شرکت پالمر لاکی برنده قرارداد فناوری هوش مصنوعی پهپاد پنتاگون شد

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
شرکت صنایع دفاعی Anduril اخیرا قرارداد پیاده‌سازی هوش مصنوعی روی پهپاد را از سوی پنتاگون برنده شده است.
تبلیغات

اگرچه گوگل از همکاری با پروژه Mavenارتش ایالات متحده منصرف شده است؛ اما به این معنا نیست که سایر شرکت‌ها تمایلی برای همکاری با این پروژه ندارند.

وب‌سایت The Intercept به این مسئله پی برده که شرکت Anduril که متعلق به سازنده‌ی هدست واقعیت مجازی اکیولس ریفت، یعنی پالمر لاکی است، در سال ۲۰۱۸ قرارداد مشارکت در ایده پیاده‌سازی هوش مصنوعی روی پهپاد را برنده شده است. براساس اسناد تازه منتشرشده، این شرکت همچنین از مرکز مشترک هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. اگرچه اطلاعات کافی از جزئیات این قرارداد در دسترس نیست اما می‌توان گفت که پروژه‌ی Maven بر یادگیری ماشین تمرکز دارد تا به‌واسطه آن، افراد موجود در فیلم‌های ضبط‌شده پهپاد‌ها شناسایی شوند و داده‌های اطلاعاتی موثرتری فراهم شوند.

شرکت Anduril بیشتر به‌خاطر سیستم Lattice شناخته شده است. Anduril در این سیستم نیز برای تشخیص اشیاء، با هدف نظارت بر مرزها و افزایش هشیاری در میدان نبرد، از یادگیری ماشین استفاده می‌کند. پالمر لاکی امیدوار است که این سیستم بتواند در آینده اطلاعات زیادی را در اختیار سربازان قرار دهد تا دیگر در میدان نبرد غافلگیر نشوند.

مشارکت Anduril در این طرح آنقدرها هم دور از ذهن نبود. در حالی‌که کارمندان شرکت‌هایی همچون مایکروسافت، گوگل و سایر غول‌های فناوری از همکاری با پروژه‌های نظامی خودداری کرده‌اند، اما پالمر لاکی پس از خروج جنجال‌برانگیزش از فیسبوک، به همکاری در این زمینه مشتاق شده است. او چندی پیش اظهار کرده است که اگر شرکت‌های تکنولوژی به صلح اعتقاد دارند، باید از ارتش حمایت کنند. با این وجود پروژه‌ی Maven یکی از شانس‌های لاکی برای دگرگون‌کردن صنایع نظامی خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات