایراد خاصی توش پیدا نمی کنید
2- تلویزیون 40 اینچ بعد از مدتی به نظرتان کوچیک خواهد اومد و پشیمان خواهید شد که چرا سایز بزرگتر نخرید
سوشا
لینک سوشا 1390-04-29 16:00
مرسی بابت پاسختون

شما اطمینات دارید که 46ex500 که یک lcd هست میتونه همون کیفیت 40hx800 که یک led 3d هست رو به من بده؟آقای یوسف نژاد که خبره این کار هستند هم لطفا نظرشون رو هم بدن.مرسی
alio reza
لینک alio reza 1390-04-29 19:39
با سلام
من دنبال یک تلویزیون خوب led هستم بعد از تحقیقات زیاد hx800 سونی را انتخاب کردم اما نمی دانم سایز 40 آن وجود دارد یا نه نمایندگی های سونی و سایت سونی می گویند فقط سایز 52 آن وجود دارد ولی از بعضی فروشنده ها شنیده ام  40آن نیز وجود دارد و قیمت بدون گارانتی آن 1.5 میلیون است
و سوال دوم چرا بعضی از مدل ها از جمله hx ,nx قیمت با گارانتی و بی گارانتی آن اینفدر فرق دارد در حد 1 میلیون تومان
بین تلویزیون hx800 - nx720 - ex720 - ahv - le820 - le 700 یک مقایسه انجام دهید
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-29 20:49
سو.ال اولتون و باید از بازار پرسوجو کنیم
در مورد سئوال دوم دلیلش قاچاقه تلویزیون های بدون گارانتی از بانه قاچاق می شوند به همین دلیل مالیاتی براشون پرداخت نمی شه
سوشا
لینک سوشا 1390-04-30 00:46
سلام آقای یوسف نژاد لطفا این سوال من رو جواب بدین که من بین خرید 40hx800 و 46ex500 موندم؟به نظر شما ارزش داره کمی کیفیت بهتر 40hx800 رو فدای 6 اینچ بزرگی 46ex500 کنم؟خانم امینی نظرشون روی 46ex500 هست شما جای من بودین کدوم رو بر میداشتین؟آیا
شما فکر میکنید که 46ex500 که یک lcd هست میتونه همون کیفیت 40hx800 که یک led 3d هست رو به من بده؟
ebad
لینک ebad 1390-04-30 01:37
با سلام
کدام یک از LED های ex710 و ex500 از تظر کیفیت تصویر بهتر هستند آیا ex720 از نظر کیفیت تصویر از ex710 برتری دارد . با تشکر فراوان
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-30 09:41
نقل قول:
سلام آقای یوسف نژاد لطفا این سوال من رو جواب بدین که من بین خرید 40hx800 و 46ex500 موندم؟به نظر شما ارزش داره کمی کیفیت بهتر 40hx800 رو فدای 6 اینچ بزرگی 46ex500 کنم؟خانم امینی نظرشون روی 46ex500 هست شما جای من بودین کدوم رو بر میداشتین؟آیا
من این دو تا رو از نزدیک ندیدم اگر تا دوشنبه صبر کنید من خودم به می خواهم برای بررسی به بازار برم اونوقت می توانم نظرمو بگم
سوشا
لینک سوشا 1390-05-02 00:44
سلام آقای مسعود یوسف نژاد منتظر نظرتون هستم در مورد خرید بین 40hx800 و 46ex500
آرمینا
لینک آرمینا 1390-05-07 16:32
با سلام
جناب آقای یوسف نژاد

عمر و یا ساعت کارکرد پنل های فول LED سونی ( مدل HX925 ) چند هزار ساعت است ؟
ضمنا" نظرتون در مورد مقایسه این مدل با مدل پاناسونیک پلاسما VT30 , DH Z1 چی است ؟ ممنون از پاسخی که ارائه خواهید فرمود .
لاله
لینک لاله 1390-05-08 13:12
سلاموممنون از اطلاعات خوبتون.من میخواهم ال ای دی خریداری کنم میخواستم بدونم مدل 5500 سری D با 5550 شرکتی یکیست واین مدل کیفیت خوبی دارد؟و خرید 40 اینچ بهتر است یا 46 ایا در کیفیت تصویر اثر دارد؟ممنون
آرمان
لینک آرمان 1390-05-10 19:24
lcd يا led چه فرقي ميكنه!!!تلويزيو ن فقط سه بعدي (بدون عينك) واقعا عالمه ديگه اي داره!!!!!!!!!!! !!!!!
مهرناز
لینک مهرناز 1390-05-13 13:54
سلام.من واقعا گیج شدم.1هفته هست که دنبال تلویزیون هستم.انگار هرچی اطلاعات آدم بیشتر میشه انتخاب سخت تر میشه!
من یه تلویزیون led(سه بعدی نباشه)می خوام.42یا46اینچ با عمر طولانی.آخه مصرفمون بالاست :-)
شما چی پیشنهاد میکنید؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-05-13 16:29
مهرناز عزیز
چرا سه بعدی نباشه؟ پنل های که در تلویزیون های سه بعدی استفاده می شوند کیفیت دو بعدی بسیار خوبی دارند چون از پنل های با کیفیت تری در این تلویزیون های استفاده می شه
احمد
لینک احمد 1390-05-18 17:25
سلام. مقاله خوبي بود. ممنون. من مثل خيلياي ديگه يه كم گيج شدم. بين مدلهاي زير نميتونم انتخاب درستي داشته باشم. مهم برام كيفيت تصويره. بعد كيفيت صوت، بعد امكانات بعد قيمت. اگه ميشه راهنمايي كنين.
1- Sharp 40LE820M
2- Sony 40EX520
3- Samsung 40C6960
4- Pansonic 42D25
5- پيشنهاد بهتر از همين برندها يا برندهاي ديگه
من دنبال 40-42 اينچ ميگردم
نفیسه امینی
لینک نفیسه امینی 1390-05-18 22:34
به نظر من به ترتیب اول LE820 چون کیفیتش عالیه ولی رفلکس نور در این مدل بالاست و اگر خونتون پرنوره ممکنه کمی اذیتت کنه
بعد پاناسونیک D25 ولی این مدل با وجود کیفیت بالاش، یک مقدار زشته!
سونی تلویزوین های خیلی خوبی داره و EX520 هم مثل این مدلا کیفیتش خوبه
در آخر هم سامسونگ 6960 ولی کیفیت تصویر این مدل خیلی خوب نیست بیشتر ظاهرش عالیه

پیشنهاد آخر من HX800 یا HX900 هست این دو مدل ها جزو مدل های High-End و عالی سونی هستند
احمد
لینک احمد 1390-05-19 09:53
نفیسه جان ممنون از راهنماییت. اما یه سوال. HX800 و HX900 را توی پیشنهادت بعد از چهار تای دیگه مطرح میکنه یا به فرض نسبت به سامسونگ بهتره. حقیقتش در مورد شارپ یه کم میترسم رفلکسی که میگی اذیت کنه، واسه همین تقریبا منصرف میشم.
دوستان دیگه، منتظر نظرات شما عزیزان هم هستم.
راستی کسی تجربه خرید از سایتهای بانه فروشی را داره؟ چقدر قدبل اطمینان هستن؟کیفیت محصولاتی که اونجاست با اونی که تو ایرانه تفاوت نمیکنه؟
پیام
لینک پیام 1390-05-23 13:54
با سلام

سونی 46EX520 چند هرتز است ؟ 100/200حرکت فریم سریع ندارد ؟لطفا توضیح دهید .
عبداله فخرایی
لینک عبداله فخرایی 1390-05-23 18:08
سلام.من خواستم ال ای دی مارک سونی 46ex523 بگیرم.خواسنم ضخامتش کمه و یه مدل dmart tv فقط تو بازاره و اینکه قابلیت برنامه خوری هم هست؟
من واسم خیلی مهمه که ضخامتش باریک باشه نه مثل ال سی دی.از دبی میخان بگیرم راهنماییم کنین؟
عبداله فخرایی
لینک عبداله فخرایی 1390-05-23 20:45
تلویزیون هایی که 3d پخش میکنن مثل مارک سونی ex720ال ای دی>فقط 3D پخش میکنن یا اینکه 3Dیکی از قابلیت هاشه و در پخش دیگر نوع تصویری مانند ex520ال ای دی>فرقی نداره و شایدم بهتر خاستم بدونم
هرمان
لینک هرمان 1390-05-24 06:27
اول سلام به همه ی اون کسانی که تو این سایت زحمت میکشن واقعاً دمتون گرم.من جدیدا یک تلویزیون ال ای دی سامسونگ مدل UA40D5000PRXZN سری 5 که تیونر دیجیتال دارن از شهرستان بانه از این بدون گارانتی ها خریداری کرده ام آیا تیونر دیجیتال این تلویزیون ها تو داخل کشورمون قابل استفاده است؟ اگه هست چطور می تونم تنظیمش کنم؟ اگر نیست آیا راهی هست که ازش استفاده کنم؟(منظورم نصب برنامه است). و اینکه این مدل با کدوم یک از مدل هایی که شرکت سام سرویس تو کشورمون عرضه می کنه مطابقت داره؟ باتشکر
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-05-24 10:13
احمد عزیز
یک بررسی در مورد تلویزیون های سونی HX92 نوشتیم بد نیست مطالعه کنید. اطلاعات خوبی در اختیارتون می گذراره و احتمالا نسبت به خرید TV مطمئن میشید
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-05-24 10:19
پیام عزیز
EX520 فرکانس 100 هرتز داره
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-05-24 10:22
جناب فخرایی
ضخامتش کم هست. چون Edge LED هست ضخامتش کمه. اگر زیبایی براتون خیلی مهمه NX720 و HX929 که روی استند آلومینیومی هستند را هم مشاهده کنید. در مورد Smart TV:
همه مدل هایی که نام بردم اسمارت بودن و می تونید باهاشون به اینترنت متصل شوید

در مورد اینکه تلویزیون سه بعدی تصاویر عادی پخش می کند یا خیر: بله تلویزیون های سه بعدی تصاویر دو بعدی را هم خیلی خوب پخش می کنند و به دلیل فرکانس بالا و سرعت بسیار زیادشون می تونن تصاویر دو بعدی را بسیار بهتر از تلویزیون های معمولی نمایش بدند
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-05-24 10:32
هرمان عزیز
مدلی که انتخاب کرده اید 5550 هست که می تونید از لینک زیر مشخصات کاملش را ببینید:
www.samservice.com/products/LED/

در مورد گیرنده دیجیتالش، اگر مانند گیرنده های معمولی باشه فقط باید بهش فرکانس بدی و جست و جو را آغاز کنی . فرکانس هاشو میتونی از این وبلاگ بپرسی:
www.ostaniha.blogfa.com/
پیام
لینک پیام 1390-05-24 14:07
با تشکر از پاسخ شما خانم امینی . ex520 به نظر شما انتخاب مناسبی است ایا local dimming دارد؟ چرا در سایت سونی این اطلاعات کامل نیست ؟اگر لطف کنید اطلا عات بیشتری از این مدل ارسال نمایید ممنون می شوم .
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-05-24 16:52
پیام عزیز

EX520 دارای Local Dimming نیست. اگر همین مقاله را مشاهده کنید اطلاعات بسیار خوبی از Local Dimming و Edge LED بدست میارید.

سونی هم به Local Dimming اشاره کرده ولی به زبان خودش که در ادامه توضیح دادم
با توجه به اطلاعات این سایت و اطلاعات وب سایت سونی:

تلویزیون های زیر Edge LED+ Local Dimming هستند که سونی به اینها میگه Dynamic LED
HX820، HX729، NX720، EX720، Ex821

تلویزیون HX925 یا همون HX929 هم Local dimming + Full LED هست که سونی اسم فناوری Inteligent Peak LED را روی آنها گذاشته

ولی EX521 یا همان EX520 یک ال ای دی معمولی هست
پیام
لینک پیام 1390-05-25 12:07
از لطف و محبت شما در پاسخ گویی به سوالاتم ممنون هستم .متاسفانه اکثر فروشندگان اطلاعات کاملی ندارند و حقوق مشتری در چنین بازاری پایمال می گردد.امکان مقایسه هنگام خرید وجود ندارد .بهرحال باز هم از مطالب مفید سایت شما و پاسخ گویی به سوالات تشکر می کنم.
هرمان
لینک هرمان 1390-05-26 03:49
سلام و تشکر از خانم امینی.
تو جواب سوالم در بالا، شما فرمودید اگه مثل گیرنده دیجیتال های معمولی باشه باید بهش فرکانس داد.سوال من اینجاست که برای مشاهده شبکه ها از فرستنده های دیجیتال کشور باید توی همون قسمت کانال یابی تلویزیون که هم اکنون هشت کانال رو بصورت آنالوگ دریافت کرده ایم به دنبال شبکه های دیجیتال باشیم؟ و یا قبل از کانال یابی, قسمت خاصی برای فعال کردن تیونر دیجیتال می باشد؟
اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید. خیلی خیلی خیلی تشکر می کنم.
رسول
لینک رسول 1390-06-12 11:00
یا سلام

آیا تلویزیون های LED با قابلیت انطباق 100 هرتز برای تماشای تصاویر سریع مثل بازی فوتبال مناسب اند یا نه؟ یعنی مشکلی ندارن؟
کیان
لینک کیان 1390-06-25 01:18
سلام خسته نباشید.ممکنه یه ال ای دی برای دیدن فوتبال معرفی کنین.به نظر من همشون وقتی حرکت سریع می شه تار میشن
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-06-26 11:12
کیان عزیز
اگر هزینه براتون مهم نیست بهتون پیشنهاد می کنم تلویزیون های سه بعدی را امتحان کنید. مطمئنا هنگام مشاهده فوتبال تصاویر تار نخواهند شد
هرچه فرکانس تلویزیون بالاتر باشه هنگام مشاهده تصاویر سریع، تار شدگی کمتری را مشاهده می کنید
amir32
لینک amir32 1390-07-08 01:41
با سلام خدمت دوستان بویِِِِِژه مسعود عزیز
نظرتون در مورد cx520 سونی چیه
از نظر کیفیت
در مقایسه با hx800 وex720
اختلاف کیفیت تصویر فاحشه؟
بین hx800 و ex720 از نظر کیفیت تصویر کدام بهتره؟
faraways
لینک faraways 1390-07-08 17:38
سلام

اگه میشه به این سوال جواب بدید ....

از کجا میشه فهمید ( به جز از روی اسم ) که یه تلویزیون مدل اروپایی هست یا آسیایی ؟؟

ممنون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-07-09 09:17
faraways
فقط از روی مدل نامبر می شه فهمید

amir32

hx800 جز بهترین تلویزیون های سونی است و مشخصات فنی خیلی خوبی داره و سه بعدی هم هست.
ex720 هم خیلی بهتر از CX520

hx800 از نوع Edge LED با local Dimming که سونی Dynamic Edge LED اسمش و گذاشته
ex720 از نوع Edge LED بدون Local Dimming

CX520 یک تلویزیون LCD ولی کیفیت اش هم بد نیست در نهایت باید مراجعه کنید به بازار و کیفیت همه رو از نزدیک ببنید از طرفی این 3 تا مدل اصلا تو یک رنج قیمت نیستند پس نمی توانید با هم دیگه مقایسه اشون کنید.
faraways
لینک faraways 1390-07-09 16:26
منظورت از مدل نامبر اسمشه دیگه ؟؟؟؟؟
سمندر
لینک سمندر 1390-07-10 10:18
منظور شماره مدل هست دیگه. مثلا
مثلا بعضی برند ها آخر اسم محصول M میزنن یعنی مخصوص Middle East و بعضی UN می زنن که مدل هایی هست که وارد ایران نمیشه
ممکنه رو پنل دستگاه ی پشتش نوشته باشه ساخت کجاست. معمولا مدل هایی که داخلل ایران میاد واسه چین و مدل اهای اروپایی واسه مالزی
faraways
لینک faraways 1390-07-10 13:22
تیوی دوست من nx720 هست ... که از بانه خرید خودش میگفت که فروشنده گفته مدل اروپاییه و 100 تومن اضافه گرفته ...

البته روی کارتونش زده که ساخت مالزیه ... ولی مدلش زده nx720 . بعضی ها میگن اگر اروپاییه باید مثلا nx723 باشه ...

حالا بنظرتون ماله کجایه ؟

راستی سایتت خوبه بخصوص مقاله هاش

اگه میشه راجع به تیوی nx720 هم یه مطلب بزارید ...

ممنون ..
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-07-11 10:19
faraways

نمی دانم منظور شما از اسم چی یک مدل هر تلویزیون که معمولا در پشت تلویزیون ذکر می شه و در اون برای هر منطقه یک ساختار خاصی وجود داره که از روی آن می شه فهمید تولید کجاست. البته برای فهمیدن اینکه چه مدل ساخت کجاست هم باید دردسر بکشید چون هر برندی ساختار خودشو داره

توضیح سمندر درسته ممنون از نظر شما

faraways

پشت تلویزیون و یا روی کارتونش علاوه بر nx720 یک پیشوند و پسوند هم ارائه می دهند برخی از تولید کننده ها حتی همین مدل رو هم برای منطقه های مختلف تغییر می دهند ولی سونی فکر نکنم اینجوری باشه
محسن  رحیم
لینک محسن رحیم 1390-07-12 14:37
سلام و وقت بخیر
من برای خرید ال ای دی بین برند سونی و سامسونگ مردد هستم . هزینا ای رو که برای این کار در نظر گرفتم 13000000 ریاله . مهندس جان عوامل زیادی از جمله زیبایی و کیفیت تصویر و عمر مفید ال ای دی برام مهم هستن . به نظر شما بین دو مدل دی 5920 سامسونگ و مدل ای ایکس 520 سونی کدوم بهتره ؟
آیا شما مدل دیگری که بهتر باشه رو مدنظر دارید ؟
خواهش میکنم سریع به منجواب بدین چون عروسیم نزدیکه و باید سریع تصمیم بگیرم
با تشکر
رضا نقش بند
لینک رضا نقش بند 1390-07-12 15:49
اول بهتون تبریک میگم
دوم باید بگم که فکر می کنم منظورتون 5950 سامسونگ هست که شما با نام 5920 می شناسید
//////////.........///////////...........///////////
از نظر امکانات: این دو مدل تقریبا مشابه هستند و امکانات یکسانی مانند قابلیت اتصال به اینترنت، پخش فیلم از طریق usb و ... دارند. بنابراین باید انتخاب رو بذارید روی سلیقه و کیفیت تصویر

به نظر من اگر با پولتون می تونید تلویزیون سامسونگ بزرگتری نسبت به سونی تهیه کنید، سامسونگ بخرید. در واقع منظورم اینه که با وجود امکانات و کیفیت تصویر نسبتا برایر، تلویزیون بزرگتر را بخرید. چون لذت تماشای فیلم در تلویزیون بزرگ تر خیلی بیشتر است

ولی اگر سایز تلویزیون هایی که مورد نظرتون هست برابر هستند، کیفیت ساخت و تصویر سونی EX520 کمی بیشتر است.
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-07-12 16:12
محسن رحیم عزیز

با صحبت های رضا موافق هستم و پیشنهاد می کنم تصویر هر دو تلویزیون رو از نزدیک مشاهده کنید و بعد یکی رو انتخاب کنید هر دو تلویزیون خوبی هستند
محسن رحیم
لینک محسن رحیم 1390-07-13 18:29
با سلام خدمت اقای رضا نقش بند و اقای مهندس

متاسفانه اشتباه تایپی شد و مدل واقعی 5950 هستش و از تذکر شما ممنونم
لازم می دونم به خاطر راهنمایی از شما تشکر کنم .
سئوال دیگه ای که دارم اینه که آیا مدل D5950 فول ال ای دی هستش و سئوال آخر اینکه ال جی اکثر مدل های اسمارت خودش رو با عنوان فول ال ای دی معرفی کرده آیا واقعا همینطوره ؟
شروین
لینک شروین 1390-07-26 17:14
خوب بود ممنون از راهنماییتون امیدوارم همیشه بروز باشید
منصورحسين زاده
لینک منصورحسين زاده 1390-08-03 13:35
باسلام وخسته نباشيد ميخواستم بهترين تنظيم براي ارائه بهترين كيفيت تصويربراي تماشا قيلم وفوتبال درال سي دي ال جي مدل اس ال 800رااگرزحمت نيست ارسال فرماييد وراهنمايي كنيدممنون ميشم
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-08-04 09:11
منصور حسین زاده عزیز
این تنظیمات روی sl800 با پنل اروپا خیلی خوب بوده
امیدوارم رو پنل آسیا هم همینقدر خوب باشه ولی اگر احساس کردید خیلی روشن نیست می تونید نور رو زیاد کنید یا کمی تغییر بدید:
Profile: Expert 1
Backlight: 30
Contrast 80
Brightness 50
Sharpness 50
Colour: 50
Tint: 0
Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction Off
Gamma Medium
Black level Low
Real Cinema On/Off
TruMotion 200 hz Low
Colour gamut Standard
Edge enhancer Off
OPC Off
Colour filter Off
Colour Temperature Warm
RGB
Method: 2 points
Pattern: Outer
• Red contrast: 6
• Green contrast: -7
• Blue contrast: 10
• Red brightness: 2
• Green brightness: -2
• Blue brightness: 5
منصورحسين زاده
لینک منصورحسين زاده 1390-08-05 11:24
باسلام وتشكر ازراهنماييتون ميخواستم ببينم تنظيمات روي درخشان vivaidچطور بايدباشددرضمن درگزينه picture wizardjkzdتنظيم ات بايدبه چه صورتي باشد كه بهترين تصويرودرخشان ترين وباكيفيت ترين تصويرارائه بشه تاروي همه تلويزيونهاي برندهاي ديگر روكم كنه بازهم ممنون لطفاپاسخ سريع باشه
محمد زمانی
لینک محمد زمانی 1390-08-05 20:50
سلام بچه ها .من می خوام LED 40 بگیرم بین سونی EX520 سامسونگ 6960 موندم.به نظرتون کدوم رو بخرم. لطفا راهنماییم کنید ممنون.
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-08-06 11:29
محمد زمانی

لطفا برید بازار و کیفیت هر دو رو از نزدیک مشاهده کنید و بعد انتخاب کنید هر دو تلویزیون های خوبی هستند. شارپ کواترون رو هم از نزدیک مشاهده کنید.

منصور حسین زاده

من تلویزیون سونی ندارم و نمی توانم کمک اتون کنم اگر از نزدیک فرصت کردم و دست آمد خدمتون عرض می کنم
منصورحسين زاده
لینک منصورحسين زاده 1390-08-07 10:32
باسلام وتشكر ازراهنماييتون ميخواستم ببينم تنظيمات روي درخشان vivaidدرال سي دي ال جي اس ال 800چطور بايدباشددرضمن درگزينه picture wizardjkzdتنظيم ات بايدبه چه صورتي باشد كه بهترين تصويرودرخشان ترين وباكيفيت ترين تصويرارائه بشه تاروي همه تلويزيونهاي برندهاي ديگر روكم كنه بازهم ممنون لطفاپاسخ سريع باشه
مرتضي
لینک مرتضي 1390-08-30 11:41
سلام
معايب و محاسن nx720ميخوام
علي اكبر علي‌لو
لینک علي اكبر علي‌لو 1390-09-05 01:33
با سلام
لطفاً در مورد دريافت سيگنال‌هاي ديجيتال با كامپيوتر بيشتر صحبت كنيد
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-09-05 10:21
منصور حسن زاده عزیز
من تنها تنظیمات تصویر را توانستم براتون تهیه کنم ولی در مورد مواردی که فرمودید تلویزیون را در دسترس ندارم که بهتوندر این موراد راهنمایی کنم.

مرتضی عزیز
تلویزیون nx720 ایرادی ندارد. در واقع سئوالتون باید در قالب مقایسه باشه تا من بتونم بگم کدام تلویزیون مزایا و معایبش نسبت به دیگری چیه ولی در کل ایرادی نداره
ما مدل مشابه این تلویزیون یعنی nx700 را بررسی کردیم می تونید در لینک زیر این بررسی را مشاهده کنید:
www.zoomit.ir/.../607-sony-nx700-review-flatpanelshd
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-09-05 10:32
آقای علی لو
در این مورد باید مفصلا یک مقاله درج کنیم و به زودی این کار را انجام یم دیم. ولی به طور مختصر:
برای مشاهده سیگنال دیجیتال در کامپیوتر می تونید از دستگاه های گیرنده دیجیتال USB استفاده کنید. برند های ایکس ویژن ، بلوسنس و ... این دستگاه را دارند. گیرنده های دیجیتال یو اس بی نیاز به سیستم عامل دارند و به کیس متصل می شوند نه به مانیتور یا تلویزیون

به جز یو اس بی ، می تونید کارت تلویزیون هم تهیه کنید

همینطور می تونید تنها یک مانیتور مثل 2794 الجی تهیه کنید که دارای گیرنده دیجیتال داخلی هست و بدون نیاز به روشن کردن سیستم می تونید همه چیز را با اون مشاهده کنید
FSJ
لینک FSJ 1390-09-21 12:11
سلام
1- آيا سوني مدل HX925 داراي قابليت ضبط بر روي USB مي باشد يا نه؟
2- آيا سوني مدل HX925 مي تواند تمامي فرمتهاي فيلمهاي اينترنتي را پخش كند؟ مثلا" فرمتهائي همچون MKV-WMV-AVI-... .
علی اقائی
لینک علی اقائی 1390-10-05 15:13
با سلام من یک تلویزیون شارپ LE 830 چهل اینچ دارم.
لطفا تنظیمات مربوط به این مدل رو واسم بزارید
ممنون میشم.
ali ampr
لینک ali ampr 1390-10-06 23:59
با سلام، اول می خواستم از سایت خوبتون تشکر کنم که به نظر من در بین سایت های فارسی در این زمینه (و حتی به طور کلی) جزء بهترین هاست.
دوم این که می می خواستم لطف کنید و به چند سوال من جواب بدید:

1- در خیلی از سایت های برند های مختلف در قسمت مشخصات بعضی مدل ها برای نوع نمایشگر اونها فقط نوشته شده LED ، یعنی بدون اشاره به نوع full array یا edge بودن اونها در حالی که برای بقیه مدل ها، نوع ال ای دی نوشته شده (نمونه این رو می تونید تو سایت ال جی ببینید)، در این صورت نوع این نمایشگرها چی هست؟ آیا ال ای دی عادی هم داریم؟

3- در خیلی از موارد در سایت شرکت ها اشاره به local dimming و یا حتی نوع ال ای دی مدل ها نشده، از کجا میشه از نوع اونها اطلاع پیدا کرد؟

2- با توجه به مقاله شما بین دو ویژگی local dimming و full array بودن کدام تاثیر بیشتری در کیفیت تصویر دارد و کدام در الویت قرار می گیرد؟
و آیا اصلا این دو ویژگی نمایشگرهای LED واقعا تاثیر محسوسی در کیفیت تصویر در مقایسه با LCD های عادی دارند (با تئجه به قیمت بیشتر) یا خیر؟

با تشکر
shayan310
1 0
لینک shayan310 1390-10-09 16:11
سلام. اول از همه یه خسته نباشید عرض کنم بابت سایت مفیدتون. واقعا خسته نباشید... .
دنبال LED TV می گشتم تو نت یه سرچ کردم اما گیج تر شدم!!! هرچی بیشتر می خونم انتخاب سخت تر می شه برام. ازتون خواهش می کنم منو راهنمایی کنید... .
دنبال یه LED می گردم که دور و ور 40 اینچ باشه (یا یه کم اینور اونورتر!) و Full LED باشه نه edge (چون اونجوری که من فهمیدم full led بهتر از edge هستش...) local dimming هم باس داشته باشه. هممم...ترجیحا برند sony یا samaung باشه. wireless هم داشته باشه که دیگه چه بهتر. قیمت هم خیلی مهمه! 1 تا 1.5 میلیون... .
ممنون می شم چندتا مدل با قیمتاشون رو بهم معرفی کنید... .
خواهشا اگه می شه به ای میلم جواب بدین:
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-10 08:57
ali ampr عزیز

1. این موردی که فرمودید متاسفانه وجود داره، اکثر lLED ها از نوع Edge LED و بدون Local Dimming هستند ولی هر مدلی رو که خواستید باید تو اینترنت بگردید و سایت های معتبری که بررسی کردند این اطلاعات را منتشر می کنند.
2. Local Dimming می توانه روی Full Array و Edge LED باشد یعنی جدا از یکی از این دو نیست مقاله رو یک بار دیگه با دقت مطالعه بفرمایید

تاثیر واقعا محسوسی داره

shayan310 عزیز

اول از همه که ایمیلتون تو پست نزاردد چون در دسترس همه قرار می گیره و اینکه ما پاسخ رو ایمیل نمی کنیم.
دوم اینکه اینهایی که معمولا تلویزیون های Full Array + Local Dimming رو سایز های 46 به بالا هستند و به همین دلیل قیمت ش بالاتر از بازه قیمتی که شما تقاضا کردید هست
shayan310
لینک shayan310 1390-10-10 10:43
مرسی! D:
ali ampr
1 0
لینک ali ampr 1390-10-15 12:24
آقای مسعود نژاد عزیز،

1- خیلی ممنون از پاسختون. من هم متوجه هستم که این دو فناوری می توانند به طور جدا گانه بر روی یک نمایشگر وجود داشته باشند یا نه، ولی منظور من این بود که اگر بخواهیم به طور جداگانه full led – edge led و local dimming را بررسی کنیم کدام تاثیر بیشتری بر روی کیفیت نمایشگر دارند؟ (که البته تا حدودی در مقاله به اون اشاره شده بود)
2- با توجه به اینکه در مقاله گفتید که مثلا یک edge led یا full ledبدون local dimming تفاوت چندانی با lcd یا عادی نداره آیا خرید ال ای دی های فوق با توجه به قیمت بالاتر توجیه دارد و کیفیت بهتری را نسبت به ال سی دی ها ارائه می دهد؟
3- من قصد خرید یک تلویزیون حدود 40 تا 42 اینچ و قیمت حدود 1.5 میلیون رو دارم، واقها ممنون می شم اگه پیشنهادتون رو درباره مدل های موجود در بازار ایران در این محدوده بگید، آیا تلویزیونی با امکان full led – local dimming در این رده وجود داره؟ و اگر نداره بهتر نیست یک lcd عادی بخرم؟ نظر شما چیه؟

مجددا از راهنمایی و زحماتتون ممنونم
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-15 14:39
2. به نظر شخص من خیر

3. اگر دنبال کیفیت مطلوب هستی و روی LED هم تمایل دارید Full LED Local Dimming بهترین ترکیبه
ali ampr
لینک ali ampr 1390-10-16 12:29
می بخشید که من هی سوال می کنم! میشه مدل های با این دو ویژگی رو تو بازار نام ببرید؟

مرسی
علي اميري
لینک علي اميري 1390-10-20 14:07
كيفيت تصوير تلويزيون شارپ خيلي خوبه ولي مشكلي كه هست اينه كه ماديران كه وارد كننده انحصاري شارپ هست مدلهاي قديمي و از رده خارج شارپ رو مونتاژ يا وارد ميكنه و متاسفانه به قيمت تلويزيونهاي جديد شارپ ميفروشه براي سود بيشتر وگرنه اگر مدلهاي به روز شارپ وارد بشه هم از نظر كيفيت و هم امكانات خيلي عالي هست
nima saba
لینک nima saba 1390-10-21 12:31
با سلام
من پس از بررسی به سه مدل(متناسب با بودجه‌ای که در نظر داشتم) رسیدم. ال جی مدل LW5700 و سونی مدل EX720 و سامسونگ مدل D6920 ، هر سه ویژیگی و مشخصات فنی نسبتا مشابهی دارند. ال جی قیمت بالاتری دارد(و مشخص نیست که هدیه هم دارد یا نه) سونی 200 هزار تومان ارزان‌تر است و سامسونگ با کسر هزینه هدیه (سینمای خانگی) 400 هزار تومان از مدل ال جی ارزانتر است. ممنون می شوم اگر در انتخاب بین این سه مدل راهنمایی بفرمایید.
بهار ملازم خوش ایدر
1 0
لینک بهار ملازم خوش ایدر 1390-10-21 23:35
با سلام لطفاً در رابطه با مدل سامسونگ UA46B7000WR
بهترین تنظیم ممکن را بفرمایید
sina
لینک sina 1390-10-24 09:19
با سلام وخسته نباشید خدمت مدیر خوب سایت
چندوقتی هست که دنبال ال ای دی 3دی که از هر نظر کامل باشه هستم،ال ایدی65100 ال جی وd8000سامسونگ وnx720سونی مد نظرم هست
1- کدوم مدل بهتریا کامل تر هست
2- کدام مدلfull ledو full3d هستش
3- با مبلغ 2600000که من دارم هزینه می کنم تلویزیون 46یا 47 چه مدلی رو غیر از مدل هایی که گفتم توصیه می کنید
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-10-24 10:24
ali ampr:
تلویزیون های hx929 سونی و همچنین lw9800 الجی از این مدل ها هستند. تعداد تلویزیون های در این نوع محدود هستند

علی امیری عزیز
باید بگم باهاتون مخالفم. مادیران الان یکی از آخرین مدل های شارپ که در بازار هست را وارد کرده با نام le8300 که سه بعدی و از نوع چهار رنگه. کلا سیاست شارپ با سامسونگ و الجی فرق داره و تنوع مدلی زیادی نداره. ضمنا قیمت تلویزیون های شارپی که مادیران عرضه می کنه با قیمت تلویزیون های شارپ موجود در بانه برابره. این یعنی قیمتا خیلی مناسبه
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-10-24 10:27
نیمای عزیز
وقتی سه تلویزیون با کیفیت را انتخاب کردید دیگگه نمیشه گفت که کدوم رو بخرم بهتره. من خودم شخصا به برند های ژاپنی اعتقاد بیشتری دارم و تو این سه مدل ابتدا ex720 سپس سری lw5700 و نهایتا 6960 سامسونگ را می پسندم. به نظرم ex720 کیفیت پنل بهتری داره، lw5700 کیفیت تصویرش از 6960 بهتره. من رنگ های اشباع شده 6960 را دوست ندارم ولی شاید شما بیشتر بپسندید. از نظظر کیفیت کلی هر سه مدل خوبن
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-10-24 10:40
sina عزیز
به نظرم d8000 در این سه مدل جدید تر است
بعد از آن nx720 و 6500
هیچ کدام full led نیستند
برای 2600 بهتون شارپ مدل le8300 رو هم بررسی کنید . سه بعدی و کیفیتش خوبه
sina
لینک sina 1390-10-25 09:24
3ی sony که گفتم بالای صفحه پرش تصویر به راحتی دیده می شد وگرنه حتما این مدل رو انتخاب می کردم در ضمن سونی الان دیگه بیشتر توی مالزی ساخته میشه
ولی دو مدل دیگه رو زیاد شناخت ندارم 65100 ال جی کنتراستش 9000000 هست اما اطلاعات فنی دربارش ندارم
اگر دوستان مدل ها رو می شناسند از راهنماییشون ممنون می شم.
علی محمد
لینک علی محمد 1390-10-26 22:44
سلام .
می خواستم یک ال ای دی بخرم که قیمت آن زیر 1500000تومان باشد . چه مارکی پیشنهاد می کنید .
yeksadodah
لینک yeksadodah 1390-10-29 10:32
سلام
همگی خسته نباشید
دوستان چند مدل full led معرفی کنند.ضمنا من به دنبال بهترین کیفیت تصویر هستم مصرف برق و قیمت و چیزهای دیگه مهم نیست بفرمایید کدام مدلها بهترین کیفیت تصویر واضح ارائه میکنند؟
تشکر
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-11-01 15:52
جناب علی محمد
نفرمودین چند اینچ میخواید. با قیمت زیر 1500 بهتون سری C سامسونگ و مدل های c6000 و C7000 رو پیشنهاد می کنم

yeksadodah عزیز
برای مدل Full LED اگر قیمت برایتون مهم نیست HX929 سونی بهترین تلویزیون LED بازار هست با قیمت خیلی بالا
amir
لینک amir 1390-11-03 00:30
با سلام و تشکر از راهنماییهاتون
من چند تا سوال دارم برای خرید ال ای دی 46 سه بعدی راستش بین سونی وشارپ موندم
1-شارپ مونتاژ ایران با مالزی فرق داره یا نه ؟
2-فرق بین سونی nx710 nx720 جز پایه فلزی 710 چیه و اگر فقط پایه فلزی هست با nx720 باex720 چه فرقی داره
3- در نهایت بین شارپ سه بعدی و nx720 و ex720 کدوم مقرون به صرفه و بهتره از لحاظ تصویر و قطعات و خرابی کمتر وسونی مونتاژ کجاست خودتون تو این رنج قیمت کدومو میپسندید با دلیل لطفاً پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
amir
لینک amir 1390-11-05 12:13
سلام
راستی پاناسونیک هم ال ای دی داره و اصلا خوب هست یا همون پلاسماها رو داره واصلا پاناسونیک رو توصیه میکنید پلاسما یا ال ای دی
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-11-05 22:31
امیر عزیز
پنل های مونتاژ ایران هم ژاپنه
NX720 صفحه نمایش gorilla glass داره و قابلیت اتصال به اینرتنت داره ولی ex720 ایرنتنت بی سیمش wifi-ready هست یعنی نیاز به ابزار جانبی برای اتصال به نت داره
بین این مدل ها من شارپ را از همه بیشتر پی پشندم چون پنلش اصل ژاپنه و مانور تبلیغاتیش هم همیشه همینه و واقعا کیفیت تصویرش بهتر از است

اگر چلاسما هم تو انتخاباتون هست و خوشتون میاد من پلاسمای vt25 و vt30 پاناسونیک را بهتون پیشنهاد می کنم کیفیتش فوق العادست البته تو سایز بالا خودش رو خوب نشون می ده (46 اینچ به بالا)
fatemeh
لینک fatemeh 1390-11-06 11:21
سلام ببخشید میشه یکی از مدل های LED رو که قیمتش زیره یک میلیون و پانصد هزار تومان باشه و کیفیت تصویر بالایی داشته باشه(full led) و همچنین قابليت هاي TV و امکانات بالایی داشته باشه به من معرفی کنید برای خرید.
(منتظر پاسخ خیلی فوری شما هستم)
sina
لینک sina 1390-11-09 21:13
با سلام
از آقای یوسف نژادوجناب امینی درخواست می کنم منو راهنمایی کنید
1 ماهی هست که در مورد تلویزیون 3 دی با local domin دارم تحقیق می کنم که بعداز خرید پشیمون نشم
توی ال جی 9500رو دیدم ، سامسونگ 8880رو ،سونی امروز 925 رو دربارش خوندم.بدجوری گیر کردم لطفا مقایسه کنید این مدل ها رو تا بهتر نتیجه بگیرم.
در حدود2600 هزینه می کنم راهنمایی کنید.
اگر3در با کیفیت تر رو می شناسید معرفی کنیn
اگر فوری معرفی کنید ممنون می شم
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-11-09 22:18
سینا جان قیمت اینهایی که گفتید رو هم دارید؟

کیفیت هر سه رو از نزدیک دیدی؟
hamid
لینک hamid 1390-11-11 19:59
باسلام
جناب مهندس بعد از مدتی تحقیق خیلی گیج شدم و انتخاب برایم سخت شده به چند مدل رسیدم سایز 46 و 47 اینچ بین 2 بعدی و 3 بعدی نمیتونم انتخاب برتر را انجام بدم یکی میگه 3 بعدی چشم را خسته میکنه و دیگری میگه اگر نخری درآینده پشیمون میشی ؟ اول بفرمائید کدام درست است ؟ فقط برام شفافیت و وضوح تصویر مهم است که فول ال ای دی با لوکال دریم باشه ؟ برند شارپ 830 و الجی 5700 ال دبلیو و سامسونگ 6960 دی و سونی 800 اچ ایکس و 720 ای ایکس را کاملا خواندم و همین مدلها 2 بعدی هم دارد مثل شارپ 820 یا سامسونگ 5950 دی یا ال جی 5600 یا سونی 700 ای ایکس. در این انتخاب ها با توجه به شفافیت تصویر اولویت بدهید تا بنده خرید خود را انجام دهم. ضمنا میخوام دیجیتال داخلی هم داشته باشه و سایر امکانات روز مورد نیاز. درآخر چون سامسونگ سری D امسال اضافه شده که کنتراست های 7 و 8 و9 میلیونی نوشتند آیا در شفافیت آن هم تغییر محسوسی انجام شده یا فقط تبلیغاته ؟ در آخر دوستی در بانه دارم که میتونه تلویزیون اصلی برام بخره که البته قیمتش چندان فرقی با این بازار دلار با تهران نداره . پیشنهاد شما چیه ؟ با تشکر فراوان لطفا یک پاسخ جامع بدهید چون سریعا باید خرید کنم
hamid
لینک hamid 1390-11-11 20:11
باسلام
جناب مهندس بعد از مدتی تحقیق خیلی گیج شدم و انتخاب برایم سخت شده به چند مدل رسیدم سایز 46 و 47 اینچ بین 2 بعدی و 3 بعدی نمیتونم انتخاب برتر را انجام بدم یکی میگه 3 بعدی چشم را خسته میکنه و دیگری میگه اگر نخری درآینده پشیمون میشی ؟ اول بفرمائید کدام درست است ؟ فقط برام شفافیت و وضوح تصویر مهم است که فول ال ای دی با لوکال دریم باشه ؟ برند شارپ 830 و الجی 5700 ال دبلیو و سامسونگ 6960 دی و سونی 800 اچ ایکس و 720 ای ایکس را کاملا خواندم و همین مدلها 2 بعدی هم دارد مثل شارپ 820 یا سامسونگ 5950 دی یا ال جی 5600 یا سونی 700 ای ایکس. در این انتخاب ها با توجه به شفافیت تصویر اولویت بدهید تا بنده خرید خود را انجام دهم. ضمنا میخوام دیجیتال داخلی هم داشته باشه و سایر امکانات روز مورد نیاز. درآخر چون سامسونگ سری D امسال اضافه شده که کنتراست های 7 و 8 و9 میلیونی نوشتند آیا در شفافیت آن هم تغییر محسوسی انجام شده یا فقط تبلیغاته ؟ در آخر دوستی در بانه دارم که میتونه تلویزیون اصلی برام بخره که البته قیمتش چندان فرقی با این بازار دلار با تهران نداره . پیشنهاد شما چیه ؟ با تشکر فراوان لطفا یک پاسخ جامع بدهید چون سریعا باید خرید کنم
hamid
لینک hamid 1390-11-11 23:54
باسلام
جناب مهندس بعد از مدتی تحقیق خیلی گیج شدم و انتخاب برایم سخت شده به چند مدل رسیدم سایز 46 و 47 اینچ بین 2 بعدی و 3 بعدی نمیتونم انتخاب برتر را انجام بدم یکی میگه 3 بعدی چشم را خسته میکنه و دیگری میگه اگر نخری درآینده پشیمون میشی ؟ اول بفرمائید کدام درست است ؟ فقط برام شفافیت و وضوح تصویر مهم است که فول ال ای دی با لوکال دریم باشه ؟ برند شارپ 830 و الجی 5700 ال دبلیو و سامسونگ 6960 دی و سونی 800 اچ ایکس و 720 ای ایکس را کاملا خواندم و همین مدلها 2 بعدی هم دارد مثل شارپ 820 یا سامسونگ 5950 دی یا ال جی 5600 یا سونی 700 ای ایکس. در این انتخاب ها با توجه به شفافیت تصویر اولویت بدهید تا بنده خرید خود را انجام دهم. ضمنا میخوام دیجیتال داخلی هم داشته باشه و سایر امکانات روز مورد نیاز. درآخر چون سامسونگ سری D امسال اضافه شده که کنتراست های 7 و 8 و9 میلیونی نوشتند آیا در شفافیت آن هم تغییر محسوسی انجام شده یا فقط تبلیغاته ؟ در آخر دوستی در بانه دارم که میتونه تلویزیون اصلی برام بخره که البته قیمتش چندان فرقی با این بازار دلار با تهران نداره . پیشنهاد شما چیه ؟ با تشکر فراوان لطفا یک پاسخ جامع بدهید چون سریعا باید خرید کنم
hamid
لینک hamid 1390-11-12 02:19
سلام مجدد
اول خیلی عذر میخوام که مطلب من 3 بار چاپ شد دکمه ارائه نظر را میزدم پیام میداد ایمیل شما در حال کار است بهمین دلیل دوباره سعی میکردم برای حذف تکرار هم بلد نبودم راهنمائی کنید که تکرار اشتباه نکنم. ضمنا امشب با یک فروشنده صحبت میکردم پیشنهاد میداد اگر روی وضوح تصویر حساسیت دارید ال جی نانو 9500 ال ایکس بخرم 480 هرتز قیمت.100 2 میلیون بدون هدیه و میگفت وضوح تصویرش عالیه فقط 3 بعدی نداره وقتی گفتم 3 بعدی اگر بخوام چطور پیشنهاد 5700 ال ایکس 47 اینچ را داد که 200 هرتز قیمت 2.300 میلیون بدون هدیه حالا آقای مهندس با این حساب پیشنهاد شما با توجه به پست قبل ام و این مطلب چیه ؟ ضمنا تصویر 100 و 200 و 480 هرتز یعنی چی آیا هرچه بالاتر بره وضوح تصویر بهتر میشه کلا به چه کار میاد و ال جی نانو چه مزایائی یا معایبی داره ؟ تشکر میکنم از راهنمائیتون
سیدمهدی موسوی
لینک سیدمهدی موسوی 1390-11-27 16:51
من هم هفته گذشته برای خرید یک دستگاه تلویزیون پس از ماهها تحقیق به خیابان جمهوری مراجعه نمودم مدلهای مد نظر من 40 اینچ سونی EX720 و sharp le 700 m بود متاسفانه رفتار فروشندگان سونی ظرف 2 دو روز زمین تا آسمان فرق کرده بود روز سه شنبه که نوسان دلار رو به کاهش بود این مدل سونی را به قیمت 1485000 تومان عرضه می کردند دقیقا فردا شب که من همراه پول مراجعه نمودم و دلار کمی بالا رفت قیمت 200 هزارتومان ناقابل افزایش یافته بود بله درست خواندید 200 هزارتومان اما تلویزیون شارپ همچنان به قیمت فروش 1530000 تومان قابل ابتیاع بود نهایتا ما ضمن مقایسه متاسفانه سونی را به قیمت 1730000 ریال خریداری کردیم که پس روشن شدن و تنظیمات کامل متاسفانه اصلا کیفیت شارپ رو نداشت گیرنده دیجیتال آن هم شدیدا دچار فریز شدن تصویر و مکث طولانی و صدای ناهنجار می شود لذا مجبور شدیم گیرنده جداگانه ایکس ویژن را به آن وصل کنیم که تصاویر در بهترین تنظیمات توصیه شده هم قابل قیاس با شارپ نیست خصوصا اگر زیر نویس داشته باشد تصاویر زیر نویس در نزدیکی قاب و چهار گوش کشیده و دارای اعوجاج اعصاب خردکنی است لذا به دوستان توصیه می کنم هر مارکی که خریدند این مدل سونی را به هیچ عنوان نخرند که من از خرید خودم پشیمان شده ام و نهایتا این دستگاه را به ضرر و به فروش اقساط به برادرم که ماهواره دارد فروختم چون ایشان شدیدا" به کالای ژاپنی هرچند در چین هم مونتاژ شده باشد اعتقاد دارد.
حالا فهمیدم که کالای اصل ژاپن چقدر با کالای چینی فرق میکند.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-11-29 08:56
حمید عزیز

اگر قیمت براتون مهم نیست خرید تلویزیون سه بعدی می تونه کیفیت بهتری در اختیارتون بذاره. چون فرکانس بالاتری داره . تلویوین های سه بعدی تصاویر دو بعدی را هم با کیفیت بهتری نمایش می دهند
در مورد مدل : دو مدل از اینهایی که فرمودید کره ای هستند و دو مدل ژاپنی
به نظر من سری HX سونی , سری کواترون سه بعدی شارپ بهترین گزینه ها هستند در انتخابتون (کلا این دو مدل عالی هستن)
اگر تلویزیون پلاسما هه مد نظرتونه بهتره VT30 یا VT20 پاناسونیک رو هم یه نگان بکنید که کیفیت تصویر عالی داره ولی اگر قصد خرید ال ای دی دارید همین دو مدلی که فرمودید و بنده هم اشاره کردم انتخاب های عالی هست و گیرنده داخلی هم دارند

بد نیست نظر آقای مهدی موسوی که بالای نظر من هست رو هم مطالعه بفرمایید
ایمان. ر.
لینک ایمان. ر. 1390-12-10 19:53
سلام. ممنون از مطالب خوبتون.
من با توجه به بودجه ای که داشتم یه ال ای دی الجی مدل LV37100 خریدم. اگه نکته ای راجع به این تلویزیون هست ممنون میشم بهم بگید. در ضمن اگه ممکنه تنظیماتش رو هم بذارین.
Mr  Hamid  Morady
3 0
لینک Mr Hamid Morady 1390-12-15 22:59
به نام خدا
با سلام خدمت همه ی دوستان و نویسندگان عزیز .
نکاتی برای من مبهم بود لطفا راهنمایی نمایید .
پیشاپیش از نویسنده محترم و دیگر عزیزانی که به راهنمایی ومشاوره پرداختند تشکر مینمایم و برای شما آرزوی موفقیت دارم .
1 - آیا جنس سلول های ال ای دی همانند ال سی دی کریستال مایع میباشد ؟
2 - نشتی نور در کدام دسته کمتر میباشد ال سی دی . پلاسما . ال ای دی ؟
و سئوال آخرم در مورد تلویزیون سه بعدی ال جی LW57000 سایز 47 اینچ میباشد : پنل FPR چه معنایی میدهد و آیا این ال ای دی دارای لوکال دایمینگ و فول ال ای دی میباشد ؟
اگر توضیحات بیشتری بدهید واقعا ممنون میشوم چون قصد خرید این سه بعدی را دارم .
با تشکر
عارفه امینی
3 0
لینک عارفه امینی 1390-12-16 09:30
1- تفاوت ال سی دی و ال ای دی تنها در نوع نور دهی است
2- بستگی به نوع تلویزیون داره. مثلا در تکنولوژی نانو الجی، نشتی نور بسیار کم است. در کل نشتی نور درFull LED های Local Dime نسبت به LED ها و LCD های معمولی کمتر است. در پلاسما هم (خصوصا مدل های جدید) نشتی نور تقریبا نداریم یا خیلی کم هستن
3-FRP یعنی سه بعدی passive که مخصوص الجی هست. یعنی همون عینک های سه بعدی سبک -
4- این مدل local dim است
5- سه بعدیه خوبیه. قیمت نسبتا مناسبی هم نسبت به رقیبان داره (البت الان دیگه دلار گرون شده و قیمت رفته بالا)
ولی در کل مدل خوبیه مبارکتون باشه
Mr Hamid Morady
3 0
لینک Mr Hamid Morady 1390-12-16 20:12
با سلام مجدد و خسته نباشی خدمت همه ی شما دوستان زحمتکش.
از اینکه به سئوالات من پاسخ دادین تشکر مینمایم .
این مدل تی وی را خریداری نمودم بهمراه سینما خانگی آریانا .
در کل از این انتخاب . هم شخص خودم و هم خانواده ام راضی هستن :
چه از لحاظ طراحی و دیزاین ظاهری و چه از لحاظ کیفیت تصویر و کاربردهای امکانات ...
باید ببینم در دراز مدت چگونه آزمایشش را پس خواهد داد ؟
اگر نقطه ضعف و ایرادی مشاهده کردم حتما اطلاع میدهم .
با تشکر
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1391-01-20 09:12
مبه نقل از Mr Hamid Morady:
با سلام مجدد و خسته نباشی خدمت همه ی شما دوستان زحمتکش.
از اینکه به سئوالات من پاسخ دادین تشکر مینمایم .
این مدل تی وی را خریداری نمودم بهمراه سینما خانگی آریانا .
در کل از این انتخاب . هم شخص خودم و هم خانواده ام راضی هستن :
چه از لحاظ طراحی و دیزاین ظاهری و چه از لحاظ کیفیت تصویر و کاربردهای امکانات ...
باید ببینم در دراز مدت چگونه آزمایشش را پس خواهد داد ؟
اگر نقطه ضعف و ایرادی مشاهده کردم حتما اطلاع میدهم .
با تشکر

مبارکتون باشه
اگر ایرادی دیدید به ما هم اطلاع بدید
hamid  morady
2 0
لینک hamid morady 1391-01-29 00:01
به نقل از عارفه امینی:
مبه نقل از Mr Hamid Morady:
با
این مدل تی وی را خریداری نمودم بهمراه سینما خانگی آریانا .
چه از لحاظ طراحی و دیزاین ظاهری و چه از لحاظ کیفیت تصویر و کاربردهای امکانات ...
باید ببینم در دراز مدت چگونه آزمایشش را پس خواهد داد ؟
اگر نقطه ضعف و ایرادی مشاهده کردم حتما اطلاع میدهم .

مبارکتون باشه
اگر ایرادی دیدید به ما هم اطلاع بدید


با سلام وخسته نباشی خدمت همه ی دوستان . چند نکته در مورد خرید اخیرم داشتم رو بیان میکنم : سینما خانگی ساخت اندونزی بوده و فقط مختص ایران طراحی شده 4 کاناله میباشددیسکت vcd را اجرا نمیکند بلندگوهای جلو و ساب وایرلس هست و بر خلاف دیگر سینما خانگیهای دیگر سه وجهی میباشداما هرکدام جداگانه سیم برق دارند بلندگوهای عقب مشترکا وایرلس میباشد خروجی و ورودی دیسک کشویی است مانند دستگاههای قدیمی ما نقطه ضعف آن در مورد اینترنت آن است بصورت اختیاری به شبکه های اینترنتی دسترسی نداریم و فقط چند آیتم غیر جذاب مانند سایت هوا شناسی و سایت گلد ایران و .. موجود میباشد .
باتشکر
Mr Hamid Morady
5 0
لینک Mr Hamid Morady 1390-12-16 20:20
در ضمن اگر هرگونه سئوال در مورد خودروهای گازسوز داشتین اینجانب با کمال میل در اختیارتان قرار میدهم .sat.se.tc/.../
ایمان. ر.
لینک ایمان. ر. 1390-12-17 01:50
همونطور که گفتم و کسی هم به نوشتۀ ما اهمیتی نداد من یه LG LV37100 خریدم. نکته ای که خیلی برای من جالب بوده که البته بعد از خریدن این تلویزیون عزیز بهش برخوردم اینه که در سایت جهانی LG و همچنین در دفترچۀ همراه با خود دستگاه هیچ نشانی از مدلی به نام LV37100 نیست بلکه همواره از مدلی به نام LV3700 نام برده می شه که این مدل هم بنا به مشخصات ارائه شده در سایت انگلیسی LG کنتراستش 1 به 2 میلیون هست ولی در سایت گلدیران و در بروشورهای تبلیغاتی LG در وطن عزیز ما مدلی هست با نام LV37100 که کنتراستش 1 به 4 میلیون اعلام میشه. از طرف دیگه قابلیت انطباق تصویر این مدل عزیز 50 هرتز هست که کمی اذیت می کنه. البته با تسامح زیادی گفتم که کمی اذیت می کنه. آیا این قابلیت انطباق تصویر مربوط به قطعۀ خاصی از تلویزیون هست که میشه اون رو تعویض کرد و قابلیت انطباق تصویرش رو به 100 هرتز رسوند؟ چون کار دیگه از کار گذشته و ما تلویزیون رو خریدیم و دیگه نمی توتیم تعویضش کنیم یا اگه بشه هم با دنگ و فنگ و افت قیمت و هزار تا گرفتاری دیگه همراه خواهد بود.
خیلی سپاسگزار خواهم شد اگه بهم جواب بدید.
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1391-01-20 09:38
به نقل از ایمان. ر.:
همونطور که گفتم و کسی هم به نوشتۀ ما اهمیتی نداد من یه LG LV37100 خریدم. نکته ای که خیلی برای من جالب بوده که البته بعد از خریدن این تلویزیون عزیز بهش برخوردم اینه که در سایت جهانی LG و همچنین در دفترچۀ همراه با خود دستگاه هیچ نشانی از مدلی به نام LV37100 نیست بلکه همواره از مدلی به نام LV3700 نام برده می شه که این مدل هم بنا به مشخصات ارائه شده در سایت انگلیسی LG کنتراستش 1 به 2 میلیون هست ولی در سایت گلدیران و در بروشورهای تبلیغاتی LG در وطن عزیز ما مدلی هست با نام LV37100 که کنتراستش 1 به 4 میلیون اعلام میشه. از طرف دیگه قابلیت انطباق تصویر این مدل عزیز 50 هرتز هست که کمی اذیت می کنه. البته با تسامح زیادی گفتم که کمی اذیت می کنه. آیا این قابلیت انطباق تصویر مربوط به قطعۀ خاصی از تلویزیون هست که میشه اون رو تعویض کرد و قابلیت انطباق تصویرش رو به 100 هرتز رسوند؟ چون کار دیگه از کار گذشته و ما تلویزیون رو خریدیم و دیگه نمی توتیم تعویضش کنیم یا اگه بشه هم با دنگ و فنگ و افت قیمت و هزار تا گرفتاری دیگه همراه خواهد بود.
خیلی سپاسگزار خواهم شد اگه بهم جواب بدید.

ایمان عزیز
یه مقدار دیگه صبر می کردید ما می رسیدیم خدمتتون :-)
یه مقدار مدلی که تهیه کردید قدیمی هست ولی اینکه شماره مدل عوض میشه یه چیز طبیعیه
همه شرکتا مدل هایی که وارد می کنن را شماره مدلشو عوض میکنن
در مورد تعویض قطعه: همچین چیزی من ندیدم و نشدنیدم که کسی انجام بده.
ضمنا قابلیت انطباق دستگاهتون 60 هرتزه نه 50

60 هرتز هم در مشاهده تصاویر دو بعدی که خیلی سریع باشن شاید محسوس باشه ولی در کل اگر فاصلتون رو از تلویزیون رعایت کنید خیلی محسوس نخواهد بود.
فکر کنم زیادی دارید حساسیت به خرج می دید تلویزوین های ال سی دی 1-2 سال پیش همه همینطوری بودن و هیچ اذیتی هم ندارن برای چشم
رامین 2
لینک رامین 2 1391-01-17 18:23
سلام دوستان
از سایت خیلییی خوب و آموزندتون خیلی تشکر می کنم.
راستش من تلویزیون سامسونگ سری 7 مدل 46d7770 دیدم و خیلی ازش خوشم اومد. با سینما و پخش کننده سه بعدی و یک میز سیصد تومنی حدودا میشه 4 میلیون تومان. می خواستم ببینم کسی این مدل رو میشناسه؟ یا با این قیمت سونی بگیرم بهتره. ممنون میشم منو راهنمایی کنید هرچی میدونید.
و باز هم ممنون از سایت خیلییی عالیتون. عادتم شده هر روز چند بار سر میزنم بهش ;-)
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1391-01-20 09:42
رامین جان
مدل خوب هست ف. فقط به نقل از رامین 2:
سلام دوستان
از سایت خیلییی خوب و آموزندتون خیلی تشکر می کنم.
راستش من تلویزیون سامسونگ سری 7 مدل 46d7770 دیدم و خیلی ازش خوشم اومد. با سینما و پخش کننده سه بعدی و یک میز سیصد تومنی حدودا میشه 4 میلیون تومان. می خواستم ببینم کسی این مدل رو میشناسه؟ یا با این قیمت سونی بگیرم بهتره. ممنون میشم منو راهنمایی کنید هرچی میدونید.
و باز هم ممنون از سایت خیلییی عالیتون. عادتم شده هر روز چند بار سر میزنم بهش ;-)


رامین جان
مدل خوبیه
البته با این هزینه می تونی رو مدل های ژاپنی مثل شارپ و سونی هم یه نگاهی بندازی
مثلا 46 اینچ le8300
یا سری hx سونی مثل hx800 و hx900 (البته این سری یه مقدار قیمتش زیادی بالاست)

به نظرم این دو مدل رو بررسی کن
رامین 2
لینک رامین 2 1391-01-21 11:50
مرسی عارفه از جوابت اما یکم دیر شد :sad:
همون سری 7 که گفتم رو خریدم. امیدوارم به اون هایی که شما معرفی کردی برسه و ضرر نکرده باشم! :sad:
البته تا الان که راضیم ازش
hamid 120
لینک hamid 120 1391-01-29 10:44
سلام من میخواستم led 3d 46 ex720 sony بخرم نمایندگی میگه 2700 ولی از یه شرکت که میگه وارداتیه 1950 با گارانتی بدون گارانتی 1850 همشون میگن مالزیه کی راست میگه تفاوت قیمت چرا اینقدر گارانتی به اسم ایرانیان بدرد میخوره اصلا led بدون گارانتی بدرد میخوره مرسی
aminamz
لینک aminamz 1391-02-09 13:45
سلام
بين دو مدل sharp le 8300x و sony nx720 گير كردم.لطفا كمك كنيد.(فوري)
بعد اينكه از جايي ميدم بيارن كه مطمئنه اما گارانتي نداره و اختلاف قيمت بالايي داره با گارانتي دار.بعد اينكه ژاپني بودن پنل هم مهمه واسم.40 يا 42 اينچ باشه و تا 2 ميليون تومان تقريبا.اگر هم مدل با كيفيت تري سراغ داريد كمك كنيد.نمي خوام پشيمون شم.ممنون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-02-10 09:07
aminamz عزیز

برید از نزدیک کیفیت و ظاهر هر دو رو ببینید و بعد انتخاب کنید هر دو تلویزیون خوبی هستند من به شخصه شارپ و ترجیح می دم ولی nx720 هم انتخاب خوبی است ;-)
aminamz
لینک aminamz 1391-02-13 23:49
به نقل از مسعود یوسف نژاد:
aminamz عزیز

برید از نزدیک کیفیت و ظاهر هر دو رو ببینید و بعد انتخاب کنید هر دو تلویزیون خوبی هستند من به شخصه شارپ و ترجیح می دم ولی nx720 هم انتخاب خوبی است ;-)

ممنون داداش گل.حقيقتش من خودمم نظرم رو شارپ هست
aminamz
لینک aminamz 1391-02-25 15:59
دوست گل يه لطفي كن يه مدل معرفي كن.گير كردم بدجوري.اول اينكه پلاسما vt30 بهتره يا كواترون شارپ يا sony
ميخوام اينجور كه شما گفتين ادج وسطش كم نورتر هست و فول اچ دي بهتره.يه مدل معرفي كن.خيلي تفاوت دارن اين ادج و فول اچ دي؟ممنون ميشم
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-02-25 16:54
aminamz عزیز

کواترون LED-backlit LCD و VT30 پلاسماست که هر کدام خوبی های خودشون رو دارند کواترون کیفیت خیلی خوبی داره اگر LCD می خواهید گزینه مناسبی ولی اگر دنبال پلاسما هستند vt30 هم گزینه مناسبی اما اگر کلا نمی دانی پلاسما بگیری یا LED باید این مقاله رو مطالعه کنید:

zurl.ir/77293
Meysam.pf
لینک Meysam.pf 1391-02-29 19:25
با سلام به همه دوستان عزيز...من تازه واردم و...راستش واقعا قاطى كردم...نميدونم چى بخرم اصلا از كجا شروع كنم...از تمامي دوستان خواهش ميكنم منو كمك كنن تو خريد...هزينه ٤ تا ٤.٥ ميليون در نظر گرفتم...تعصب هم اصلا ندارم به برند...فقط ميخوام بهترين باشه تو رده ى خودش و امكانات و سخت افزار قدرتمندى داشته باشه...پخش سه بعدى خوبى داشته باشه...اگه باشه عينك ها مثل ال جى سبك و كار آمدتر باشه...ختمه كلام پشيمون نشم منتظر نظرات تخصوصيتون هستم با تشكر
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-03-01 08:45
میثم عزیز

اگر بدنبال عینک سبک هستید تنها گزینه اتون در حال حاضر تلویزیون‌های پسیو ال جی هستند باقی برندها تلویزیون های سه بعدی با فناوری اکتیور دارند که عینک های نسبتا سنگین تر و گران تری دارند اگر اکتیور بخواهنید هم سونی و هم شارپ (کواترون سه بعدی) با توجه به بودجه تون انتخاب های خوبی دارند اگر هم عینک سبک پسیو رو بخواهید گزینه ای جز ال جی ندارید پیشنهاد می کنم این مقاله ها رو مطالعه بفرمایید:

هر آنچه در مورد تلویزیون های سه بعدی (3D TV) باید بدانید
zurl.ir/33233
و
3D در خانه: تکنولوژی های پخش - بخش اول
zurl.ir/84462
Meysam.pf
لینک Meysam.pf 1391-02-31 02:50
كسى نيست منو راهنماي كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فيل تر
لینک فيل تر 1391-02-31 09:09
سلام
اينترنت را كه به تلويزيون سوني 46ex520 وصل ميكنيم سايتهاي فيل تر را نشان نميدهد راه حلي هست. كامپيوتر كانكشن وي پي ان دارم.
ممنون
SuperAdmin
1 0
لینک SuperAdmin 1391-03-01 09:37
دوست عزیز شما این کارو به دو روش میتونید انجام بدید،

1) همانطور که خودتون هم میدونید تقریبا تمامی مودمهای ADSL روتر هم هستند و در برخی از آنها این امکان وجود داره که کانکشن چیز پی ان تون را در مودم تنظیم کنید و بگید که همه ترافیکها از چیز پی ان رد بشه ک در این حالت شما به هدف خودتون خواهید رسید. بهترین روتری هم که براحتی براتون این کار رو انجام میده Mikrotik هستش قیمت این روترها هم بسیار مناسب است.
2) روش دوم استفاده از سرویس Internet connection sharing ویندوز است که من تا بحال تست نکردم ولی از لحاظ منتقی باید بتونه این کار رو انجام بده.

نکته آخر هم اینکه شما باید برای پیاده سازی اینها یک مقدار با مفاهیم شبکه آشنا باشید.
فيل تر
لینک فيل تر 1391-03-05 06:51
سلام و با تشكر
مودم من تي پي لينك 8961 چهار پورت جديده كه تازه خريدم. ميشه بفرماييد چگونه و كجاي مودم اي پي چيز پي ان و اسم و پاسورد را اضافه كنم؟
روش دوم را هم اگه ممكنه بيشتر توضيح بدهيد.
ممنون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-03-05 10:02
مودم شما این قابلیت رو نداره که از داخل مودم کانکش وی پی ان بشه توش ست کرد.
سروش کبیری
لینک سروش کبیری 1391-03-06 22:45
سلام
قصد خرید تلویزیون رو دارم با مشخصات زیر:
قیمت زیر 2 میلیون
40-42 اینچ(سایز حالمون 8*4متر)
گیرنده دیجیتال داخلی
برای کارهایی مثل:پخش بازی های کامپیوتری گرافیک بالا-ذخیره فیلم روی usb -و...لازمش هم دارم
ملاک هام هم به ترتیب:قیمت-اندا زه-کیفیت تصویر و ساخت-امکانات و پورت ها-زیبایی-عمر بالا(حدود8سال)
3d اصلا برام مهم نیست چون ازش استفاده نمیکنم
ممنون میشم زودتر بهم پاسخ بدید چون تا چند روز دیگه میخوام بخرمش
اگه میشه مشخصات کلیش هم بگین به خصوص قیمت
sum
لینک sum 1391-03-09 08:07
با سلام
بين تلويزيون هاي پلاسما پاناسونيك st30 سايز 50 وشارپ le830 سايز 46 ,الجي lw 9500 سايز 47 كدام را پيشنهاد مي كنيد
1) پلاسما يا ال اي دي مهم نيست
2)كيفيت تصوير (طبيعي و نرم و شفاف) بالا باشد
3)عمر پنل
اگر برندي با كيفيت تر در اين محدوده قيمت وجود دارد معرفي نماييد
sum
لینک sum 1391-03-10 08:18
با سلام
بهترين مدل ال اي دي يا پلاسما سايز 46يا47يا50 تا قيمت 3 ميليون از هر برند معرفي كنيداولويت
الف)كيفيت تصوير(طبيعي و نرم و شفاف)
ب)عمر پنل
ج)ترجيحا سه بعدي باشد
شیردل
لینک شیردل 1391-04-23 15:04
سلام و عرض ادب و تشکر

میخواستم قیمت تلوزیونهای led شارپ 40 اینچ موجود در بازار تهران که گارانتی معتبری داشته باشن رو بفرمایید چون قراره به زودی از این برند خرید کنم
کیماسی
لینک کیماسی 1391-05-02 14:56
سلام من تلویزیون d6960 خریدم وقتی فیلم در dvd نمایش داده می شود تصاویر مقداری شطرنجی است و کانال هایی که با رسیور دیافت می کنم تکانی در تصاویر و سپس صاف شدن دارد و این تکرار می شود علت چیست متشکرم
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-05-02 15:01
کیماسی عزیز

اگر این مشکل همیشه پیش می‌یاد حتما یک مشکلی تو تلویزیونت وجود داره و باید به گارانتی تماس بگیری اما اگر فقط روی دیویدی این مشکل پیش می ياد شاید از کیفیت پایین محتوا باشه
کیماسی
لینک کیماسی 1391-05-02 15:41
آقای یوسف نژاد مثلا در قسمت تبلیغاتی که زیر نویس می شود یکدفعه یک به هم ریختکی و سپس صاف شدن دوباره دیده می شود در ضمن سه روز است خریده ام با تشکر فراوان
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-05-02 16:21
دوست عزیزم مبارک باشه

من فکر می‌کنم این مشکل از تلویزیون نیست و از پخش کننده یا دی وی دی است لطفا با چند تا ورودی دیگه امتحان کنید و حتما هم از کابل HDMI برای اتصال ابزارهای مختلف به تلویزیون استفاده کنید
saman4
لینک saman4 1391-05-02 21:18
سلام تفاوت این دو مدل ال ای دی های سامسونگ چیه و کدوم بهترن
40eh5000 , 40d5000
کیماسی
لینک کیماسی 1391-05-03 15:22
سلام آقای یوسف نژاد از راهنمایی شما بسیار تشکر می کنم و آرزوی موفقیت شما را دارم.
کیماسی
لینک کیماسی 1391-05-09 16:53
سلام به رسیور 9696 هایویون کابل hdmi می خوره متشکرم
امیرحسین م
لینک امیرحسین م 1391-05-17 15:30
سلام
من فصد خرید LED با قیمت زیر 4 میلیون و 46" رو دارم
از بین EX720 SONY و Samsung D6960 کدوم رو پیشنهاد میدین ؟
من امکانات اینترنت تی وی یا سمارت هاب با امکانت مشابه اصلا برام مهم نیست فقط بهترین تصویر رو با کمترین قیمت می خوام اگه زیر 3 میلیون باشه بهتر !
اگه برن/مدل دیگه ، با کیفیت تصویر بهتر یا قیمت کمتر سراغ دارین میشه راهنماییم کنید ؟!
ممنووووون :)
امیرحسین م
1 0
لینک امیرحسین م 1391-05-17 15:33
به نقل از امیرحسین م:
سلام
من فصد خرید LED با قیمت زیر 4 میلیون و 46" رو دارم
از بین EX720 SONY و Samsung D6960 کدوم رو پیشنهاد میدین ؟
من امکانات اینترنت تی وی یا سمارت هاب با امکانت مشابه اصلا برام مهم نیست فقط بهترین تصویر رو با کمترین قیمت می خوام اگه زیر 3 میلیون باشه بهتر !
اگه برن/مدل دیگه ، با کیفیت تصویر بهتر یا قیمت کمتر سراغ دارین میشه راهنماییم کنید ؟!
ممنووووون :)


حتی سه بعدی هم برام مهم نیست ! ققط بهترین کیفیت تصویر !
amin
1 0
لینک amin 1391-05-28 12:20
سلام
من قصد خرید یک تلویزیون 3 بعدی و فول ال ای دی با سایز 46 اینچ تا سقف 5 میلیون تومان رو دارم لطفا مرا در خرید یک تلویزیون مناسب که در بازار ایران موجود باشد راهنمایی بفرمایید
با تشکر
علی 1222
لینک علی 1222 1391-05-28 16:23
سلام
ممنون یلدا جون ادرس سایت بانه مارکت
www.banehmarket.com خیلی کمکم کرد ولی ایا شما از این سایت خرید کردی؟
پرهام اشرفي
1 0
لینک پرهام اشرفي 1391-06-02 14:02
با سلام
ضمن تشكر ا ز راهنمايي هاي بسيار جامعتان
من يك تلويزيون Led زير دو مليون ميخوام با مارك سوني يا سامسونگ يا شارپ و ميخوام از بانه بخرم
بين انتخاب مارك سوني و سامسونگ و شارپ گير كردم
برام امكانات اينترنتي خيلي مهمه ولي اصلا دنبال سه بعدي بودنش نيستم
در مارك سوني ex520 رو انتخاب كردم ولي در سامسونگ با توجه به تعدد مدلها انتخابي نتونستم بكنم . در مورد شاپ هم اصلا انتخابي ندارم .لطفا با توجه به امكانات و كيفيت چند مدل پيشنهاد كنيد و بگين در حالت كلي كدوم از همه بهتره . منظورم مارك سوني و سامسونگ يا شارپ.
قبلا از راهنماييتون بينهايت ممنونم . اگه راهنماييم كنين كمك بزرگي بهم كردين .
بهزاد دژم
1 0
لینک بهزاد دژم 1391-06-03 15:50
سلام...

بنده بعد از چند روز بررسی جزئی چند تا مدل از LED شامل :
EX-520 SONY 40 -----قیمت بانه 13500000قیمت تبریز 21000000(گارانت ی دار) 16000000(بدون گارنتی)
LE-820 SHARP 40 (پیدا نکردم) :-* -----قیمت بانه 14000000
LM 58000 LG 42 ;-) قیمت تبریز 17400000(گارانت ی دار)
و یک مدل گروندیک پنل آلمان مونتاژ ترکیه -----قیمت بانه 14000000
بلاخره دیروز از شهر بانه LED 3D LM 58000 LG 42 خریدم به مبلغ 15050000 ریال ...
هدف از این نوشته ها این بود که بدونم:
1-به نظره دوستان از بین مدل های بالا انتخابم چطوره یا میتونسم انتخابه بهتری داشته باشم..؟
2-از لحاظ فنی مانند(پنل.امکان ات . کیفیت تصویر و....) چطور؟
3- نظر دوستان راجع به این مدل که خریدم چیه؟؟
در آخر میخواستم اگه از دوستان راجع به گروندیک اطلاعاتی دارن بدن چون فروشندش می گفت:
4 رنگ هستش-فول LED هستش-و....و در کل خیلی از لحاظ کیفیت تو سی سایر مارکا مثل سونی و ال جی و سامسوگ میزد و می گفت حیلی سرتره... راستش من یک موردش رو قبول کردم چون کنار همین گروندیک یه مدل سونی EX-520 بود واقعا شفافیت و کیفیت رنگ(مخصوصا زرد)خیلی بهتر از سونی ذکر شود و تو تصاویر پرتحرک هم سونی لرزش داشت ولی گروندیک اصلا لرزش نداشت و میگفت فول LED بودن دلیل برتری و عدم لرزش گروندیکه....
شرمنده یکم زیاد شد ...ولی خواهشا دوستان در این مورد هم راهنماییم کنن..
بازم مرسی و تشکر... :-)
بهزاد دژم
1 0
لینک بهزاد دژم 1391-06-03 15:59
سلام
دوست عزیزجناب پرهام
البته بنده اصلا تخصص ندارم ولی به نظرم SONY EX-520 از لحاظ کیفیت تصویر به دلیل اینکه پردازش تصویر پایین تری داره یکم کم میاره(نظر شخصی) :oops:
و اینکه من خودم به دلیل 3D بودن ال جی (و نام آشنا بودن) این مدل رو خریدم ولی اگه 3D مد نظرم نبود گروندیک رو بر می داشتم(اینم بگم تفاوت کیفت تصاویر با سونی جوری بود که حتی پدرم که حتی به تلویزیون خیلی کم نگاه میکنه تفاوت رو احساس کرد و گروندیک خیلی مورد تاییدش بود ولی من نذاشتم :P گفتم فقط 3D)
به نظرم شارپ کواترون پیدا کنی واقعا محشره...
رامین م.
1 0
لینک رامین م. 1391-06-07 12:53
با سلام
بنده چند وقت پیش یه SONY 46EX720 خریدم و ازش راضیم اما با توجه به وضعیت خونمون و نیازمون میخوام یک LED دیگه سایز 40 یا 42 بگیرم. بعد از کلی تحقیق تصمیم گرفتم بین LG 42 LM58000 و یا سری 5 سامسونگ که قیمتش حدود 1.5 تا 2 میلیون باشه یکیشو بگیرم به نظر شما از بین این 2مورد با توجه به امکانات و کیفیتشون کدومشو بگیرم ارجحتره و یا مدل دیگه ای که تو این رنج قیمت باشه و ترجیح میدین بهم پیشنهاد میدین؟
با تشکر
رضا امیریان
لینک رضا امیریان 1391-06-13 17:33
مهندس جان سلام انشااله جواب من را زود بدهید من چون شغلم تدریس است ودانشجویان من هرکدام دوست دارن بمن محبتی بکنند هرکدام هم یک برند از تلویزیون را بمن توصیه میکنند واقعا چون اطلاعات فنی دراین زمینه ندارم وسرگردانم از جنابعالی تقاضا دارم بفرمایید 1-تلویزیون های شارپ کواترون صرفا سه بعدی هستند ؟یا غیر سه بعدی ها هم کواترون هستند ؟ 2- باتوجه به محسنات گفته شده درمورد تلویزیون های شارپ درمحدوده قیمت 2تا 3 میلیون کدام مدل ازسایر مدلهای دیگر ازنظر سخت افزاری ونرم افزاری کامل هستند هدف من ال ای دی 40 شارپ است پیشرفته تراز سایرین را بفرمایید چون فوریت دارد به راهنمایی سریع حضرتعالی احتیاج دارم سپاسگزارم اگر ازایمیل بنده استفاده بفرمایید لطفتان را درمورد من کامل میفرمایید
mohammad. z
2 1
لینک mohammad. z 1391-09-30 00:01
سلام اقای امیریان بهترین مدل شارپ در حال حاضر le8300x هست که سه بعدی داره واتفاقا کیفیت خوبی داره ولی از لحاظ امکانات به تلویزیون های اسمارت نمیرسه-
قیمت 40 اینچ شارپ 2900000تومان است
hasan
1 2
لینک hasan 1391-06-30 01:41
آقا من میخوام تلویزیون هوشمند سه بعدی ال جی مدل 47LM96000 رو بخرم، خیلی ازش تعریف شنیدم، میخواستم نظر دوستان رو در مورد این تلویزیون بدونم، مثلا عملکرد و کیفیت تصویرش یا کنترل موضعی تاریکیش
خواهشا اگه کسی اطلاعاتی در موردش داره بگه
اگر هم در همین رنج قیمت این تلویزیون یعنی حدود 4.500.000 تومان چیزی بهتر از 47LM96000 به نظرتون میرسه ممنون میشم تجربتون رو بیان کنین و مدل های دیگه ای از برندهای دیگه معرفی کنید
mortiza
لینک mortiza 1391-09-02 19:18
سلام
کسی از اینکه مدل 42LE5500 تلویزیون ال ای دی ال جی بروزر اینترنت داره یا نه اطلاعی داره؟
با اینکه قابلیت اتصال به اینترنت داره ولی بروزر اونو نمیدونیم چطور باید فعال کنیم،لطفا راهنمایی بفرمایید.
Ali Bozorgi
لینک Ali Bozorgi 1391-09-21 15:10
سلام تلویزیون الجی 47lm6610 خریدم ولی تنظیمات تصویرش رو نمی دونم چجوری کنم. می شه کمکم کنید ؟
ضمنا فقط به ر.س.ی.و.ر وصله نه اچ دی نه کانالهای ایران.
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-10-05 16:23
دوست خوبم این عبارت رو در گوگل سرچ کنید:

LG 47IM6610 Calibration
مسعود یوسف نژاد
0 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-10-05 16:24
مرتضی جان

فقط کافی که به شبکه داخلی خانه اتون متصلش کنید. کچای کار و مشکل دارید؟
mohammad. z
2 1
لینک mohammad. z 1391-09-30 00:06
از مدیران سایت تقاضا دارم به سوالات مخاطبان جواب دهند
قبلا رسیدگی بیشتری بودو اساتید پاسخ سوالات را بخوبی می دادند وجواب را نهایتا 3روزه میدادن اما معلوم نیست چی شده-از این سایت بیش از اینا توقع هست
خاهشا رسیدگی کنید
رهام
1 2
لینک رهام 1391-11-08 20:07
سلام خدمت مديرسايت
به خدامن چندروزه خيلي گيج شدم مامان و بابام دارن راهي خانه خداميشن من ميخام يه ال اي دي واسشون بگيرم.توروخداوا ضح بگيد الجي بخرم ياسامسونگ؟الجي بهتره ياسامسونگ
اصلايه جانمايندگي سامسونگ رفتم گفت ميشه فيلم روبرروي فلش ضبط كرد.من واسم اينامهمه
اينترنت بي سيم؛قابليت ضبط؛كيفيت صدا؛كيفت تصوير؛سه بعدي؛قيمتش نهايت 4تومن باشه اگه برندبهتري بهتره بگيد
خواهشااسم مدل روبگيد
من خيلي وقت كم دارم
باتشكر
معين
2 1
لینک معين 1391-12-10 17:57
باسلام
من بين SONY EX720, SONY EX650 , Samsung 6950 نمي‌دانم كدام را براي 40 اينچ انتخاب كنم.
قاسم
1 0
لینک قاسم 1392-04-06 14:46
سامسونگ خیلی بهتره کیفیت تصویرش .سونی EX 720 اصلا نخر که من پشیمونم
ریحانه
2 1
لینک ریحانه 1392-01-19 14:16
سلام خسته نباشید
در مورد نفوذ قطرات آب به led توضیح دهید.
ممنون
قاسم
2 0
لینک قاسم 1392-04-06 14:43
سلام .کاش قبل از خرید با این سایت اشنا شده بودم .
من یک LED SONY EX720خریدم ولی اصلا از کیفیت تصویرش راضی نیستم .حتی از LCD سامسونگ هم که دارم کیفیتش پایین تره .تو اصفهان هر فروشگاهی میرفتم میگفتن سونی بهتره و کیفیت تصویر بهتری داره .ولی الان که دوستانم سامسونگ یا ال جی خریدن میبینم که زمین تا اسمون فرق داره .حتی این مدل از مدلهای دیگه سونی هم کیفیت پایین تری داره نمیدونم چون 3بعدی هست اینجوره یا علت دیگه ای دار ه..خیلی ناراحتم واحساس میکنم پولم را دور ریختم خواهش میکنم دوستان علتشا بهم بگن چر ا اینقدر فرق داره .....یه توصیه هم به بقیه میکنم که سونی نخرن سامسونگ خیلی بهتره
صادق کارگریان
لینک صادق کارگریان 1392-05-16 12:08
با سلام
بنده دنبال مدلي با مشخصات زير هستم :
FULL HD , FULL LED (no EDGE LED) , 3D , HDMI1.4 or HIGHER
1080P or HIGHER , CPU2Core , Internet TV
اکثر فرمتهاي ويدئويي را بخواند به ويژه
MP4 , MKV , AVI
بقيه موارد مهم نيست مثل قيمت ، گيرنده ديجيتال و تله تکست و غيره
ممنون ميشم بدون تعصب به مارک و مدل خاص بنده را راهنمايي فرماييد
امید
لینک امید 1392-05-31 12:01
با سلام و خسته نباشید .
بنده بعد از کلی تحقیق تلویزیون شارپ مدل 40LE700M رو انتخاب کردم .
البته یه مدل دیگه به اسم LB700M هست که نمیدونم فرقشون چیه !
حالا یه سوال داشتم .
آیا در این تلویزیون از تاریکی موضعی استفاده شده یا نه ؟
یعنی جزو این دسته هست یا نه :
Full-array یا Full-LED با تاریکی موضعی(با Local Dimming)
؟؟؟
در مورد ابعاد هم فاصله ما تا تلویزیون تقریبا 3 الی 4 متر هست .
البته وقتی روی مبل بشینیم .
بعضی وقت ها روی زمین میشینیم و فاصله تقریبا 1الی 2 متر میشه .
میخواستم بدونم که این ابعاد مناسبه یا نه ؟
و اینکه دوستان در مورد قیمت این مدل اطلاع دارن یا نه ؟
یه سوال دیگه .
چرا در تلویزیون های جدید شارپ مدل LC-46LE8300X از تکنولوژی edge استفاده شده ؟ یعنی کیفیت این تلویزیون ها پایینتر از تلویزیون انتخابی بنده هست ؟