تماشا کنید: دیزنی کتاب‌های رنگ‌آمیزی سه‌بعدی اختراع کرد

شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
دیزنی به کمک فناوری واقعیت افزوده قصد دارد امکانی فراهم کند تا کودکان بتوانند پس از رنگ‌آمیزی یک شخصیت، مدل سه‌بعدی متحرک آن را به صورت زنده ببینند.
تبلیغات

کرایولا اولین کمپانی بود که با محصول Color Alive کتاب‌های رنگ آمیز را با اپلیکیشن‌ها ترکیب کرد تا کودکان بتوانند خلاقیت خود را به شکلی نوین پرورش دهند. اما پژوهشی که دیزنی روی آن کار می‌کند این است که کودک بتواند کاراکترهای کتاب رنگ‌آمیزی را در حالی که آن را رنگ می‌کند، به صورت متحرک سه‌بعدی ببیند.

همه اینها توسط اپلیکیشن واقعیت افزوده‌ای که دیزنی آن را توسعه داده امکان پذیر است. این اپلیکیشن می‌تواند از طریق دوربین موبایل تصاویر را به صورت زنده دریافت کرده و آنها را به یک سطح سه‌بعدی قابل تغییر شکل تبدیل کند.

در تصویر متحرک زیر یک فیل را می‌بینید که همزمان با این که کودک شلوارش را رنگ‌آمیزی می‌کند، می‌رقصد. این سبک تبدیل تصویر به انیمیشن به صورت زنده را می‌توان روی بالا رفتن پرچم‌های یک قلعه یا سفینه فضایی که به سمت آن شلیک می‌شود نیز پیاده‌سازی کرد.

disney ar

البته این اپلیکیشن فعلا در فاز تحقیقاتی است و امکان نصب و استفاده از آن وجود ندارد. اما بدون شک زمانی که این فناوری به واقعیت تبدیل شود، یکی از رویاهای کودکی نسل‌های ما به وقوع پیوسته است. این که کاراکتری را رنگ‌آمیزی کرده و سپس آن را زنده کنید. در دنیایی که کودکان به تلفن هوشمند و تبلت‌ها علاقه بیشتری نشان می‌دهند تا مدادرنگی و کتاب رنگ آمیزی، شاید چنین فناوری بتواند شیوه استفاده آنها از فناوری را تحت الشعاع خود قرار داده و به رشد خلاقیت آنها کمک کند.

در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به این فناوری را تماشا کنید:

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات