قطعی اینترنت همراه بسیاری از خدمات موردنیاز مردم را مختل کرد

پنج‌شنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
قطع اینترنت - سایت باز نمی‌شود
در ساعاتی که اینترنت همراه کشور به‌دلیل برگزاری کنکور سراسری قطع بود، بسیاری از فعالیت‌های روزمره مردم مختل شد.
تبلیغات

۲۹ دی و ساعات کنکور از راه رسید و اینترنت همراه کشور طبق وعده‌ی قبلی، قطع شد تا دست متقلبان کوتاه شود. در‌این‌میان، بسیاری از مردم هم برای انجام کارهای روزمره‌شان با مشکل مواجه شدند.

همان‌طور‌که انتظار می‌رفت، بسیاری نتوانستند در این ساعات از تاکسی اینترنتی استفاده کنند. همچنین، گزارش‌هایی درباره مختل شدن‌دستگاه‌های پوز فروشگاه‌ها و معطل‌ماندن مردم هنگام خرید به‌گوش رسید.

بسیاری از نانوایی هم که مدت‌ها بود پول نقد قبول نمی‌کردند، امروز فقط با دریافت پول نقد نان می‌فروختند. با‌توجه‌به اینکه مدتی‌ است برخی از دستگاه‌های عابربانک کمتر پول نقد ارائه می‌دهند، این مسئله مشکلات مردم را بیشتر کرد.

پیش‌از‌این سازمان سنجش با ارسال پیامک به شهروندان اطلاع داده بود که اینترنت همراهشان به‌دلیل نزدیکی به حوزه امتحانی برای ساعاتی قطع خواهد شد؛ اما در فضای مجازی گزارش‌هایی هم از قطع‌شدن اینترنت همراه در نقاطی منتشر شد که به‌نظر نمی‌رسید حوزه امتحانی باشد یا فاصله زیادی از آن داشتند؛ مثل فرودگاه امام.

به‌گفته مسئولان، این وضعیت فردا هم ادامه خواهد یافت تا کنکور به سلامت برگزار شود. این در حالی است که برخی در فضای مجازی از افشای سؤالات در ساعات اولیه برگزاری آزمون خبر داده‌اند. بااین‌حال، رئیس سازمان سنجش در واکنش به این ادعا اعلام کرد که این ادعا به‌هیچ‌وجه صحت ندارد: «بر‌اساس بررسی‌ها و گزارش‌های دریافتی با همراهی داوطلبان و عموم مردم این آزمون در سلامت کامل برگزار شد.»

پورعباس صبح امروز در جمع خبرنگاران در یکی از حوزه‌های امتحانی گفت که برای تقلب سیستم‌ها و دوربین‌های فوق‌جاسوسی به‌کار گرفته می‌شوند که دستگاه‌های سیگنال‌یاب هم نمی‌توانند آن‌ها را کشف کنند.

سازمان سنجش ابتدا قصد داشت اینترنت را در کل کشور قطع کند؛ اما نهایتاً اعلام شد که اینترنت همراه در مناطق نزدیک به حوزه امتحانی در ساعات کنکور و با اعلام قبلی قطع خواهد شد.

قطعی اینترنت همراه در این ساعات باعث مختل‌شدن کار و زندگی مردم شد و سؤال این است که آیا راه‌حل بهتری برای پیشگیری از تقلب در کنکور وجود ندارد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات