ارزش سهام اپل در پی خبر توقف تولید گلکسی نوت 7 سامسونگ، افزایش یافت

ارزش سهام اپل در پی خبر توقف تولید گلکسی نوت 7 سامسونگ، افزایش یافت

پس از انفجار گلکسی نوت ۷ تعویض شده و انتشار اخبار در خصوص توقف تولید این گوشی، سهام اپل به ۱۱۶.۲۳ دلار افزایش پیدا کرد.

در روزهای اخیر پس از عرضه‌ی نسخه‌های تعویض شده‌ی گلکسی نوت ۷ به بازار و خریداران این گوشی، چند گزارش در خصوص انفجار دوباره‌ی این گوشی هوشمند منتشر شد. بنابر ادعای مالک یکی از گلکسی نوت ۷ها، این گوشی هوشمند که جزو نمونه‌های تعویض شده بود طی پرواز هواپیمایی Southwest و در حالت خاموش منفجر شد. همین موضوع نگرانی‌هایی را در خصوص وجود مشکل دامن زد، بطوری که صبح امروز خبری در مورد توقف تولید گلکسی نوت ۷ منتشر شد. حال این موضوع باعث شده تا سهام اپل که رقیب سامسونگ به شمار می‌رود، به ۱۱۶.۲۳ دلار افزایش پیدا کند.

براساس اطلاعات ارائه شده، سهام اپل شاهد افزایش ۲.۱۷ دلاری یا ۱.۹۰ درصدی پس از یک هفته‌ی خوب بوده است. طی سه ماه اخیر، سهام اپل بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و هم‌اکنون ارزش سهام این کمپانی با ارزش آن در دسامبر سال گذشته برابری می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم، تحلیل‌گران افزایش سهام کاپرتینویی‌ها را به دلیل مشکلات سامسونگ خوانده است. اپراتورهای بزرگ آمریکا در واکنش به انفجار گلکسی نوت ۷ پس از تعویض، فروش این گوشی را متوقف کرده‌اند که از این جمله می‌توان به AT&T و Verizon اشاره کرد. خریداران گلکسی نوت ۷ از این اپراتورها نیز می‌توانند گوشی‌هوشمند خود را با محصول دیگری در طیف محصولات ارائه شده توسط این دو اپراتور تعویض کنند.

هنوز مشخص نیست که فروش آیفون‌های جدید اپل چه میزان بوده است. برخلاف سال‌های گذشته، اپل آماری را از میزان فروش اولین آخر هفته‌ی پس از عرضه‌ی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس ارائه نکرد. البته اطلاعات برگرفته از زنجیره‌ی تولید آیفون‌های اپل نشان از این دارد که این کمپانی فروش خوبی را تجربه کرده است.

در سوی دیگر، تحلیل‌گرانی چون مینگ چی کو از KGI فروش آیفون ۷ اپل را کمتر از آیفون ۶ اس در سال ۲۰۱۵ میلادی عنوان کرده‌اند.

گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ اپل که شامل فروش آیفون ۷ اپل نیز می‌شود، روز سه شنبه، چهارم آبان منتشر خواهد شد.

منبع businessinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید