اردک معلولی که به لطف پرینتر سه‌بعدی، توانایی راه رفتن خود را بدست آورد

یک‌شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۲
مطالعه 2 دقیقه
قدرت پرینترهای سه‌بعدی بار دیگر به شکل با ارزشی اثبات شد. این بار پرینتر سه‌بعدی به کمک یک اردک معلول فقیر آمده است! دادلی، اردکی که یک پای خود را زمانی که یک جوجه بوده بخاطر حمله‌ی یک مرغ که با او در یک قفس نگهداری می‌شده است از دست داده، توسط سرویس نجات حیوانات در کانادا، نجات پیدا کرده است. حال این پرنده، به لطف پرینتر سه‌بعدی، یک پای جدید دارد.
تبلیغات

 این اندام مصنوعی توسط ترنس لورینگ، در شرکت 3 Pillar Design طراحی شده است که بطور تخصصی بر روی پروتوتایپ‌های ایجاد شده توسط پرینترهای سه‌بعدی تمرکز دارد. لورینگ برای اولین بار اتفاق رخ داده برای دادلی را از یک دوست شنید و تصمیم گرفت با استفاده از تجربه‌ی خود در کار با طرح‌های پرینت سه‌بعدی، عضو قطع شده‌ی این حیوان را با یک نمونه‌ی پرینت شده جایگزین نماید.

لورینگ برای بار اول از یک ساختار دو تکه که کاملا از پلاستیک و توسط Proto3000 در کانادا ایجاد شده بود، استفاده کرد. این نمونه پس از قرارگیری بجای پای دادلی، شکسته شد. بنابراین لورینگ به فکر ایجاد یک طرح جدید و بهبود یافته افتاد؛ چیزی که در آن از اتصال استفاده نشده باشد و از جنس پلاستیک نرم‌تری باشد. این مدل دوم به خوبی عمل کرد و پس از قرار گرفتن بر روی بدن دادلی، قابلیت راه رفتن عادی را برای این پرنده فراهم کرد. البته این اندام مصنوعی باعث ایجاد زخم‌هایی می‌شد که برای حل این مساله نیز از یک تکه‌ی سیلیکونی استفاده شد.

مسلما این حیوان زبان بسته از اینکه هم‌اکنون دوباره توانایی راه رفتن را بدست آورده بسیار خوشحال است. به امید روزی که این پیشرفت‌ها بتواند راه را برای بازگرداندن توانایی‌های از دست رفته‌ی انسان‌ها نیز به سادگی باز نماید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات