یک طرح یک نگاه: دوچرخه سواری بهاری

دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
اکنون که بهار از راه رسیده، شاید بد نباشد در این مجال به سراغ ایده‌های خلاقانه‌ای برویم که حال و هوای دیگری به زندگی ما بخشیده و طبیعت و زندگی شهری را به هم نزدیک‌تر کرده‌اند. نظرتان در مورد یک دوچرخه سواری متفاوت چیست؟
تبلیغات

"کولین جردن" (Colleen Jordan)، طراح و هنرمند خوش ذوقی است که دوست دارد ایده‌های متفاوتی ارائه دهد، ایده‌هایی که شادی دیگری به زندگی‌اش بخشیده و ممکن است برای همگان سرگرم کننده باشند.

کولین جردن

اما ایده‌ی اخیر او به دوران دانشجویی‌اش باز می‌گردد. زمانی که او در رشته‌ی طراحی صنعتی در دانشگاه جورجیا (Georgia Tech and Lund University) مشغول به تحصیل بود. در آن زمان او از استادش درخواست کرد که اجازه دهد پروژه‌ای متفاوت را پیش ببرد. طرحی که در آن به افراد فرصت داده می‌شد تا گیاهان مورد علاقه‌شان را با خود حمل کنند.

گل و گیاه قابل حمل

البته ایده‌های اولیه او اندکی عجیب و فراواقعی بودند. به عنوان نمونه او طرحی برای ایجاد یک مزرعه‌ی کوچک روی یک بارانی یا نگهداری گیاهان زنده‌ی کوچک روی یقه‌ی لباس!! داشت. متأسفانه در آن زمان استاد او نیز زیاد با این ایده‌ها ارتباط برقرار نکرده و به او اجازه‌ی مطرح کردن طرح‌هایش را در کلاس نداد.

کولین جردن و گیاهان قابل حمل

برای بسیاری شنیدن پاسخ منفی پایان راه است، اما کالین جز گروه دیگری بود. کسانی که جواب "نه" را نپذیرفته و برای به ثمر نشاندن اهداف‌شان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کنند.

اینجا بود که در سال ۲۰۱۱ شرکت "Wearable Planter" پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. شرکتی که مجری طرح‌های جالب و متفاوتی است که به شما اجازه می‌دهند گل‌ها و گیاهان را با خود به همه جا ببرید. گلدان‌هایی که مشاهده می‌کنید نیز از طرح‌های این شرکت هستند. گلدان‌هایی کوچک که به راحتی به دوچرخه متصل شده یا با یک بست منعطف به آن وصل می‌شوند.

تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک

هر قطعه از این گلدان‌ها توسط کولین و در استودیوی طراحیش در آتلانتا آماده و سپس با استفاده از چاپگر سه بعدی ساخته شده‌اند. در ادامه ریزه‌کاری و سایر جزئیات نیز به صورت دستی انجام و گلدانی زیبا و جالب برای فروش ارائه شده است.

تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک
تزئین دوچرخه با گلدان‌های کوچک

علاقمندان می‌توانند یا به آدرس فوق و یا به فروشگاه اینترنتی "Etsy" سر زده و این محصولات را خریداری کنند. ضمن آنکه این خانم خوش فکر، مجموعه زیورآلاتی را نیز برای فروش گذاشته که با همین هدف طراحی شده‌اند.

زیورآلات متفاوت
گلدان‌های قابل حمل

نظر شما در مورد این ایده چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات