آئین امضای قرارداد خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات رایتل با حضور رئیس‌جمهور

شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
 امضای قرارداد خرید تجهیزات رایتل با حضور رئیس‌جمهور
بیستمین جلسه نظارت ستادی بر دستگاه‌های اجرایی، با حضور وزیر ارتباطات و رئیس جمهور برگزار شد.
تبلیغات

بیستمین جلسه نظارت ستادی بر دستگاه‌های اجرایی، صبح سه‌شنبه (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) در آستانه روز جهانی ارتباطات با حضور «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران دولتی در وزارت ارتباطات برگزار شد.

در جریان این رویداد، رئیس جمهور از نمایشگاه آخرین دستاوردها و اقدامات بازدید و ۶ طرح مهم و بزرگ توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور و یک قرارداد خرید تجهیزات از تولیدکنندگان داخلی را افتتاح کرد.

بر اساس این گزارش، قرارداد «خرید تجهیزات بومی اولویت‌دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات» بین شرکت‌‌ خدمات ارتباطی رایتل و سه شرکت فعال در حوزه‌ بومی‌سازی تجهیزات، سامانه‌‌های نوین و تولید محصولات الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات منعقد شد.

با امضای اين تفاهم‌نامه طرفین حد اعلای تلاش خويش را جهت گسترش توان ملی در زمينه موضوع اين تفاهم‌نامه و نيل به خوداتکايی ملی مبذول خواهند داشت.

در این مراسم و با حضور رئیس جمهور انعقاد ۱۱ قرارداد خرید تجهیزات شبکه از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی توسط اپراتورهای ارتباطی به ارزش بیش از ۲ هزار میلیارد تومان با هدف حمایت از تولید تجهیزات مخابراتی و ارتباطی با فناوری بالا و بومی‌سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات و در راستای نامگذاری سال ۱۴۰۳ توسط مقام معظم رهبری به‌عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردم، افتتاح شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات