ایلان ماسک نظریه خود برای بمباران مریخ را توضیح داد

ایلان ماسک نظریه خود برای بمباران مریخ را توضیح داد

همه می‌دانیم که زندگی در مریخ بسیار دشوار است؛ اما ایلان ماسک در روزهای گذشته اعلام کار کرد که یکی از راهکارهای مسکونی کردن این سیاره، بمباران کردن آن است. حالا او منظور خود از این کار را واضح‌تر توضیح داده است. با زومیت همراه باشید.

دیروز در جریان کنفرانس یک شرکت سازنده‌‌ی پنل‌های خورشیدی که طراحی‌ آن را نیز ایلان ماسک برعهده دارد، وی توضیحات بیشتری در رابطه با دیدگاهش مبنی بر بمباران مریخ برای مسکونی کردن آن ارائه کرد. او نمی‌خواهد خود مریخ را بمباران کند؛ بلکه قصد بمباران آسمان مریخ آن هم برای لحظاتی را دارد. وی می‌گوید:

منظور من انفجارهای بزرگ با استانداردهای ما در زمین است که در مقیاس فضایی در واقع بسیار کوچک هستند و دو خورشید تابان بسیار کوچک را بر فراز مریخ ایجاد می‌کنند.

ماسک می‌گوید این دو خورشید کوچک کربن دی‌اکسید یخ زده را ذوب کرده و باعث می‌شوند تا دی‌اکسید کربن در جو مریخ بیشتر شده و با ایجاد اثرات گلخانه‌ای حرارت را در این سیاره به دام اندازد.

اما دوام و پایداری این جو مصنوعی در حال حاضر مشخص نیست و تضمینی نیز برای پایداری آن وجود ندارد. جاذبه‌ی بسیار کم مریخ حتی در حال حاضر توانایی لازم برای حفط جو کنونی خود را نیز ندارد. به علاوه چون مریخ لایه‌های جوی مقاوم نیز ندارد ذرات باردار خورشیدی نیز مدام در حال تخریب جو کنونی مریخ هستند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده