سامسونگ فناوری اچ دی آر 10 پلاس را متن باز می‌کند

سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ تصمیم دارد در طول سال‌ جاری، فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس را متن باز کند.
تبلیغات

سامسونگ اعلام کرده است که امسال تکنولوژی اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس را برای کمپانی‌های فعال در این صنعت متن باز خواهد کرد. غول فناوری کره‌ای تصمیم دارد فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس را به‌طور رایگان در اختیار سایر شرکت‌ها قرار دهد؛ بنابراین نه‌تنها از این تکنولوژی در تلویزیون‌های رده‌بالا استفاده می‌شود، بلکه شرکت‌های فعال در زمینه‌ی محتوای ویدیوی آنلاین و سرویس‌های گیمینگ نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

کمپانی سامسونگ خود به‌تنهایی فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس را توسعه داده و در حال حاضر از آن در تلویزیون‌های یو‌اچ‌دی و کوانتوم دات استفاده کرده است؛ این دو نوع تلویزیون اوایل سال جاری معرفی شدند. فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس سامسونگ یک تکنولوژی تکاملی برای فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ است. فناوری اچ‌دی‌آر ۱۰ نیز در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و متعاقبا توسط اتحادیه‌ی جهانی یو‌اچ‌دی مورد تأیید قرار گرفت.

یکی از مدیران اجرایی واحد نمایشگرهای بصری سامسونگ در این رابطه می‌گوید: «اگرچه اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس تکنولوژی اختصاصی ما است، اما تصمیم گرفته‌ایم  آن را متن‌باز کنیم و هدف از انجام این کار استفاده از رقابت برای استاندارد‌سازی فناوری‌های مربوط به تلویزیون است.»

اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس امکان ارائه‌ی تصاویر را با ۱۰ سطح مختلف‌ محدوده‌ی کنتراست در هر صحنه فراهم می‌کند. این تکنولوژی عمق رنگ‌های تیره را افزایش می‌ذهد و تجربه‌ی تماشای محتوا را به میزان قابل توجهی ارتقاء می‌بخشد. شرکت سامسونگ همکاری خود با آمازون را در این زمینه از اوایل سال جاری آغاز کرده است. سرویس ویدیویی بزرگ‌ترین خرده‌فروشی جهان اواخر سال جاری، محتوای ویدیویی با پشتیبانی از اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس در اختیار کاربران قرار خواهد داد. سامسونگ اعلام کرده است که تصمیم دارد در رویداد ایفا ۲۰۱۷ امسال که ماه آینده برگزار خواهد شد، خبرهایی در مورد همکاری‌های جدیدش با سایر سرویس‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ویدیویی ارائه خواهد داد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا با متن‌باز شدن فناوری اختصاصی اچ‌دی‌آر ۱۰ پلاس سامسونگ، این تکنولوژی به‌طور گسترده‌تر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به تکامل بیشتری خواهد رسید؟ 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات