عاشقانه‌ای از جنس پرندگان

پنج‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۷
مطالعه 8 دقیقه
زیبایی دنیای حیوانات، حشرات و پرندگان بر کسی پوشیده نیست. دنیایی صاف و ساده که نمایی خیره‌کننده از حیات را به نمایش می‌گذارد. اما در این میان، نمایش عشق و احساسات، جلوه‌ای دیگر به این جهان می‌بخشد. احساساتی که ما آن را در تملک خود می‌دانیم، به شکلی بی‌پیرایه‌تر، در جریان زندگی آنها تبلور یافته است. این بار به سراغ دنیای پرندگان و مادرانه‌ی جاری در آن می‌رویم.

 هر ساله در پنجمین روز ماه ژانویه، هزاران کودک در سرتاسر ایالات متحده با فکری واحد از خواب برمی‌خیزند. در این روز چشم‌اندازی مهیج و شاد پیش روی همه‌ی آنها قرار دارد. در واقع روز ۵ ژانویه، روز ملّی پرندگان است. در چهاردمین سالگرد برگزاری این مراسم، ما نیز به سراغ این دوستان دوست داشتنی رفته‌ایم. اما تصاویری که گردآوری شده‌اند، علاوه بر نمایش این مخلوقات زیبای خداوند، یکی از احساسات پاک و ستایش شده‌ی این جهان را نیز به نمایش گذارده‌اند؛ بله، حس لطیف و سرشار از عشق مادر به فرزند.

فرقی نمی‌کند این موجود عزیز آسمانی از چه جنس و گونه‌ای است؛ مهم جریان گرم احساساتی است که در قلب او می‌جوشد. احساسی که به فرزند خود دارد، آن حس وظیفه‌ی عمیق برای حفاظت آنها از تمام دردها و مشکلات این دنیا. در این جهان انسان‌ها بیش از بقیه‌ی موجودات، از این سرچشمه‌ی مهر و محبت سهم دارند. اما با این وجود، مادران حتی اگر بدنی پوشیده از پر نیز داشته باشند، حافظ بچه‌های خود هستند، آنها را تغذیه کرده و زیر بال و پر خود می‌گیرند. آنها حتی حاضرند با به خطر انداختن جان خود، از آنها محافظت کنند.

در ادامه و همراه با شما به مرور تصاویری خواهیم پرداخت که گوشه‌ای از عشق جاری در دنیای پرندگان را به نمایش گذارده‌اند.

امیدوارم این مجموعه تصاویر دیدنی نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. نظر شما درمورد این مادران مهربان و فداکار چیست؟ جا دارد در این روزهای سرد سال که این مخلوقات زیبای خداوند با کمبود آذوقه مواجهند، ما نیز به یاری‌شان شتافته و زندگی را برای آنها آسان‌تر کنیم.

مطالب مشابه

نظرات