بزرگترین ناحیه ساحلی جهان در دبی

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۲
مطالعه 2 دقیقه
خوشبختانه یا متاسفانه امروزه دبی به عنوان قطبی مهم در تجارت و گردشگری منطقه خاورمیانه مطرح است. پیشرفت‌های عظیم در زمینه‌های گوناگون نام این امیر نشین کوچک را در سراسر جهان مطرح کرده و به مقصد توریستی گردشگران از تمامی نقاط جهان بدل کرده است. علاوه بر این دبی به عنوان مرکزی برای بلندترین و بزرگترین هر چیزی نیز شهرت یافته است.
تبلیغات

بزودی چشم دبی که بخشی از پروژه تفریحی و عظیم یک ونیم میلیارد دلاری جزیره آب‌های آبی محسوب می‌شود با ارتفاعی معادل 688 پا، لقب بلندترین چرخ و فلک دنیا را از آن خود خواهد کرد.

بازار بزرگ دبی با مساحتی معادل 12 میلیون متر مربع، در سایه بلندترین برج جهان یعنی برج خلیفه قرار گرفته است. و اکنون شگفتی دیگری در راه است. یک شرکت چند ملیتی قصد دارد بزرگ‌ترین منطقه ساحلی و آبگیر ساخت بشر را با هزینه ای معادل 7 میلیارد دلار در این منطقه احداث کند.

این منطقه که تقریبا 4 برابر بزرگترین ساحل کم عمق حال حاضر جهان است، امکانات متنوعی همچون ورزش‌های آبی، تفریحات آبی و نیز اماکن مناسب شنا کردن را برای علاقه‌ مندان فراهم خواهد کرد.

توسعه دهنده معروف که ارایه دهنده اصلی طرحی موسوم به سواحل کم عمق بلوری است، اذعان کرد آن‌ها امیدوارند این منطقه به سرعت به عنوان یک تفریحگاه گرمسیری شهرت یابد.

چشم انداز زیبای مناطق استوایی دیگر تنها محدود به جزایر کاراییب نخواهد بود. این نظر کوین مورگان یکی از مدیران شرکت کریستال در تایمز اقتصادی است.

مورگان در ادامه اضافه می‌کند که با توجه به فعالیت‌هایشان در منطقه خاورمیانه این شرکت نقشه های بزرگ‌تری در سردارد. آنها قصد دارند ثابت کنند با اضافه نمودن دست آوردهای تکنولوژیکی قادرند هر نقطه‌ای از جهان را به زیباترین مناطق استوایی بدل کرده بر اعتبار مناطق تفریحی و توریستی بی‌افزایند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات