تماشا کنید: روزهای بادکنکی بازار کاونت گاردن لندن

دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
مطالعه 4 دقیقه
چند روز قبل، ساختمان بازارقرن نوزدهمی کاونت گاردن در لندن، میزبان هنرمندی فرانسوی بود که با طرح خلاقانه‌ی خود، جوّی متفاوت و رویایی به این ساختمان قدیمی بخشید. چارلز پِتیون، با نصب صد هزار بادکنک سفید در فضای این فروشگاه، حال و هوای جالبی را بر این محیط حاکم کرد.
تبلیغات

این روزها چارلز پتیون (Charles pettilon)، عکاس و هنرمند فرانسوی با پروژه "ضربان قلب" (Heartbeat)  خود، فضا و اتمسفر این ساختمان را دگرگون کرده است.

این طرح در راستای برنامه‌های فرهنگی کاوِنت گاردن (Covent Garden) برگزار شده که در نظر دارد بافت شهری را به صورت گالری‌های هنری چشمگیر و تماشایی در آورده و دیگر بار نظر عموم را به سمت خود جلب کند.

آقای پتیون 25 کارمند داشت که در مدت 5 روز این صد هزار بادکنک سفید بزرگ را برای آویزان شدن آماده کردند. او می‌گوید که این هجوم بادکنکی در واقع مفهومی استعاری را در دل خود پنهان داشته است. او در ادامه می‌افزاید که هدف اصلی او، جلب توجه مردم به چشم‌اندازهای اطراف بوده است. مکان‌ها و چشم اندازهایی که اغلب دور از چشم باقی مانده و در هجوم روزمرگی فراموش می‌شوند. اینجا بادکنک‌ها ضربانی را به خاطر می‌آورند که روزی اینجا در قلب لندن، می‌تپیده است.

یک تلاقی خاطره‌انگیز بین گذشته و روزهای حال این منطقه که روزگاری به عنوان قلب و مرکز زندگی جاری لندن شناخته می‌شده است.

همراه شما به تماشای این اثر هنری خواهیم نشست.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم به تماشای ویدیوی زیر بنشینید که اطلاعات بیشتری را در مورد نحوه‌ی اجرای این طرح، در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

لینک دانلود ویدیو

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما خوانندگان عزیز قرار گرفته باشد. فراموش نکنید با پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی خود، ما را در بهتر نمودن این بخش یاری کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات